společné zdanění manželů

97
12.1.06 15:26

společné zdanění manželů

Ahoj maminy,
poradte mi, která se v tom vyznáte, jak na to ? A jestli se to vyplatí, když jsme na MD (nemám žádné jiné výdělky). V novinách psali,že by to mělo být nejvýhodnější, když jsou dost rozdílné příjmy u manželů, což u nás samozřejmě je, když jsme s prckem doma,

díky moc Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
12.1.06 15:30

Moniko,

taky me to zajima.......takze holky, co o tom vite vic, napiste:-)))

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
12.1.06 15:45

náš příjem (mateřská nebo rodičák) se nezdaňuje, manželův příjem se rozdělí dvěma a tím pádem oba spadnou do nízkých daňových pásem. Jak to bude prakticky ještě nevím, ale teta je mzdová účetní, bude mi to dělat. Až budu vědět všechny podrobnosti, napíšu vám je. Akorát vím, že daňové přiznání si musíme udělat a podat sami, ani za manžela to nedělá zaměstnavatel, budou k tomu potřeba nějaký přílohy. Napíšu teda podrobnosti, až je budu vědět. Ivča_K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
12.1.06 15:50

Ahoj Ivčo,
to budeš moc hodná, já tomu moc nerozumím.

Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
12.1.06 15:58

Dám sem včas určitě podrobný návod. Daňové přiznání se podává do 31. 3. Podle všeho by měli (pokud manžel bere kolem 20.000,–) vracet asi 8.000, což jsou slušný peníze. Budu na to myslet. Ivča_K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
12.1.06 16:08

Ahojky, to spol. zdaění manželů je to, o čem je diskuse: https://www.emimino.cz/modules.php?… nebo se musí vyplnit ještě něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
12.1.06 16:18

Pokud se budete společně zdaňovat, tak právě manžel do práce podepíše jenom to, že nechce udělat daňové přiznání. Musíte si ho potom udělat sami a sami i podat. Ivča_K
PS: Já zjistím fakt podrobně, jak se to bude dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
12.1.06 19:30

Ivčo, to bude teta i vědět, jestli se něco změnilo v tom, že se nejdřív musí daně za manželku odvést a teprve za pár týdnů finančák zas přeplatek vrátí… Jestli už nevymyslela vláda nějaké opatření, kterým toto pochybení v zákoně vyrovná…

Kdo neví o co jde.. Manžel celý rok platí zálohy na daň z celkové brané částky… jenže při společném zdanění manželů najednou dle daňového přiznání on vydělává málo (50% a má obrovský přeplatek-to ale FÚ zatím neví..). Manželka, která celý rok neplatila žádné zálohy na daně, protože nevydělávala, najednou vydělává dost - polovinu příjmu manžela = musí dle daňového přiznání do určitého data zaplatit daň příslušnou kv ydělané částce… Mno a finančák se tím o pár týdnů bude zaobírat a zjistí, že vlastně manžel má šílené předanění a vrátí prachy… Jenže kdo má na to najedno dát pár desítek tisíc navíc, že… A je to blbina, protože finančák daně už dávno dostal.. akorát o nich neví, protože je má na účtě pod jménem manžela.. ale chtít daň bude po manželce… je to na hlavu.. možná už ale přišli s návrhem, jak to vyřešit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.06 20:02

Jak je to v případě, že jsem byla na MD, od 1. prosince jsem našla práci (hrubý příjem okolo 7500). V práci nám teď dali na vyplnění růžový formulář, který jsem odevzdala (bylo tam hlavně ohledně důchodu a ostatních dávek), příjem jsem tam nevypisovala. Manžel to má v práci tak, že formulář taky vyplní a odevzdá.....udělají nám automaticky společné zdanění, nebo se o to musí nějak žádat? Děkuji za informace Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.1.06 20:32

Drobná rada

Čtu si náhodou otevřené stránky manželkya tak se přidám.

Docela pěkně je vše na :http://www.penize.cz/…anzelska.asp

nebo na : http://www.spolecnezdanenimanzelu.cz/
což je sice nomerční nabídka ale s vysvětlením

• Nahlásit
  • Citovat
375
12.1.06 20:44

Ahoj,
dle mě, pokud chcete danit společně, musíš si vyžádav v práci potvrzení o příjmech, zálohách na daních a zdr a soc pojištění, manžel taky a každý podat svoje danové přiznání tak, že rozdělíte příjmy napůl. Obecně se dá říct, že se to vyplatí pokud jeden z manželů vydělává o dost více.

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.06 20:58

Ahoj holky,
už jsem jedno DP dělala a je to takhle:
KDO PRACUJE MUSÍ SI VYŽÁDAT POTVRZENÍ O ZDANITELNÝCH PŘÍJMECH OD ZAMĚSTNAVATELE A NAHLÁSIT ŽE NECHCE OD ZAMĚSTNAVATELE ROČNÍ ZÚČTOVÁNÍ DANĚ, tj. bude si dělat daňové přiznání sám.
OBA MANŽELÉ PAK PODÁVAJÍ DANOVÉ PŘIZNÁNÍ, tj. i manželka (i když neměla žádné příjmy - rodičák se nepočítá). PŘIZNÁNÍ SI KAŽDÝ UDĚLÁ SÁM - mzdové účtárny to nedělají.
VYPLNUJE SE DP A PŘÍLOHA Č. 5.

Přeplatek - nedoplatek: PRACUJÍCÍ MANŽEL PLATÍCÍ ZÁLOHY NA DAŇ MÁ PŘEPLATEK NA DANI, NEPRACUJÍCÍ MANŽELKA NA RD MÁ POCHOPITELNĚ NEDOPLATEK.
Pak se tentýž den co se podává DP na FU zažádá aby přeplatek manžela byl převeden na nedoplatek manželky. Vzniklé penále - to je to že FU má na vrácení 30 dnů a manželka by měla platit hned - bude generálně prominuto - toto je informace z ministerstva financí - výklad ke společnému zdanění.

A POZOR TÝKÁ SE POUZE MANŽELŮ CO MAJÍ MIN. 1 DÍTĚ a taky je tam několik vyjímek - u podnikatelů.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
15326
12.1.06 21:37

Ahoj holky, taky koukněte sem:
http://www.finance.cz/…ory/manzele/
a program Vám to spočítá.
Společné zdanění se určitě vyplatí v případě, že manželka nemá žádný příjem. Obecně platí, že se vyplatí v případě, že hrubý příjem jednoho z manželů je o 5000 Kč měsíčně vyšší než příjem druhého. Chce to jen překousnout odpor k papírování :P a prostudovat si návod k vyplnění daňového přiznání (dá si i stáhnout z netu - formulář i pokyny). V případě, že to nekousnete, tak účetní bere cca 200 - 500 Kč a možná i více (v závislosti na vrácené částce) za vyplnění, ale ještě pořád se vám to vyplatí zaplatit.
Určitě toho využijte, když tady je ta možnost! Každá kačka dobrá, ne? Ahoj Makina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
15.1.06 14:16

Ahoj,
poraďte :idea:
Loni jsem pracovala jen měsíc. Zbytek bylo 6 měsíců neschopenka a 5 měsíců mateřská. Bere se toto jako nezdanitelné příjmy (jako u rodičáku…tam se pak píše příjem 0) nebo ne??? Na výplatní pásce mám uveden jen čistý příjem, hrubý tam mám napsáno jako 0. Tak jak to je? Kdyby se to nebralo jako příjem, do daň. přiznání bych uvedla 0, tak by se nám to vyplatilo. Jinak ne. Tak nevím…na kalkulačce bych si to spočítala, jenže nevím, jaký tam mám uvést příjem???????????????
Moc díky, Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
16.1.06 10:37

Ahoj, holky, jsem taky zmatená: počítá se MD jako příjem? (Pokud ano, jsem těsně nad 38.000 a nebudu moci být odečtena jako „vyživovaná manželka“, je to tak?). A kdo mi o MD jako o příjmu vydá potvrzení, bude to ta sociálka, která ji vyplácela (zaměstnavatel mi neplatil nic)? Nevíte někdo? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama