srdíčko v 9tt (7reálně)

2
25.11.06 21:00

srdíčko v 9tt (7reálně)

Ahoj, rád bych vás poprosil o radu.Manželka je v 9tt a a dnes začala špinit, šli jsme na pohotovost a doktor nezjistil srdeční činnost.Velikostně dle ultrazvuku odpovídáme 8tt.Navrhl nám okamžité řešení, ale my jsme si ještě nechali čas.Manželka leží v nemocnici a zítra ji čeká druhý ultrazvuk, podle doktorů zbytečný, ale my bychom, než svolíme k zákroku, chtěli mít jistotu, že se nic nepřehlédlo a srdíčko opravdu nebije.Na ultrazvuk jdeme zítra brzy ráno.Pokud máte nějaké zkušenosti budu moc vděčný za radu.Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.11.06 21:14

ahojky, zkušenosti s tim sice nemám, ale co jsem si už přečetla apod. tak si myslim, že je to špatný :( uvidíte zítra na UTZ ale myslim si,že to asi bude tak jak dr. říkají. tak přeju hodně síly, držte se!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
25.11.06 21:18

Ahojda.Asi vas moc nepotesim.Mela jsem to same u prvni tehu.v 9tt nam bilo ale ne moc pravidelne,pro jistotu sem byla jeste v 10tt a uz netlouklo.Nechala sem si jeste tyden…co kdyby nahodou.Ale Dr. mi rekl,ze se muze jeste rozbehnout,ale miminko bude mit tezkou srdecni vadu a kdybych ho donosila,bude zit max.2h po porodu.Dal mi jeste 2dny.A bohuzel,nerozbehlo se.Ale musela sem okamzite do nemocnice na urychlene preruseni,nebot misto aby jej telo vyloucilo,zacalo ho vstrebavat a me hrozila otrava a smrt. Ale zvladla sem to.Je to uz rok a pul.A ted mam krasneho 7tydenniho chlapecka.Vim,ze to boli.Ale uvidite,bude zase dobre a mimi prijde brzy.O to vic si jej budete vazit a hyckat-stejne jako ja. Drzim Tobe a tve manzelce pesti at Vam to dobre dopadne a nesmutnete,ikdyz je to moc tezky.Hlavne ji bud velkou oporou.Nebude to ted pro ni moc lehky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.06 21:23

ahojky, zkušenosti s tim sice nemám, ale co jsem si už přečetla apod. tak si myslim, že je to špatný :( uvidíte zítra na UTZ ale myslim si,že to asi bude tak jak dr. říkají. tak přeju hodně síly, držte se!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
25.11.06 21:31

Ahoj. Tak já Tě asi taky nepotěším. Srdeční ake plodu musí být vidět v 7.týdnu těhotenství. Pokud není vidět srdeční akce v devátém týdnu, tak se zřejmě jedná o takzvaný zamlklý potrat. Jestliže velikost miminka odpovídá 8.týdnu, tak zřejmě přestalo růst už před týdnem. Nevím, jestli brali manželce krev na hladinu hCG. Jestliže kontrolní odběr ukáže, že hladina hCG neroste, nebo klesá, tak pak už není žádná šance, že to s těhotenstvím dopadne dobře. Tak uvidíte zítra. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
25.11.06 23:02

Ahoj,

já mám bohužel stejnou zkušenost… loni v létě jsem probělala samovolný potrat.. v 8 týdnu na kontrole bilo srdíčko normálně a v 10 týdnu jsem začala krvácet a na kontrolním UTZ v nemocnici se ukázalo, že miminku přestalo bít srdíčko a že už samo začíná odcházet, za 3 hodiny jsem už byla na sále…

Je to hrozná zkušenost, ale prostě miminko nebylo zdravé a tak to prostě dopadlo, tak jak to dopadlo…

Ale pak jsem po 2 MS znovu otěhotněla, i když mi Dr. doporučovala počkat nejméně 3 MS a teď mám doma nádhernou 10 týdenní holčičku…

Takže i když to teď vypadá hodně špatně, tak věřte, že se tělo i duše vzpamatuje a vy budete mít brzo krásné a zdravé miminko.

Přeju manželce hodně sil… teď to bude nějakou dobu hodně těžké, ale čím dřív se s tím co se stalo srovná, tím dřív bude opět těhotná a donosí zdravé děťátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
26.11.06 09:21

Ahoj!

Před rokem jsem už měla taky po zamlklém potratu. Dutinka rostla pomalu, HCG stoupalo, ale ne jak by mělo. Do 8tt se plod neukázal, ani žádná srdeční akce. Nechali mě ještě týden, ale nic se nezlepšilo. 2.listopadu jsem byla na kyretáž. Je to hodně těžké, ale pokud je to první potrat, nemusíte z toho dělat závěry. Je to časté a ve většině případech se to už neopakuje. Není to vina tvé manželky, ta je jistě v pořádku, ale většinou je to genetická vada embria. Já to brala, tak, že lepší, když se to vyřešilo tak brzy a samo, než abych to ve vyšším stádiu těhotenství musela řešit já.
Jen dlouho nečekejte, pokud by začala potrácet sama, není to nic příjemného, v narkóze to bude lepší.
Já byla na umělém oplodnění, takže to další snažení bylo moc těžké, ale přece jenom jsem se dočkala.

Pokud jste otěhotněli přirozenou cestou, tak za 3 měsíce můžete začít znovu a uvidíš, že ten příští rok bude pro vás šťastný! Držte se oba! Držím pěstičky! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
26.11.06 10:22

taky jsem nic podobneho nezazila, ale jako vystudovany biolog, muzu potvrdit, co jiz rekly holky prede mnou. Je mi to lito, ale situace neni dobra. Navic jak spravne nekdo podotknul, muz oddalovani vycisteni delohy zpusobit zdravotni komplikace tve manzelce. Uvidite, ze dalsi mimko na sebe nenecha dlouho cekat a pres vsechnu bolest se prenesete. Drzim pesticky! Hodne stesti a sily!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
26.11.06 17:01

Ahoj holky, moc Vám všem děkuji za cenné zkušenosti a za projevy podpory. Jste moc hodné. Bohužel jste měly pravdu. Přes noc se krvácení ještě rozjelo, ráno jsme ale přesto šli na ultrazvuk.Byli u něj dokonce 2 doktoři.Žádné znaky pohybu ani činnosti srdce nebyly patrné.Bylo to asi jasné už na počátku, ale my jsme chtěli mít jistotu.Chtěli jsme miminku dát šanci pokud by žilo, ale bohužel už bylo mrtvé.Proto jsme se rozhodli svolit k zákroku a už to máme za sebou.I když už máme dvě děti (6 a 3) je to moc smutné.Na mimi jsme se moc všichni těšili, povídali si s ním.I naše děti už se moc těšily na sourozence.Nedá se nic dělat někdy před nás Bůh staví i takové zkoušky.Doufám, že sebereme odvahu a po 3 měsících sebereme odvahu na další pokus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
26.11.06 18:50

Je to smutný, bohužel se to stává docela často. Mě osobně se to nestalo, ale kamarádce se to stalo když byla ve 12tt. Taky začala špinit a ráno jí na dr. na utz. řekl, že už mu nebije srdíčko. Doporučil jim baštit kyselinu listovou (oboum) a počkat 3měsíce než se začnou snažit znovu. No oni ale byli netrpělivý, takže za měsíc už byla zase těhotná. No a teď čekají přírustek už na silvestra.
Mojí sestřenici se to stalo dokonce 2× po sobě. Ta ale bohužel zatim nedostala znovu odvahu do toho jít (no taky se jí změnila životní situace).
Ale oboum doktorové řekli něco v tom smlyslu, že příroda si umí poradit, když není něco v pořádku. A že plod v těchto případech v pořádku nebyl, takže obranné látky v těle zapracovali a tak vlastně to embryo zahubily - zní to hrozně, ale má to smysl.
No a taky řikali, že s ženskýma vajíčkama je to jako s ořechama, některý jsou pěkný a některý zkažený a někdy prostě narazíš i na ten špatnej.
A je malá pravděpodobnost, že dvakrát za sebou budeš mít zrovna ten zkaženej. Takže příště to určo vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
27.11.06 10:53

Petr - držte se oba, protože vím, jak je to težké nejen pro ženu. Můj manžel to nesl hodně těžce! Moc vám přeji, aby jste se dalšího přírůstku dočkali už příští rok!

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.8.14 10:27

Ahoj holky,

kamaradka je tehotna, je v 8.tt a na ultrazvuku je videt jen obal bez miminka. Jak je to mozne? Doktor to bude kontrolovat jeste za par dni a uvidi se, co dal

• Nahlásit
  • Citovat
27.8.14 10:42

To jsem měla taky. Doktorka přes hematom viděla špatně a místo embrya se srdeční akcí, kterou hledala, že skontroluje, nenašla ani embryo a tvrdila, že tam není. Stává se, že z toho oplodněného vajíčka se vyvinou jen ty obaly okolo a „miminko“ uvnitř se nevyvine. Mně nabrala 2 dny po sobě HcG, které ukázkově rostlo, tak jak mělo (pozor na přespříliš vysoké, to taky značí, že to není jak má být) a za týden na UZ našla miminko i se srdeční akcí. Ale ten týden byl děsivý (ošklivé špinění od hematomu, strach, zda tam to miminko vůbec je nebo ne a zda je OK), budila jsem se v noci s křikem, pláčem, o revizi se mi i zdálo. Dnes mi tady běhá naše vytoužená holčička :) Přeju kamarádce hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
27.8.14 11:27

Bohužel mám špatnou zkušenost.
Byla jsem na utz v 8tt a srdíčko chvilku bilo chvilku nebilo. Lékař mě pozval po týdnu, že těhu může být mladší.
V 9tt jsem byla na kontrole a srdíčko již nebylo. Následovala revize. Žádné problém jsem neměla ani špinění krvácení nic.

Držím palce aby to dopadlo dobře a pokud ne buď manželce velkou oporou já kdybych neměla tak skvělého přítele, který při mě stál nezvládla bych to.

V pár diskuzích jsem, ale četla, že to dopadlo i dobře, ale já mám bohužel zkušenost špatnou:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
27.8.14 11:27

@lekarnicka28 jak moc vysoké hcg..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu