Společenský introvert - prokletí?

Anonymní
11.4.20 21:09

Společenský introvert - prokletí?

Dobrý večer :)
Jsem společenský introvert a velice mě to už štve. Jako introvert samozřejmě, nemam moc přátel, moc nemluvím, jsem tichá, přemýšlím :roll: a společenskost je taková že potřebuju mít kolem sebe každý den lidi a dělat spoustu věcí. No a ta kombinace je taková, že nemám s kým co podniknout pořádně a když ano, tak si nemam co říct po hodině ani s nejbližší kamarádkou. Když si dopomůžu vínem, tak tančím. Jinak nedokážu posedět doma. Když je nouze, vyrazím ven sama, oslovuju cizí lidi jen abych měla kontakt a pak stejně nemam co rict :zed: co se sebou dělat? Fakt mi z té rozpolcenosti hrabe

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33227
11.4.20 21:12
@Anonymní píše:
Jsem společenský introvert a velice mě to už štve. Jako introvert samozřejmě, nemam moc přátel, moc nemluvím, jsem tichá, přemýšlím :roll: a společenskost je taková že potřebuju mít kolem sebe každý den lidi a dělat spoustu věcí. No a ta kombinace je taková, že nemám s kým co podniknout pořádně a když ano, tak si nemam co říct po hodině ani s nejbližší kamarádkou. Když si dopomůžu vínem, tak tančím. Jinak nedokážu posedět doma. Když je nouze, vyrazím ven sama, oslovuju cizí lidi jen abych měla kontakt a pak stejně nemam co rict :zed: co se sebou dělat? Fakt mi z té rozpolcenosti hrabe

Já mám dvě kamarádky, které v podstatě pořád mluví a skoro mě nepustí ke slovu, takže jim vůbec nevadí, že kolikrát ani nemluvím, doporučuju… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
11.4.20 21:19

Půjč si knihu - Obecná psychologie a najdi si definice introverta a extraverta. Pak ti dojde, jaky nesmysl jsi napsala. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35550
11.4.20 21:34
@zelená7 píše:
Půjč si knihu - Obecná psychologie a najdi si definice introverta a extraverta. Pak ti dojde, jaky nesmysl jsi napsala. :wink:

Ale není to úplná blbost. V lednu jsem dělala státnice z psychologie a vím, že je více typů introverta a jedním z nich je otevřený, komunikativní. I blbá Wikipedie Ti k tomu něco málo najde. Možná to nepojmenovala úplně správně, ale některé typy introverta touží po společnosti a přátelích.

Nejsme tu od toho, abychom slovickarili. Jasně napsala, co má za problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3256
11.4.20 21:35
@free333 píše:
Já mám dvě kamarádky, které v podstatě pořád mluví a skoro mě nepustí ke slovu, takže jim vůbec nevadí, že kolikrát ani nemluvím, doporučuju… :)

Chtěla jsem doporučit to samé :mrgreen:
Já jsem dost upovídaná a mám jednu introvertní kamarádku a báječně si rozumíme. Jí nevadí, že pořád melu a mně nevadí, že toho moc nenamluví ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35550
11.4.20 21:44
@Anonymní píše:
Jsem společenský introvert a velice mě to už štve. Jako introvert samozřejmě, nemam moc přátel, moc nemluvím, jsem tichá, přemýšlím :roll: a společenskost je taková že potřebuju mít kolem sebe každý den lidi a dělat spoustu věcí. No a ta kombinace je taková, že nemám s kým co podniknout pořádně a když ano, tak si nemam co říct po hodině ani s nejbližší kamarádkou. Když si dopomůžu vínem, tak tančím. Jinak nedokážu posedět doma. Když je nouze, vyrazím ven sama, oslovuju cizí lidi jen abych měla kontakt a pak stejně nemam co rict :zed: co se sebou dělat? Fakt mi z té rozpolcenosti hrabe

Zakladatelko, toto může být přiznak určité sociální malaadaptace, seznámení nedělá problém, ale schopnost si ty přátele udržet už je horší. A sociální malaadaptace se někdy může pojit s poruchami osobnosti, Aspergerovym syndromem nebo to může být rys osobnosti sám o sobě.

Chtělo by to, aby Ti poradil nějaký psycholog, případně psychoterapie. Pokud ten problém máš vlekly, univerzální rada na to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.20 22:23

Napíši Ti, co opravdu pomohlo mně.
Hodně se realizuji v práci, kde mluvit opravdu musím. Hodiny a hodiny. Druhý den jsem doma, druhý den jsem nepromluvila :lol:
Jinak. Jeden můj rodič je velmi silný introvert, druhý jeho opak.. Jsem kombinací obou.
Hodně mi pomohl věk a zkušenosti, beru se taková, jaká jsem.

• Citovat
  • Nahlásit
Luc-1
31.1.21 18:50

Holka ani nevis jak ti rozumim! Hodne lidi me tipuji na rozeneho extroverta ale ja tomu rikam presne jak rikas ty, extrovertni introvert. Nastesti to mam stejne s praci jako vyse tam jsem extrovert akcicky srandicky ( no korona to utla) a doma jsem tichy introvert co si rad cte a nemluvi. Obcas se mi to pomicha a to v praci nechapou. Nekdy me to ale taky vysiluje, zrovna kdyz je nejaka akce a ja mam den introvert a najednou nevim o cem se s lidma bavit anebo naopak jako extrovert trpim sama doma a potrebuju si povidat a nemam s kym :P sama si nerozumim…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat