Druhé těhotenství po císaři

9441
13.4.09 18:15

Druhé těhotenství po císaři

Ahoj, vím, že tady podobné diskuze už jsou, ale přesto. Jsem 2 roky a 5 měsíců po císaři, teď se snažíme o druhé mimi. Mám poruchu srážlivosti krve, takže mám trochu obavy jak to bude se mnou vypadat během těhu … o porodu ani nemluvě (i když mudr. mi tvrdí, že budu opět prvorodička :D a opět si budu hrát na to, že děti přirozeně rodit umím :D - posledně to trvalo 39 hodin, než mě akutně řízli :( ). Zajímalo by mě, jak jste se při druhém těhu po císaři cítily? Měly jste nějaká omezení? A hlavně co dělala jizva ke konci těhotenství?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.4.09 20:13

Budeš spíš v pozici druhorodičky, vím, že je to divné, ale prostě to tak je :-) tak aspoň něco optimistického.

Ostatní nevím, zatím jsem nezkusila :) ale po jednom císaři problémy nebývají … snad jen, pokud nechceš rodit normálně, tak si občas postěžovat na bolesti jizvy, prý to pak málokdo riskne, nechat Tě pokoušet se o spontánní porod.

Tak hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
8602
13.4.09 20:25

Ahöjky

tak já jsem znova těhotná po císaři,a myslím že je to stejné těhotenství jako ostatní, samo že jizva občas štípe,ale to je normální. ale je fakt že to rozhodně není jako první těhu,jelikož to si člověk mohl odpočívat,ted už nás prckové nenechají, člověk je víc unavenější,asi to hůř snáší,ale možná jak kdo,každopádně já to snáším mnohem hůř, rozhodně to není tím císařem.asi stárnu,a jsem opotřebovanější :wink: :lol: :lol:

jinak ke konci těhu se pak měří jizva po císaři,jak je velká a srostlá, velikost miminka,stav rodičky a podle toho se rozhodne o porodu.já doufám, že budu rodit podruhé přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
13.4.09 20:28

Ahojky,
dovolim si nesouhlasit s predchozi pisatelkou:-)
Ja po cisari rodila za DVA ROKY apord byl vyvolavany,minutove kontrakce trvali osdsm hodin a jen diky tomu,ze se zacalo mimi akutne dusit ,skoncil opet cisarem-JINAK BY TO BYLO PRIROZENE…:_)

KAZDY DOKTOR SÉ CISARI VYHNE,JAK JEN TO JDE-JE TO PRECI JEN OPERACE A TA JAKO TAKOVA JE MNOHEM VETSI ZASAH DO ORGANISMU ZENY.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
13.4.09 20:30

aHA,TAK NEZ JSEM ODESLALA PRISPEVEK,UZ STIHLA NAPSAT DALSI REAGUJICI---a S TOU TEDY SOUHLASIIIIM!!!!!:-)))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9441
13.4.09 21:55

Tak to je fajn, že mi budou „měřit“ jizvu (mimochodem jak se to provádí?). Nebojím se přirozeného porodu, ale představa dalších 39 hodin porodu mě v souvislosti s jizvou děsí :cry: (coby laik a plašan se holt bojím, že jim tam na porodním lůžku popraskám) :D . Císaře už se taky tolik nebojím, v každém případě lepší plánovaný než akutní v celkové narkóze. Mám špatnou srážlivost krve, proto jakékoliv chirurgické řešení „narychlo“ není nejlepší varianta :( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
14.4.09 00:02

Ahoj, ozyvam se do kazde takovehle diskuse, kdyz na ni narazim. :wink:

V druhem tehotenstvi jsem se citila dobre, stejne jako pri tom druhem. Jizva mi nedelala nic, uz vubec ne na konci tehotenstvi. Obcas jsem ji citila pri zmenach pocasi. Nikdo mi ji nemeril ani jinak nekontroloval. Teda az po porodu ji zkontrolovali, jestli neni poskozena.
Prvni tehotenstvi jsem mela planovany CS pro polohu KP, druhy porod vaginalni, vyvolavany prostinem (jeslti si jeste spravne pamatuju nazev tech tablet) po osmi dnech prenaseni.
Pri dotazu na jizvu, kdyz mi sestra rekla, ze muzu v kontrakcich byt cely den a pak odezni a druhy den pojedeme na novo s novou tabletou, mi bylo receno, ze jizva musi preci vydrzet cely zivot.
Byla jsem povazovana za prvorodicku. Rodila jsem v H.B.

Deti jsou od sebe 18 mesicu a 8 dni.

Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
14.4.09 09:56

Ahoj , tak já měla první císař akutní (předčasně odloučená placenta), podruhé jsem moc chtěla rodit vaginálně…Měsíc před termínem mi kontrolovali jizvu (normálně vnějším UTZ), opakovaně, měřili kolik je v místě jizvy tkáně…Bohužel jsem to neměla úplně v pořádku, takže ortel zněl tak, že pokud půjde porod sám a bez komplikací, zkusí se to.Nakonec jsem přenášela a ve 41+4 jsem měla plánovanou sekci.Sice mě to mrzelo, ale jasně že zdraví moje i dcerky mělo přednost, jen ještě musím říct, že plánovaný císař je proti akutnímu pohoda, všechno bylo v klidu, měla jsem epidurál a dcerku hned druhý den u sebe.
Během těhotenství jsem s jizvou problémy neměla vůbec… Řekla bych, že taky hodně záleží na doktorovi a porodnici, někde dělají druhý porod po císaři radši sekci…
Tak přeju hodně štěstí. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9441
14.4.09 10:57

Judycum (i ostatní samozřejmě), díky za info :) . To je přesně můj názor, že plánovaný císař je mnohem menší zlo než akutní :D . Vím, že každý císař je riziko a i u mě to rozhodně nebyla procházka růžovou zahradou, neboť se mi po sekci udělal hematom, s kterým jsem se v bolestech potácela ještě 6 týdnů. Přesto mě štve, že v určitých případech o sekci nemůže rozhodnout sama rodička … přece jen, je to její tělo, její dítě … a žlučník nikoho taky nenutí tlačit spodkem :wink: . Já jsem prostě srab a i když jizva by opravdu měla vydržet celý život :D, já mám prostě hrůzu z dalšího několika desetihodinového porodu a kontrakcí právě v souvislosti se všemi jizvami :cry: . Ale holt nic nenadělám, jen aby to druhé těhotenství bylo v pohodě na obou stranách :) - to je nejdůležitější. Někde jsem totiž četla, že roztahující se děloha po císaři může působit problémy už během dalšího těhotenství - ale jak zatím (naštěstí) čtu, tak takové problémy tady nikdo neměl :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.09 11:48

Já jsem taky po akutním císaři - a teď jsem v 5 tt (ještě to nemám potvrzené od dr.) a najednou mně ta jizva, o které jsem 3a půl roku nevěděla začíná tahnout - ne bolet ale cítím to, nemáte s tím někdo zkušenost -může to být tím , že se roztahuje děloha???
dík za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
14.4.09 12:55

Strašně záleží na porodnici - někde dělají automaticky 2. císaře, někde do 2 let mezi porody císaře, jinak zkusí vaginálně, někde při pokusu o vaginální urychlují, jinde zá:,–(ně ne… bohužel i to, čeho se bojíš, tzn. další nepostupující porod ukončený po dvou dnech akutní sekcí, se stává.

Na měření jizvy v těhotenství jsou různé názory, někde měří, jinde neměří s tím, že to stejně až tak moc neřekne o tom, jak se bude jizva chovat při kontrakcích a hlavně pak ve 2. době porodní. Prý by neměla jizva stabilně bolet.

Máš pravdu, je to trochu loterie.

Marhulko - může táhnout, jizva nebo případně nějaké srůsty po operaci; nevím jestli tak brzy, já jsem s tím měla potíže až později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.4.09 13:20
Marhulka píše:
Já jsem taky po akutním císaři - a teď jsem v 5 tt (ještě to nemám potvrzené od dr.) a najednou mně ta jizva, o které jsem 3a půl roku nevěděla začíná tahnout - ne bolet ale cítím to, nemáte s tím někdo zkušenost -může to být tím , že se roztahuje děloha???
dík za info

Ahoj, taky jsem po akutním císaři před dvěma lety, teď jsem už ve 22 tydnu a jizvu už zdaleka necítím tak jak na začátku. Právě na začátku těhotenství pátý až 12 týden jsem ji cítila dost často, přičemž předtím jsem o ní taky neměla ani tušení. Takže já myslím, že to tím je:) R.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.4.09 13:56

Ahoj,
nedávno jsem rodila, bylo to rok a 11m po plán. císaři. Rodila jsem přirozeně, bez urychlovček atd., jizvu mi neměřili (též mi řekli, že musí vydržet celý život), v těhotenství s ní taky nebyl problém.

Držím palce :)

EvkaM od sousedů (+ Anička skoro 2r a Marjánka 3tt)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.4.09 12:13

Farská smím se zeptat, proč se mnou nesouhlasíš?

• Nahlásit
  • Citovat
158
22.12.09 11:34

Já jsem taky po akutním císaři, před otěhotněním jsem brala warfarin na srážlivost krve. Celý těhu jsem si píchala injekce. Bohužel porod nedopadl dobře a malá po 10 hodinách zemřela.Teď zase beru warfarin nemůžu žádnou antikoncepci nic. Je to 4 měsíce co se to stalo a s přítelem jsme spolu spali a selhal kondom. Zrovna mám plodné dny takže musím běžet k dr. protože warfarin v těhu nemůžu. i kdybych nebyla těhotná tak raději budu píchat ty injekce dokud to nebudu mít jistý.A na potrat bych taky nešla a piluku po … o tý si můžu nechat taky zdát :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama