Reklama

sport a tehotenstvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 16.04.09 13:33
sport a tehotenstvi

ahoj vsem!!
jake sporty myslite ze jsou vhodne pri tehotenstvi. Jsem hodne aktivni clovek..tak nevim v cem pokracovat a v cem ne. Co napriklad jizda na koni..je me jasny ze zavodit ted nebudu :) nebo kolo, koleckove brusle, squash…atd. diky vsem
 Majule

Reklama

Reakce:

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 16.04.09 13:45

No pokud jsi zvyklá, tak nevidím problém. Já chodila někdy do 23-25. týdne na klasický aerobik. Samozřejmě jsem si hlídala tepovku a vyhýbala se některým sestavám, poskoky jsem nahradila kroky, ale jinak v pohodě.
Na squash bych teda si nešla, přeci jen, zrovna tenhle sport je hodně náročný, ale zase pokud to umíš a víš, kde máš hranice, tak proč ne.
Na koni jezdila moje kamarádka ještě někdy v 7 měsíci - a opět je to jen o tom nebláznit a lážo plážo :wink:
Stejně tak u kola, bruslí a pod. Někdo možná argumentuje možností úrazu, ale to se můžeš přerazit i když půjdeš po chodníku :wink:

Já za sebe se přiznám, že kdybych měla třeba jen chodit procházkou, tak asi zešílím. Sport mě dělal v těhu vyloženě dobře a nevím, jestli to spolu souvisí, ale porod byl taky paráda.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 16.04.09 13:45

Co se týče sportu, tak si myslím, že je to vždy podle toho jak se cítíš.
Koně ani kolo bych asi neriskovala.
Rozhodně bych se vyhnula sportům, kde hrozí nějaká zlomenina apod. protože nechceš v těhotenství chodit na rentgen že?
Takový squash je v pohodě dokud se na to cítíš a pokud máš ohleduplného spoluhráče, u kterého nehrozí rána míčkem nebo raketou do tvého bříška.
Plavání je taky vhodné, protože posílíš všechny svaly v těle, zlepšíš kondičku a záda budou odolnější.
Jinak bych byla spíš pro pěší výlety v přírodním terénu s dostatkem tekutin, pravidelným jídlem a pravidelnými přestávkami.
Jóga je dobrá, ale některé pozice se nedoporučují.
Hodně se doporučují břišní tance.
Aerobik je taky fajn, ale bez skákání a nepřehánět to.
Další mě momentálně nenapadá.

hašlerka
Závislačka 3119 příspěvků 16.04.09 13:57

Sporty jsem taky řešila, nedovedla jsem si představit, že se některých aktivit úplně vzdám :)
Ale zrovna jízdu na koni ani squash bych taky neriskovala. Kolo v rozumné míře a po rovných cestách, aby nebyly moc velké otřesy. Já si chodím zajezdit na cyklotrenažér do posilovny, to je myslím v pohodě.
Břišní tance jsem dělala několik let, ale teď na začátku 5. měsíce jsem přestala. Je tam hodně akcentů, třasů, otoček a to taky ne každému může dělat dobře. Ono spíš si najít vyloženě břišní tance pro těhotné.
Já chodím plavat, na lehčí tůry a chystám se na gravidjogu.

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 16.04.09 14:09

Ještě jsem chtěla napsat, že samozřejmě pokud by byl v těhu nějaký problém, tak nohy na stůl. O tom prostě žádná :wink:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 16.04.09 14:27

diky …tak nohy na stul u me nehrozi v zadnym pripade…mame statek..takze prace porad dost:))…kone teda zkusim kdyz to zvladla kamoska do sedmeho mesice tak ja taky :) abych pravdu rekla neumim si predstavit ze bych byla tak dlouho bez nich. jeste jednou dik

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 16.04.09 15:11
Sportík

Kamarádka má dvě děti a u obou jezdila do sedmého měsíce na koni. Docela se divím. Jezdím sice taky, ale jako těhu bych se bála.Ale když se cítí a má klidného koně, tak asi proč ne. Děti donosila normálně a obě zdravé jak řípy.

terem
Povídálka 49 příspěvků 16.04.09 15:52

Tak si říkám, jestli tu někdo nepíše o mně, já taky jezdila u obou dětí ještě v sedmém měsíci a pak už mi dost poskakovalo břicho. Jediné, co jsem omezila, byli mladí koně a pak je dobré se naučit sesedat tak, že přehodíš nohu přes přední rozsochu sedla, při normálním sesedání jsem se tam o břicho zahákla :-)

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 16.04.09 16:33

tak to je bezva…ja mela strach aby to naklepavani v sedle nevadilo nejak mimcu :) ale kdyz je to odzkouseny tak budu vesele jezdit dal :)

vulpes
Kelišová 5009 příspěvků 16.04.09 19:17

Znám spoustu lidí, co jezdili celkem vpohodě v těhotenství… Já osobně si to představit neumím, jezdila jsem vždycky koně - trochu magory, kterým bych se těhotná nesvěřila ani náhodou! :wink:
Takže trochu záleží i na „materiálu“… Pak si vybavuji kamarádku, co měla svého prověřeného koně a nikdy nepadala…a shodil ji v 5-tém měsíci (naštěstí vpoho, jen tím dnem radši do porodu jezdit přestala).
Hlavně bych řekla - poslouchej dobře svoje tělo! …a zbytečně se nemusíš šetřit, ale ani nepřepínat. Teorie je na nic, praxe ti to ukáže…

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 20.04.09 14:09

Ahojky, ja jsem byla taky dost aktivni pred tehu, spis az fanatik (6× tydne 1-2hod ve fitku) :D Takze jsem zjistovala, kde se co dalo a tady jsou me poznatky, kterymi se ridim ja.

Zadne sporty, kde dochazi k otresum - sem se obavam bude patrit ten tvuj kun. Ale muj doktor ve fitku mi zakazal i step aerobic a behani.
Zadne sporty, kde hrozi pady - lyze, kolo, brusle.
Mela bys si hlidat tep, ktery by v prvnim trimestru nemel prevysovat 120 a pak 140. Coz bylo pro me dost zklamani tim jsem musela uplne vypustit treba spinning a prave taky squash.
S tim tepem jsem ale vysledovala ze dopoledne ma clovek trochu vyssi, sotva jem dosla do fitness uz jsem mela 140, no ale odpoledne je to lepsi, tak to uz se clovek i zapoti, kdyz neco dela.

Co mi teda zbylo je, ze chodim do posilovny, kde pro kazdy trimestr upravujeme sestavu s trenerem. Doporucuji take pilates, jogu a aqua aerobic. Dobry je golf a dlouhe prochazky nebo takovy ten trenazer, ktery vypada jako stepper, ale mavas k tomu jeste rukama. Je to trochu nuda, ale s postupujicim tehotenstvim ti reknu, ze jsem kolikrat rada, ze vubec do toho fitka dolezu :D

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 20.04.09 15:43

ja teda nevim…myslim ze kdyz budu vsecko delat s mirou ze to jde…ted jsem byla jezdit o vikendu a zadnej problem…zitra se chystam taky…jen tak v pohode…zadny skakani a nic podobnyho..a zadny negativa na sobe necitim naopak mi to dela dobre :) … me zase nebavi byt zavrena nekde ve fitku nebo v hale bazenu…tak to je holt tezky pak…pad ti hrozi myslim aji na ulici…na kole jezdim taky porad a zatim taky zadnej problem. vsechno s mirou a zatim to jde…vzdyt sex jsou taky paradni otresy a v tehotenstvi se doporucuje..a tep si u toho urcite nemerite :))…tak je to jasny :)))
ja toho uz odrodila hodne…ale jenom ze zvireci rise…a at se tyka koni, psu, koz nebo krav…vsude je doporucovan pohyb a primerena zatez az do porodu…a porod pak byva jednodussi :)
tak uvidime…diky vsem :)

vulpes
Kelišová 5009 příspěvků 20.04.09 17:05
mikitaa píše: …vsude je doporucovan pohyb a primerena zatez az do porodu…a porod pak byva jednodussi :)
tak uvidime…diky vsem :)

Jo, s tímhle nelze TEORITICKY jinak, než souhlasit, ale neptej se mě proč, ale V PRAXI to všude kolem mě bylo přesně naopak! :wink:
Nejjednodušší porody měly moje kamarádky, které o sport nikdy ani nezavadily…a zaroveň neznám jedinou aktivní jezdkyni se snadným porodem…čím aktivněji jezdila, tím to byly horší porodní historky…
Důvody neznám, jen, co jsem za ty roky vysledovala…

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 22.04.09 09:05

asi to teda budeme mit jinac nez kravy :lol: holky co znam a maji decka tak patri mezi ty co ani nedobehnou na autobus…sportovni holky decka jeste nemaji…tak nemam moznost srovnani. tak budu asi pak nadavat ze jsem neposlechla ty co rikaly at nic nedelam…ale to je jeste za dlouho :D M.

Lenule27
Závislačka 4194 příspěvků 22.04.09 09:34

Mikitaa - snowboard do 4. měsíce (ale jen mimo tvrdé sjezdovky, pouze terén a pak už nebyl sníh), na kole do 7. měsíce, na kolobce do 8. měsíce. Běžné aktivity (včetně malování bytu) až do porodu. Syn je zdravý, jen měl šňůru 2× kolem krku. Ale to s tím vůbec nemuselo souviset.
Co se týče porodu - ač by byl jakkoliv těžký, vždycky to finále je to nejlepší co může holka zažít (teda můj pocit :wink: ), kor pro sportovkyni (která se hned nebojí, že si něco udělá).

Zkus všechno co tě napadne a sama poznáš, jestli to zvládáš či ne :lol: A nakonec ti stejně bude zavazet pupík :wink:

Můj doktor říkal - dělejte všechno na co se cítíte. Jen se nesedřít do „černa před očima“ :D . Kdyby byl nějaký trabl, určitě by ti řekl. Jen mu/ji řekni, co děláš, aby o tom věděl a včas tě upozornil…

Krásné těhotenství!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >