Sphynx koťátko

26
3.1.20 15:21

Sphynx koťátko

Zdravím! Sic nevím zda sem takové téma patří, chtěla bych poradit.
Po dlouhém přemlouvání můj přítel svolil k pořízení sphynxího miminka. Avšak zároveň plánujeme vlastní miminko a doma máme 3 akvária s axolotli a jedno s rybickama. V květnu po svatbě se budeme stěhovat do velkého a to jak mi pritel řekl už mohu koťátko přitáhnout kdykoliv.
Chtěla bych se teda zeptat, zda někdo má zkušenosti s touto kočičkou - jak ohledně ni a miminka, tak ni a akvárií.
Také na co si dávat pozor při pořizování a podobně.
Moc děkuji za odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
3.1.20 15:28

Tak u pořízení tohohle plemena jednoznačně strašný bacha na mnozirny. Tj jakykoliv člověk, co prodává bez papírů. U sphinx by si člověk totiž opravdu koledoval o velké zdravotní problémy zvířete. Bohužel i chovatele s pp si v dnešní době musíš důkladně proklepnout a není to záruka :? Doporučuji se přidat na fb do skupin plemene a chvíli to sleduj, uděláš si obrázek, můžeš se ptát i najít chovatele

• Citovat
  • Nahlásit
13355
3.1.20 15:42

Rozhodne kote s pp, a nejlepe chovatele, ktery ma doma deti,, chovatel ti pomuze vybrat tu spravnou povahu.. ale nic neuspechat je zasadni,,, chce to dobre vybrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
3.1.20 21:16

Jsi pripravena na peci o sphynxe? Kdyz chytis takovej darek jako mame my, budes ho muset kazdych 5 dni koupat, cistit usi, cistit drapky… dale je to kocka ktera nesnasi samotu, jsou to vterky… s nejvetsi pravdepodobnosti ti bude sedet furt za krkem… jsou extremni ve vsech smerech :lol: mame uz 7 leteho, na dite si zvykl… ale opravdu- vybirej velmi peclive CHS, sph je promoreny HCM ( kanadani), takze tady u tohoto plemena fakt plati, ze vyber je dulezity! Jo a jsou to velmi chytre kocky 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.1.20 22:01
@Xmichaelah píše:
Jsi pripravena na peci o sphynxe? Kdyz chytis takovej darek jako mame my, budes ho muset kazdych 5 dni koupat, cistit usi, cistit drapky… dale je to kocka ktera nesnasi samotu, jsou to vterky… s nejvetsi pravdepodobnosti ti bude sedet furt za krkem… jsou extremni ve vsech smerech :lol: mame uz 7 leteho, na dite si zvykl… ale opravdu- vybirej velmi peclive CHS, sph je promoreny HCM ( kanadani), takze tady u tohoto plemena fakt plati, ze vyber je dulezity! Jo a jsou to velmi chytre kocky 😂

@Xmichaelah

Ano, jsem na to přípravena :) hodně jsem si zjišťovala, nikdy bych si nepořizovala zvířátko u kterého nevím do čeho jdu.
Já sama jsem hodně taková “vtěrka “ :D Takže se spis bojím aby pak kočička nebyla mnou otrávená :roll: :D
Zajímaly mě hlavně zkušenosti s tou kočičkou a to pořizování, jestli potřebuje něco super extra, na co jste po čase přišli co jste nikde nenacetli a jak reaguje na miminko a akvária :D

Příspěvek upraven 03.01.20 v 22:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.1.20 22:03

@Lalelale ano, hodně jsem toho viděla na internetových bazarech, někdy jsem narazila i na kočičku vyfocenou přímo v kleci. :(
Po tomhle miminku Toužim již 5 let, takže teď pátral po zkušenostech majitelů těchto kocicek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.1.20 22:04

@katkalaila Ano, přesně to jsem četla, ze závisí hodně na povaze kočičky, některé snáší něco hůře něco lépe. :) Děkuji za radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21118
3.1.20 22:05

@Misabrad po koupání se musí promastit a zanechává mastné fleky, např. i na oblečení, povlečení, nábytku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.1.20 22:09

@stinga kvůli miminku porizujeme co nejvíce prakticky a nejlépe ukliditelny nábytek, s tím ze bude dělat fleky a bordylek počítám, ale stejně budu dávat raději nějakou tu deku nebo prehoz přes gauč :D atd
Koberec mít vůbec nebudeme jen podlahové topení a parkety ze dřeva
Děkuji moc za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13355
3.1.20 22:15

@Misabrad neni zac a preji at mate z kotatka jen samou radost :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
3.1.20 22:16

@Misabrad my uz pred nim meli ragdolly, takze nas hyperaktivista zije ve smecce linych ragdolliku… vse jsme meli, ale urcite je zaklad vysoky skrabadlo.. taky maji radi interaktivni hracky, neni to kocka, kterou bavi jen behat za balonkem :mrgreen: milujou deky- tam se furt chumlaj… jako ja bych toho naseho obcas prohodila oknem 😂 taky se priprav na mastne fleky vsude.. a kdyz jde sphynx na kocnik, je to celkem rychta.. hlavne, neporizuj bez PP. Chces dona nebo kanadana? 😎 je fajn si zjistovat dopredu. Ja na tu peci upozornuju, kazdej si vzdy myslel ze je to bezudrzbova kocka. S miminkem- hele sphynx je “ manzeluv” ( narozdil ode me ma strniste a bezvadne se o nej drbe), takze ta zarlivost byla hlavne kdyz choval malou- chtel byt s nima… ale mame vsechny kocky pratelsky, nekomu to trvalo dyl, nekomu kratsi dobu- on se zaclenil do kontaktu cca ve 4 mesicich male…

S akvarkem nemam zkusenost, ale jsou to fakt zvedave opice :) takze bych urcite poradne zabezpecila. Ten nas mi pripomina proate 2-3 lete dite :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
24.1.20 17:26

Ahoj mám dvě holky jedna 7 měsíců a druhá 12 týdnů a jestli můžu radit pořiďte si hned dvě :palec: :lol:… Ja koupila Guccinku a jsem v práci sice jen od 6 do 13 hodin 5 dní v týdnu, ale začne léto a s dětmi na koupaliště a Sphynx nemají povahu kočky, ale spíš psa. Jsou to závisláci. Když se koupu je na vaně, čeká na mě i u záchodu, no je to láska. Tak jsem si řekla, že je tak super a nesmí být sama a tak jsem poridila ještě jednu a začátek boje. Guccina ukazovala kdo je v domě královna a prskala a dokonce ji několikrát zavalila a začala kousat takže jsem je separovala a musela ji na novou členku zvykat pomalu. Teď už jsou kámošky i spolu spi, vědět to hned vezmu dvě a mohla jsem si ušetřit stres.. Jinak super plemeno jen každý týden koupu, čistím ouška a stříhat drápky samozřejmě.. Ale vynahradí to svoji povahou a láskou a strašná výhoda, jelikož vylezou faaakt všude tak žádné chlupy na lince ani v posteli :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.20 19:29

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda nevíte o nějaké CHS tohoto plemene. Ideálně kdyby měli momentálně i nějaká koťátka.

• Citovat
  • Nahlásit
690
19.6.20 20:42

Zkuste se na FB pridat do Sphynx manie - urcite Vam chovku dobre poradi ;) :palec: hlavne davejte pri vyberu velky pozor :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat