Splasknutí nalitých prsou

1185
5.4.16 16:07

Splasknutí nalitých prsou

Zdravím,
po opětovném snažení o zvýšení laktace jsem si všimla divné věci. Konkrétně jsem hodně celý den pila (caro, čaje, obvyklé kombinace), odsávala a tak několik dní a ráno jsem měla prsa opět „na šutr“ nalitá. Ovšem syn měl ten den náročnou noc (zuby, ale nakojit nechtěl), ráno spal a já se rozhodla pro tentokrát spát taky a neodsávat. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem se vzbudila za 2 hodiny a prsa na pocit splasklá, vložky do podprsenky suché, odsála jsem zase málo. Stalo se to někomu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4783
5.4.16 16:24

Jako ne až tak jak popisuješ, ale taky se během dne snažím odsávat co nejčastěji to jde už od přichodu z porodnice a někdy mám prsa krásně nalitá, že si vypije mlíka hodně a někdy jsou měkká nenalitá, že je tam tak třicítka čtyřicítka a pak musí už hodně tahat.. A další den jsou třeba zase nalitá. Piju pořád stejně, odsávám přibližně taky stejně.. Kolem mám kamarádky, co kojili do třetího měsíce a pak jim mléko došlo, tak já doufám, že budu kojit aspoň pět šest měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
5.4.16 16:56

@belladonna kojila jsem částečně už z porodnice, kde se mi neudělalo mléko. Syn má už přes 7 měsíců, moje MM někdy z prsu nechce, tak ho má odsáté, jinak UM a samozřejmě příkrmy. Jsem pro sebe zvědavá, jak dlouho laktaci ještě udržím. Je pravda, že kolem 3. měsíce začínají bojkoty - měli jsme první ve 3,5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
5.4.16 18:17

Laktace se ustaluje po šestinedělí a pak už nemusí být pocit nalitych prsou, ale mléko stále je. Pokud je malý spokojený a u kojení se nijak nevzteka, tak bych se nestresovala. Já jsem za celé dva roky odsala asi 100 ml, víc nešlo a nalitá prsa jsem měla první dva týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
5.4.16 18:28

@Balatonek malý je z většiny na UM, z mých prsou prokazatelně mnoho nevysaje (pokud se přisaje). Jen mě zarazila ta nalitá prsa a za 2 hodiny nic, pokud to není v noci-tam u mě fakt platí, že se mléko tvoří během kojení.

Pro info, mléko jsme začala mít až po MS, která přišla hned po šestinedělí-tzn. rozkojovala jsem se 8 týdnů. Do háje to začalo postupně jít s prvním bojkotem. Neberu to nijak tragicky, jenom mě zaráží schopnost rychle splasknout v jeden den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
5.4.16 18:37

@dalmati jo aha, no tak to jsem z příspěvků nevycetla. Já bych řekla, že tělo prostě jen reaguje. Když není poptavka, tak není ani nabídka. Asi je tělo zvyklé, že odsavas ráno a jak si to zaspala, tak prostě zareagovalo a prsa zase splaskla. Ale to je spíš domněnka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
5.4.16 18:49

@Balatonek nebrala jsem to jako zásadní info, protože se nějak už necítím na plné rozkojení se. Zírala jsem, jak rychle je mé tělo schopno reagovat. Dokud budu mít nějaké mléko, tak to malému budu dávat, ale už o nebude mít dlouhého trvání. S tím zvyknutím si na odsávání mě to taky napadlo, ale dosud jsem měla spíš zkušenost, že po delší pauze se prsa nalijí víc. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama