Sphynx čůrá pod dveře

Anonymní
17.6.13 09:33

sphynx čůrá pod dveře

Ahoj všem - moc prosím o radu, jelikož začínám být už s nervama v koncích…
Máme skoro dvouletého kastrovaného sphynxe který začal čůrat pod vchodové čalouněné dveře - bydlíme v paneláku. Máme ještě roční perskou kastrovanou kočičku, se kterou problém s čistotností vůbec není…Mají dva záchůdky - 2× denně měněné. Vytírám skoro každý den - páč mám ráda pořádek, ale přestávám to zvládat, naštěstí máme všude dlažbu, kocour čůrá občas i před záchůdek v komoře (tam jsme mu dali odkapavač bot) nebo pod ty vchodové dveře - tam jako fakt nic dát nemůžeme…Přišla si stěžovat sousedka, že to před naším bytem smrdí - zřejmě jak jsou teď ty tepla tak je to horší - jsem doma na rizikovce, čekáme dvojčata a já už opravdu nevím jak dál. Koupili jsme odpuzovače, pohlčovače, vytírám octem a stejně - nepředvídatelně se tam vyčůrá..Mám pocit že tohle s dvojčaty už nezvládnu…už ty chcanky cítím všude, očuchávám práh před bytem - leju na něj aromaolejíčky + ten pohlcovač, mám strach že znovu přijde sousedka… Máme jen dvoupokojový byt- a záchod mají v komoře - na optimálním místě a druhý na balkonu, jinam ho už dám opravdu nemůžu…Co by jste dělali? Včera už jsem byla tak vytočená - přijeli jsme domů, opět smrad před bytem, pod dveřmi dvě zaschlé louže - všeho nechat, já mop, ocet, likvidátor, pohlčovač a večer opět nachc…Je to přítelův mazel- nevím jak by to přežil - včera večer jsem už ze zoufalství řekla že tohle s dětmi fakt nedám, že dost přidělává práci a jestli by nebylo lepší ho dát do milujícící rodiny - no byla hádka…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7139
17.6.13 09:42

A nezačalo mu vadit, že se musí o ty záchodky dělit? nejde dát ten jeden kočkolit před ty dveře? zkusila bych změnit druh podestýlky nebo zajít k veterináři, jestli nemá zdravotní problém třeba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7139
17.6.13 09:44

Jestli ho chceš opravdu dát pryč, přestala bych to uklízet a nechala bych to na partnerovi :D jako těhotná bys to ted dělat ani neměla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
17.6.13 09:45

Tak pricin muze byt hodne, stejne jako u psa.Jak dlouho mate druhou kocicku? Kocour se muze citit ohrozen, proto cura jinde.Nebo na svem zachodu mohl utrpet nejaky spatny zazitek, proto tam nechce jit.Nebo je pro nej spatne zachod ulozen a misto (kumbal)se mu nelibi.Muze to byt take tim, ze nejste doma, i zvirata mohou trpet separacni uzkosti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 09:47

To ne, začalo se to stupňovat poslední dobou řekla bych - teď už je to skoro každý den. Jak můžu dát před vchodové dveře záchod? Když jsem doma tak třeba ok - ale i to je hloupost, páč chodba je miniaturní a dát tam jeden záchod tak pomalu neotevřu ani dveře do komory, ale když budu odcházet tak nejsem saxana abych ruku protáhla pod dveře a nainstalovala tam záchod :) Podestýlku mají pořád stejnou, jsem opravdu v koncích…

• Citovat
  • Nahlásit
2816
17.6.13 09:49

Vyprdni se na ocet, a stříkni to nějakým desinf. prostředkem na koupelny, popř. savem… ten smrad by ho mohl odpudit. A stříkni i ty dveře zespoda. :twisted:

U nás se zas řeší, že kočka s*re jinde než do svého záchodku. Podestýlku má pořád stejnou, a je jedno jestli je čerstvá nebo není… záchod má v koupelně. Hodí to vedle našeho WC, když jsme tam dali na zem balík toaleťáku aby tam nemohla, hodila to k vaně :zed:.mrcha jedna zrzavá… I když bobky ještě jdou, aspoň se to dá sebrat a nesmrdí to jako chcanky kočičí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 09:50

Záchod tam mají od začátku, tu druhou kočičku máme už rok - takže to nemůže být z toho, jak říkám ta nikam jinam než do záchůdků nejde..Ale i on jde do záchůdků - ale je to nepředvídatelné kdy a proč to udělá jinde..

• Citovat
  • Nahlásit
1972
17.6.13 09:57

Ahoj, měla nebo ještě mám něco podobného. Doma máme britku 3 roky kastrovaná, v naprostým pořádku. Pak jsme našli obyč kocoura, teď mu bude rok. Když byl malinký, tak chodil na wc, pak začal chodit čůrat a kadit pod PC stůl na kabely, takže pořád jen čistit a čistit. Vždycky jsem ho seřezala a vymáchala mu v tom čumák jako psovi. Potom jsem to popepřila a on přestal. Asi za měsíc, co chodil pořád na wc, to začalo v kuchyni divně smrdět a najednou koukáme, pod oknem v rohu bylo asi 6 hoven. Takže uklidit, vydezinfikovat a posypat pepřem. Od té doby nic. Ateď asi je to tak měsíc, jsem zjistila, že kluk měl načůráno v krabici s hračkama. Potom za dva dny smrad v komoře, kde mají wc (společné, neměli bysme 2 kam dát), tak jim čistim wc. Ale pořád, tak koukám, čuchám, ale byla jsem toho tak načuchaná, že jsem to cítila všude. No a pak jsem našla. Muž měl načůráno v tašce na dvičení, já na kožené kabelce, v zavařovačkách, na rukavicích na úklid, na pytli od granulích… Takže vše vyprat, vyházet, vydezinfikovat. Volala jsem dr, že asi značkuje, tak na kastraci. Teď je 14 dní vykastrovaný a včera se muži opět vyčůral do tašky. Ale napadlo mě, jestli mu nevadí pelety, které jsme jim nově pořídili. Dřív měli písek a tam chodil.
Takže jsem pelety vyhodila a mají zase písek, tak teď budu jen čekat.
Kdyby se to opakovalo, tak by nám nic jiného nezbývalo, než ho dát pryč, nejlépe někomu na zahradu, čekáme druhé mimi a kdyby jsme ani žádné nečekali, tak by to taky nešlo, přece nebudeme mít po bytě načůráno a smrad.

Do používáš za stelivo? Nemůže mu třeba vadit? Na pelety chodil kadit, ale nevyčůral se do nich. Jo a ještě jsem si předevčírem všimla, že mi venku na parapetu čůral do truhlíku. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 10:00

@jalemina doted jsem vytírala savem - ale někde mi řekli že zase nesmím, že ho to může přitahovat, tak od včerejška octuju…Je to pravda bobek sebereš, ale tohle je děs…Zkusila jsem teď před dveře dát misku s granulema - jako nevím až se bude z bytu odcházeš jak je tam zase lupnu ale už mě nic jiného nenapadá…Všechno jsem vystříkala - už včera - koupili jsme ten likvidátro pachů na chcanky a odpuzovač koček- stálo to přes 500Kč - včera jsem se plazila kolem dveří, všechny dírky vystříkala a jak říkám - už večer opět potopa a to jsme byli normoš doma…

• Citovat
  • Nahlásit
1972
17.6.13 10:00

Žádný dezinfekční přípravek je neodupdí. Také jsem zkoušela ocet, savo, domestos a nic. Naopak se mu to líbí, válí se v tom a olizuje dezinfekční ubrousky, které používám na wc. Ale ten obyčejný mletý černý pepř nám pomohl. Občas kýchnul, ale od té dobby se pod PC nevyčural ani nevykadil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 10:06

@terkacek teda taky pěkný - nám po kastraci zničil notebook - za 10 000Kč :( Ale naše chyba - měla jsem NB na gauči a on jak byl po narkoze - a miluje teplo jelikož je bez srsti tak si sednul na tu klávesnici a vyčůral se - takže se kastrace pekelně prodražila :pankac: Hele stelivo mají pořád stejný - tam jako žádná změna, jinak je hodný, roztomilý jak miluje zachumlání v peřinách a na příteli spí každou noc jako miminko, ale já už fakt nemůžu, mám pocit že si to zbytečně komplikujeme…Přítel je každý den do sedmi večera od čtyř ráno v práci, vzal si druhou aby jsme to s dvojčaty lépe utáhli, takže nemůžu zase po něm chtít aby přišel domů - na tu máš mop a vše vytři…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 10:09

@terkacek s tím pepřem zajímavý - jenomže jak můžu posypat cca metr kolem a pod dveřmi pepřem? to se pak roztahá do celýho bytu a když otevřu dveře tak to bude vypadat jak u magorů :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1972
17.6.13 10:11

To je jasný, já to taky vše uklízim, ikdyž jsem těhule a mam na kočky alergii :lol: Prosím bez komentu, vím, že jsem blázen, ale já mam tak kočky ráda, že si nemůžu pomoct. Je fakt, že tělo si zvyklo a už neberu ani prášky, nesmím se s nima tolik mazlit a pak si jít umýt ruce. No a jak nám to teď všude zechcal, tak se to zase propuklo, ale teď už je to zase ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
17.6.13 10:13

Tak aspoň jen k prahu, ucítí to a neměl by tam jít. Alespoň to zkus, pak to jen vysaješ a setřeš. Pořád lepší, kdž se ti rozlítne trochu pepře, než aby tam byla smradlavá louže. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 10:17

@terkacek chjo,kdo nemiluje kočky nepochopí…já jak mám poplašený i ty blbý hormony asi tak fakt stresuju - třeba před tím by mě to tolik nevadilo, ale teď kor když mám nařízeno ležet co nejvíc tak tě to štve o to víc - páč cítíš smrad a hrozíš se že sousedka zase zazvoní - navíc jak mám ráda pořádek tak si připadám jako šmudla když to tady smrdí…Hrozím se toho až přibudou děti co je schopen vymyslet, a to jsem doma skoro celý dny teď…Po porodu budu většinu času s mamkou na vesnici a přítel za námi jezdit na víkendy - a to jako nevím co bude kocour dělat :evil:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat