Srostlé prstíky na nožičkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 09:07
Srostlé prstíky na nožičkách

Ahoj,
mám 4 měsíčního chlapečka a ten má srostlé prostředníčky a prsteníčky na nožičkách, první dva články.. Řeší se to operativně, nebo se to neřeší?

Děkuji :)

Reakce:
Sunnyess
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 16.11.14 09:10

Můj synovec to má takto na jedné nožce a nechali to být… ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 09:24

Syn to má také, jeden dr říkal, že se to dá v dospělosti zoperovat, ale měla jsem pocit, že ten dr rád dělá výkony z kterých má prospěch.
Syn má ty prstíky vykřivené a na to mi ten dr říkal, že s tím se nedá nic dělat a to jsem ho upozorňovala v počátku problému.
Znám ale lidi, kteří to prostě mají srostlé a problémy nemají.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.11.14 09:24

Mam na jedne noze, nijak me to neomezuje, rezat bych se nenechala ani omylem, je to jen kosmeticka vada

estrela
Závislačka 4506 příspěvků 16.11.14 09:24

Mám to také od narození a neřešili to naši, neřeším to já…moje neteř to má taky, švagrová jí to nechala rozříznout a sešít a nic moc, lékaři jí to vymlouvali, nedala si říct, teď už je neteř velká a uvažuje o nějaké plastice, ale třeba kdyby jí to tenkrát dělal jiný doktor a udělal to líp, tak by to bylo něco jiného. Pamatuji si, že jí říkali, že tam není moc místa pro stehy, že je málo kůže a ona malá, poroste a tak…ale je to už 18 let, doba pokročila. Kdyby to měl můj syn, tak to neřeším nechala bych ho ať si to pak rozhodne sám. ;)

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 16.11.14 09:25

Můj bejvalej to měl/resp. má i v dospělosti na obou nohách..

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 16.11.14 09:27

Muj syn to ma na obou nozkach…ptala jsem se vsude mozne od plastiky po ortopedii a vsude rekli nechat byt…operacne resi pouze pokud je prirostly palec, aby byl spravny naslap…vsecko ostatni je kosmeticka zalezitost

viccca
Kecalka 317 příspěvků 16.11.14 09:57

Synovec to měl na jedné ruce.. Srostlý ukazovacek a prostrednicek. Operovali mu to myslím před nastupem do školy.. Na nohach to asi nechávají být, nevadi to tolik jako na rukach..

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 16.11.14 10:02

Dcera má to stejné, na obou nohách. Asi v půl roce jsme zvažovali to operačně vyřešit, než malá začne chodit, ale na plastice na Vinohradech nás od toho odradili - úspěšná plastika je údajně možná teprve, až noha přestane růst. Pooperační rány bývají dost pevné a dělají při růstu prstů neplechu, nevytáhnou se jako kůže a rostoucím prstům se nepřizpůsobí.
Jenom jsme na jejich doporučení byli s malou na rentgenu, aby se ověřilo, že se skutečně jedná jenom o kožní srůst a že kosti prstů jsou normálně samostatné. Z toho hlediska je malá v pořádku, takže to beru jako kosmetickou záležitost, kterou si může vyřešit sama v dospělosti, pokud jí bude na obtíž.

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 16.11.14 10:38

Můj prcek měl srostlé prstíky na rukách i nohách. Na nohách se to neřeší, pokud to není palec, popř. srostlé nějak, aby to vadilo v botách. Operace je prý dost velké riziko i v dospělosti- vlhké meziprstní prostory, problém s hygienou, rizika plísně… Řekli nám to na 2 plastikách.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >