Srostlá pipi – synechie

1844
29.11.10 19:53

srostlá pipi

ahoj holky, dneska jsem si všimla u dcery 3 roky že má srostlou pipinu, tak do půlky. jak toho docílit abych to rozrušila. nenechá si na to šáhnout. moc prosím o radu. mám strach aby to nezarostlo úplně. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17521
29.11.10 19:56
Diggy píše:
ahoj holky, dneska jsem si všimla u dcery 3 roky že má srostlou pipinu, tak do půlky. jak toho docílit abych to rozrušila. nenechá si na to šáhnout. moc prosím o radu. mám strach aby to nezarostlo úplně. díky

Dojdi s ní na dětskou gynekologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.10 19:58

to asi bude třeba řešit s doktorkou ne? co s tím te´d chceš dělat :nevim: mám takový hloupý dotaz a ty ji nemyješ že sis všimla až teď? já mám pětiletého kluka a taky dohlížím aby se důkladně všude umyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xxZuzana
29.11.10 20:00

Nás na to dopředu upozornila pediatrička - že to může nastat a je to celkem běžné. Prý se to pak musí na pediatrii zase rozevřít, což není sice nijak strašné, ale stejně - raději se tomu vyhnout. A když je to prý srostlé víc, musí se na tu gynekologii.

Rozhodně s tím doma nic nenaděláš, žádná hrůza to nebude, ale musí to provést odborník :think:

• Nahlásit
  • Citovat
15326
29.11.10 20:00

Zkus si pohledat v diskusích pojem synechie. Najdeš tam rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
29.11.10 20:01

ahoj myji ji ale fakt jsem si toho nevšimla až dneska, u koupání se střídáme s manželem a manžel tam nekouká. málo kdy si nechá šáhnout na pipi.když jsem byla u doktorky na tříleté prohlídce tak se tam dívala a neříkala nic. tak asi zajdu na dětskou gyndu. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.10 20:03
Diggy píše:
ahoj myji ji ale fakt jsem si toho nevšimla až dneska, u koupání se střídáme s manželem a manžel tam nekouká. málo kdy si nechá šáhnout na pipi.když jsem byla u doktorky na tříleté prohlídce tak se tam dívala a neříkala nic. tak asi zajdu na dětskou gyndu. díky

tak at se vám to brzo spraví ale sama s tím určitě nic nenaděláš pokud tam je už srůst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janibubi
29.11.10 20:20

No nam prave rekli hned v nemocnici,ze se to musi roztahovat pri kazdem prebalovani ,ale nevim jak dlouho,uz to taky nedelam.Tak raci zajdite k doktorce a neboj,urcite to bude dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
1844
29.11.10 20:22

mi právě řekli nic s tím nedělat a nešahat tam. teď s velikým řevem jsem to dost namazala olejíčkem a trošku to povolilo tak budeme mazat každou chvíli a uvidíme. k doktorce raději taky zajdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.11.10 20:25

Me na to uz drive kdyz byla dcerka miminko upozornila pediatricka,ze ma trosicku srostlou jakoby tu blanku tak ze ji to mame doma masirovat a snazit se oddelat od sebe.
Od te doby kontroluji a vse v poradku.

Angelino neni to tim,ze by to nekdo nekontroloval,ale stava se to u holcicek celkem casto.. :wink: Takze bych nepsala veci o tom,ze maminka svou dcerku nemyje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.10 20:26
janibubi píše:
No nam prave rekli hned v nemocnici,ze se to musi roztahovat pri kazdem prebalovani ,ale nevim jak dlouho,uz to taky nedelam.Tak raci zajdite k doktorce a neboj,urcite to bude dobry.
:pankac: :pankac: :pankac:
ale slysela jsem, ze to nekde nerikaji a to je pak chyba :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavla002
29.11.10 20:36

nam taky doktorka hned pri prvni prohlidce rikala, roztahovat od sebe a kontrolovat, aby nesrostlo, a ze je to mozne rozrusit neoperativne, kdyz to neni jeste hodne, tak zkousej, treba povoli.

• Nahlásit
  • Citovat
29.11.10 20:41
Taminka píše:
Me na to uz drive kdyz byla dcerka miminko upozornila pediatricka,ze ma trosicku srostlou jakoby tu blanku tak ze ji to mame doma masirovat a snazit se oddelat od sebe.
Od te doby kontroluji a vse v poradku.Angelino neni to tim,ze by to nekdo nekontroloval,ale stava se to u holcicek celkem casto.. :wink: Takze bych nepsala veci o tom,ze maminka svou dcerku nemyje..

Tak já myslím,že Angelina tím myslela,že by si toho maminka při koupání měla všimnout…a ono to možná vyznělo,že „jí nemyje“
Mám pětiletou holčinu,pediatr nás na to upozornil…bohužel někteří dr. se nezmíní,ale i tak si toho maminka mohla všimnout trošku dříve a ne až ve 3letech :think:
No stalo se,tak ted jen popřát at se to dá co nejdříve do pořádku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.10 20:44
Taminka píše:
Od te doby kontroluji a vse v poradku.Angelino neni to tim,ze by to nekdo nekontroloval,ale stava se to u holcicek celkem casto.. :wink: Takze bych nepsala veci o tom,ze maminka svou dcerku nemyje..

no já to píšu tak jak píšu, nepotřebuji usměrňovat jak se tu stává zvykem a dle mě by si maminka mohla včas všimnout že se něco děje ale tím jí tady nehodlám moralizovat, ted mám dvoutýdenní holčičku a určitě si na to dám pozor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.10 20:46

Ježíš to jsou novinky, já myslela, že tyhle problémy máme jen my - mamky chlapečků (přetahování atd.), ale koukám, že u holčiček to není lepší… 8-o
Tak držím palečky, ať to zmáknete sami doma olejíčkem nějak rozmasírovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama