Spolecny pokoj - tipy na spani

Anonymní
10.8.21 09:00

Spolecny pokoj - tipy na spani

Ahoj, planujeme se stehovat a na pozdim udelat detem (3 a 2 roky) spolecny pokojicek. Mladsi chodi spat cca v 19, starsi jak kdy, od 19 je ted v pokojicku, ma pohadku na tabletu a pak si hraje s hrackama az nez usne, nekdy do 20, nekdy do 21.00. Premyslim jak to udelat, aby starsi mladsi ve spolecnym pokoji nebudila - byt potichu neni problem, ale kdyz bude vecer svitit? Premyslim, ze mladsi nad postel dat nejaky zatemnovaci baldachyn? Je to blbost? Nekde neco lepsiho mate tip? :mrgreen: diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1612
10.8.21 09:11

Udelejte palandu, starsi spat nahore pokud by tam dokazala vylezt a udelat okolo zatahovaci zavesy ze zatemnovacich. V jysku maj fajn, dokonce maji ted akci jak jsem koukala, ale teda necekej nejaky detsky barvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15151
10.8.21 09:16

Zalezi jak spi, nemusi to byt vubec potreba.
U nas kdo usne, tak uz spi, at se okolo deje cokoliv. Dulezita je akorat chvile klidu na to usnuti.

(Zavesy na palandu bych nedavala, tam se v lete uvari.)

Příspěvek upraven 10.08.21 v 09:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54814
10.8.21 09:17

Neměla jsem dlouhodobě děti v jednom pokoji. Trojlístek se nám tam sešel na přespání spolu asi na 3-4 měsíce, než se stěhovalo jinam. Kde má každý svůj pokoj. Ale v minulém domě jsem nejmladšímu dávala deku přes bočnici postýlky, aby měl šero a trošku starší sestry ho nerušily, když on spal. Tam byl druhý pokoj na hraní, herna. Když si holky chtěly hrát, tak šly tam.
To nějak vymyslíš podle svých možností. Teď jsou i ty postele domečkové. Že přes ní může něco být. A nevypadá to zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25165
10.8.21 09:20

Záleží na co jsou děti zvyklé, u nás třeba mladší usne i pod zarivkou, takže když má starší zaplou malou lampičku, tak to menšího vůbec netankuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
10.8.21 09:23

Jestli mají postel každý samostatnou, klidně bych dala na strop kolejnicky a oddělila zavesem - to ale záleží i na dispozici a uspořádání pokoje, jak by to fungovalo, nebo dala závěs kolem horní postele, jak už tu někdo psal. Dětem se tohle moc líbí, když chtějí, můžou tam mít “bunkr”. Kamarádky chlapeček to má a zalejzaji tam oba i s mým klukem, když jsme u nich, a nevylezou třeba i par hodin a my máme klid na kafe :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20589
10.8.21 09:27

V období, kdy mi děti chodily spát každý v jinou dobu, jsem nechávala staršího hrát si/číst/odpočívat v jiném pokoji, než spalo menší dítě. Do postele se u nás chodí spát, ne si hrát, takže nebylo potřeba nijak stínit nebo tišit. Do budoucna plánujeme nějaké vizuální přepažení pokojíčku, ale zatím (9 a 6,5 roku) to není potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
47632
10.8.21 10:23

Ja myslim, že takhle věkově blízko děti se vám za chvili se spánkem sejdou, ja osobně bych dávala spát oba třeba ve 20h :oops:
a nic moc kolem nevymyslela.. nebo oddělit, udělá z toho opticky dva pokojíčky.. rozdělit třeba nejakym regalem na hračky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat