Kontrakce v 32 týdnu

497
12.4.09 19:32

Kontrakce v 32 týdnu

Dobrý večer maminy, máte někdo časté kontrakce????
Byla jsem od pátku hospitalizovaná v porodnici, ale cokoliv začnu dělat, tak se kontrakce zase objeví. Bojím se, že budu muset do konce jen ležet. Jsem v 32 týdnu a zdá se mi brzo mít tolik kontrakcí.
V nemocnici nic nezjistili. Neotvírám se tak snad je vše v pořádku.
Děkuji za odpovědi Méďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
12.4.09 20:02

ahoj méďo já mám kontrakce od 21 tt (zjistili, že původcem byla infekce v močových cestách), ale zatím mě tedy bohužel nepřestaly.
Jsou za ten měsíc už méně časté, třeba jen 15× za den, ale jsou.
Teď už tomu říkám spíše „dráždivá děloha“, zvykla jsem si.
Ale zpočátku to bylo o nervy (cca 40kontrakcí/den). Naštěstí mi s odstupem těch 3týdnů zjistili, že se neotvírám.
Ve středu jdu zase na kontrolu, tak doufám, že bude nález furt stejný.
Jinak beru magnézko 3×denně 2tbl, když jsem to zkoušela na radu dr. vy:,–(it, tak to v žádným případě neexistuje, stahy se zase zhoršily.
A klidový režim mi taky pomáhá, když mám některý den rušnější, cítím to na bříšku…

Tak ti držím palce, hezky odpočívej, vleže - gravitace tu hraje prý velkou roli, 32 tt je pro mě už krása, už abych tam taky byla, ale samozřejmě pro miminko je nejlepší vydržet v mámině pelíšku co nejdýl…

Jiank předčasné stahy bývají nejčastěji způsobeny vaginální nebo močovou infekcí… Já preventivně užívám lactobacily a brusinky (obojí od Swiss)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
12.4.09 20:23

Ahoj obrazku moc ti děkuji trošku jsem se uklidnila. Jen mi přijde, že ty kontrakce jsou docela bolestivé :oops: Je to jak silná MS a vystřeluje mi to do zad.
Já jdu na ko v pátek tak snad to bude taky O.K.
Měj se hezky a taky pěkně odpočívej :lol:
Dej vědět jak jsi dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
12.4.09 20:54

No a kolik kontrakcí za den nebo třeba za hodinu máš?
Mají nějaký pravidlenější interval, nebo spíš jen reagují na to, že se zvedáš, leháš, jdeš do schodů, nebo se ti chce na velkou/na malou?
Bolestivé jsou samy od sebe nebo jen když se toho ztvrdlého bříška dotkneš?

Hořčík neužíváš? Pokud ne, tak neváhej a ať manža zítra nakluše do nějaké otevřené lékárny a koupí ti ho. Magnesium lacticum 0,5g (50tbl cca 50,–). A užívej ho 3×-4×denně 2 tbl. na to nemusíš mít radu a svolení lékaře, hořčík miminku rozhodně neublíží, ale nesmíš se předávkovat (víc než 8g za den). mj. jsem porodní bába, takže mi můžeš věřit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
13.4.09 07:33

Ahoj Méďo!!!! :-) :-) :-)

Copak nám to děláš???
Doufám, že jste s princeznou v pořádku!
V porodnici by ti určitě řekli, že se něco děje a kdyby něco tak domů by tě nepustili!
Mimča už jsou teď docela veliká, ale určitě by ještě malá ještě potřebovala trošku přibrat a zůstat u maminky!

Holky držte se!!! :huban: :huban: :huban:

Jéééé, právě jsem se dívala k nám na diskuzi!
Neboj se, malá už má 1,7 kg to je celkem dost, ale měla by ještě trošku přibrat a to zvládne jedině s tebou! Pořádně odpočívej a nic nedělej, fakt polehávej a moooc se šetří - víš přece čím vším jsme si musely projít než jsme našly // :wink: :wink: :wink:
Miláček vás určitě bude obskakovat a takový klid na lůžku není taky k zahození, určitě to holky zvládnete!
Kdyby jsi chtěla tak mi kdykoliv napiš!!!

My jsme v pořádku, Karoli se konečně otočila tak jak má a žádné problémy nemáme! Příští týden už začínám chodit na monitor.
Bříško mi netvrdne, tlak mám v pořádku (s malým jsem byla i v nemocnici s tlakem, měla jsem preklampsii), stahy žádné takže pohoda. Jen mi začaly otékat nohy, ale to není žádná hrůza.

Teď to nějak šíleně letí - venku je krásně takže jsme pořád na sluníčku a dny krásně utíkají, ale už bych to taky chtěla mít za sebou! Moc se na Karoli těšíme a malý je chůva - teď jsem tu měla kamarádky s miminečkama a Kubík vozil, podával cumlíky atd., no prostě zlatíčko!!! :srdce: :srdce: :srdce:

Jinak s tím magnézkem souhlasím s Obrazkem !!!

Méďo, měj se a holky, pořádně odpočívejte!!!

• Nahlásit
  • Citovat
497
13.4.09 09:59

Ahoj obrázku, ráno když vstanu tak se cítím moc dobře, nic mi není, ale jak začnu chodit a něco malinko dělat tak jsou zase tady. Bolestivé jsou a nemusím si šahat na bříško. Jinak mám třeba 4 za hodinu, ale taky někdy třeba jednou tolik. Když ležím nic mi není, ale celý den se ležet nedá :oops: :roll:
Magnézko mám 4×2 denně.
V pátek jdu na KO tak se snad dozvím víc.
Pohyby cítím tak snad je vše v pořádku.
Moc dík pa, pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
14.4.09 10:22

Tak ti držím palce, doufejme, že je to jen ta dráždivka a že ty stahy nemění nález.
Dej vědět. Já jdu na kontrolu zítra, tak jsem taky zvědavá, taky doufám, že to bude ok, přecejen my jsme ještě proti vám prckové.
I kdyby se vám už měl narodit, tak bude v pořádku…

Možná ještě jestli doma máš boraxový globule, tak si je na noc můžeš zavádět, je to taková „dezinfekce“ (noc před kontrolou si jí ale neber, kdyby ti chtěl dělat výtěr) a na kontrolu si vezmi ranní moče dvě, jednu ve sterilní zkumavce, kterou za cca 2,– koupíš v lékárně. Může ti jí aspoň hned poslat na rozbor, jestli nemáš nějaké bakterie v moči.
Po své zkušenosti, kdy jsem neměla prakticky žádné potíže jako je pálení při čůrání, a přitom bakterií jsem tam měla strašně moc, a z toho ty stahy, bych to nepodceňovala.

Tak hezky spíš lež, určitě nelítej nikde venku, kdyžtak se tam jen plácni na lehátko
a odpočívej. ten interval kontrakcí máš docela častý, ale pokud je v klidu nemáš, vypadá to opravdu jen na dráždivku, která otevírání neovlivňuje. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7876
23.5.09 11:57

Ahojky, ja mam to same od 30 tydne, jenze se mi pri kontrakcich zkratil cipek na 1cm a zacala jsem se otvirat, tak jsem si polezela v nemocnici zhruba tri tydny.mela jsem kazdy den kontrakce vzdycky co 5 minut zhruba 2 hodiny rano i vecer…Taky jsem to pocitovala jako bolesti pri ms nebo jako kdyz ti nekdo rve streva z bricha a silene tlaky v zadech, vetsinou to slo od zaludku smerem dolu, no hnus…co me pustili se to trosku zlepsilo, ale bricho mam skoro v kuse tvrde, tak cekam kdy to zase prijde… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
23.5.09 18:18

alli držím ti palce, ať to vydržíte co nejdýl 2v1 :wink:
Taky se mi ty stahy nechtějí nějak pustit, teď už jsou možná méně častý (cca 20/den),
ale zato jsou festovější a některý bolí doslova jako sviňa (celý břicho, ale hlavně v podbřišku), ty musím rozdejchávat.
Ale říkám si, že když mi břicho tvrdne už od 21tt, tak že to zmáknem a to nejhorší už máme za sebou… a prcek ví, že se může vykulit nejdřív na konci června, tak doufám, že bude poslouchat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama