Společné dětské pokojíčky? Lze to?

30.6.21 19:22

Společné dětské pokojíčky? Lze to?

Dobrý den, mám děti 2 které mají společný pokojík (syn 9 let a dcera brzy 15 let), teď je na cestě třetí dítě a přemýšlím jak to udělat. Já jsem totiž celé dětství měla společný pokoj se 3 mladšími bratry a bylo to strašné. Bydlíme v 3+1, takže kuchyně, koupelna, chodba, ložnice, obývací pokoj který je opravdu malinký a dětský pokoj. Ty dvě děti mají pokoj společný a nezdá se mi že je to nějak strašné ovšem ještě jedno dítě no nevim nevim. Samozřejmě když bude malá/malej v postýlce tak bude ještě tak rok dva u nás, ale co pak. Je to dobrý nápad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.6.21 19:24

Ja byla se sestrou v pokoji o skoro 10let mladsi. Byl to duvod proc jsem se v 19 stehovala od nasich i kdyz to znamenalo studovat dve vs a pracovat zaroven. Nemate moznost jit do vetsiho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
30.6.21 19:26

Samotnou tě štval společný pokoj..a ty chceš nacpat tři děti do jednoho. Já nevím, když nemám na větší bydlení, tak si přece víc dětí nepořizuju ne? :nevim: Ne, tři děti bych do malého pokojíčku rozhodně necpala. A už vůbec ne s takovým velkým rozdílem. Batole a puberťák..neumím si představit učení. Maximálně že by to nejstarší bylo na intru. Nebo aspoň pokoj prepazit, jestli je obrovsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
@mandle-v-cokolade píše:
Ja byla se sestrou v pokoji o skoro 10let mladsi. Byl to duvod proc jsem se v 19 stehovala od nasich i kdyz to znamenalo studovat dve vs a pracovat zaroven. Nemate moznost jit do vetsiho?

Nemáme. Momentálně na tom nejsme finančně dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21542

:think: Myslím, ze už teď jsou deti v ne úplně příjemné situaci. Dva pubertaci rozdílného pohlaví jeden pokoj. Osobně bych zrušila ložnici a řešila spaní v obýváku. A skoro dospělé dceři udělala samostatný pokoj.. Za cca 4 roky nejspíš odejde a muže být sám syn. a to male

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
30.6.21 19:28
@Beruška včelička píše:

Vzdejte se ložnice, a kupte si rozkládací gauč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.21 19:28
@mackA159 píše:
Samotnou tě štval společný pokoj..a ty chceš nacpat tři děti do jednoho. Já nevím, když nemám na větší bydlení, tak si přece víc dětí nepořizuju ne? :nevim: Ne, tři děti bych do malého pokojíčku rozhodně necpala. A už vůbec ne s takovým velkým rozdílem. Batole a puberťák..neumím si představit učení. Maximálně že by to nejstarší bylo na intru. Nebo aspoň pokoj prepazit, jestli je obrovsky.

Pokoj má okolo 18-20 m² je to velký pokoj. Batole by klidně mohlo být pár let u nás v ložnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.21 19:30

Sama jsem musela být v pokoji o tři, sedm a pět let mladším bratrem v pokoji. Takže právě proto se ptám co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9182
30.6.21 19:31

Časem zrušit ložnici a spát v obýváku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22492
30.6.21 19:34

Tak to bude peklo, hlavně pro tu nejstarší. Učit se na maturitu a mít v pokoji nasackovany batole? Nehlede na to, že budou dva pubertaci opačného pohlaví spolu, to taky není nic moc, mimino to dorazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Tak pak bych se vzdala loznice ve prospech deti a spala na rozkladacim gauci v obyvaku. Starsi by mel mit moznost klidu na uceni a to s malinkym dablikem urcite nepujde. Nebo nejak prohodit ty pokoje at dve starsi zustanou kde jsou, kdyz uz maji svuj rezim. Obyvak se presune do vasi loznice a ten nejmensi pokojicek dostane nejmladsi a bude tam sam. Jakmile starsim detem nebude spolu k vydrzeni (puberta a opacne pohlavi) rozhazela bych je ze jedno pohlavi do jednoho a druhe do druheho nezavisle na veku.

Příspěvek upraven 30.06.21 v 19:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15348

Ja bvych doporučila konzultovat to s nějakým dobrym bytovym architektem. Nakonec nejmenší dite bude pokoj potrebovat az jako predskolak, do te doby mu bude stacit nejaky hraci koutek :think: Ja mela pokoj se segrou, byla to pruda, ale prezila jsem to. Jako deti jsme stejně byly rozlezle po celem bytě a jako puboš jsem byla ve větru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
30.6.21 19:40

Jaké má nejstarší dítě vztah s prarodiči? Teda pokud nejsou daleko. Moji rodiče mají obrovský barák, takže já bych v takové situaci klidně dítěti navrhla jestli nechce být částečně u nich, aby mělo klid. Stejně ti uteče, na intr, kamkoliv. Tohle je tak trochu noční můra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.21 19:40

Jeste me napadlo-znami meli loznici udelanou ze spizirny. Nedalo se tam ani vstoupit protoze to byla proste jen postel od zdi po zed, ale dalo to detem potrebny prostor a oni se tam chodili stejne jen vyspat. Treba by to u vas taky slo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
30.6.21 19:48
@Beruška včelička píše:

Když pominu to, ze si ve špatné finanční situaci, k puberťákovi a skoro puberťákovi, a do malého bytu porizujete další dítě, vzdala bych se ložnice. Nejstarší se stejně nejspíš za par let odstěhuje ale kvůli dětem bych to udělala. Když si představím v 16 sdílet pokoj s mladším bráchou a ještě prckem 8o 8o
Ale každého věc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat