Stahovanie do Prahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lumoska
Povídálka 16 příspěvků 01.07.19 13:49
Stahovanie do Prahy

Ahojte. Budeme sa stahovat do Prahy. Muz bude sice pracovat v Mladej Boleslave, ale chce aby sme byvali v Prahe.
Znami nam ponukaju byt v Smichove, ale rozmyslam, ci by nebolo rozumnejsie ist blizsie k tej Boleslave…
Syn by mal ist aj do prvej triedy, no moze mat este odklad…Kde v Prahe, alebo okoli by ste si volili zit?… aj s ohladom na dochadzanie, skolu, skolku pre deti. ????
Budem vdacna za rady, tipy. V podstate este nemame nic dohodnute, mozme ist v ramci Prahy a okolia hocikam…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
lumoska
Povídálka 16 příspěvků 01.07.19 13:51
Stahovanie do Prahy

Do temy skolak to davam preto, lebo to riesime najviac, ze kde zapisat syna a zaroven nebyvat na druhom konci mesta a pod.

Božislava
Závislačka 3210 příspěvků 01.07.19 13:54

A proč se vlastně stěhuješ? Nabrnkla sis „Čehúna“? :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 01.07.19 13:55

No, smíchov je fajn, na metru, přitom kousek k řece, do přírody. ale do bolky tedy daleko, zvláš jestli máš na starosti ještě školní dítě. já bych te tedy vzdala, pokud nemáš hlídání, vyzvedávání… jinak s ohledem na tu práci má smysl snad jen Černý most. ale já mám tento konce Prahy snad nejméně ráda.

lumoska
Povídálka 16 příspěvků 01.07.19 13:57

@Božislava
Prosim? Nie, manzel meni pracu. Roky robi projekty po celej EU. Tak uz chceme byt na jednom mieste…

lumoska
Povídálka 16 příspěvků 01.07.19 13:58

@Lama Lama do tej Boleslavy by dochadzal len manzel. Ja som zatial doma s detmi. :blush:
Dakujem.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 01.07.19 14:01

@lumoska za mě je Smíchov moc hlučné centrum. Smrad, špína, fetky a špatná bezpečnost (bydlela jsem tam). Na práci bych se tolik neohlizela, ta se dá vždycky změnit. Důležitá je dostupnost metra (nejlépe docházková) a okolí. Kde vybírat moc neporadím. Osobně preferuji klidnější lokality se zelení. Stodůlky, Ládví, Čakovice.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 01.07.19 14:01

Vybírala bych tak, aby manželovi netrvalo dvě hodiny prejet přes ucpanou Prahu. Takže asi černý most - ten se mi ale nelíbí vůbec - případně Letnany, tam jsou i krásné nové byty. Ono taky dost záleží na rozpočtu

lumoska
Povídálka 16 příspěvků 01.07.19 14:03

@hospodki
Aha, fiha. Tak ta znama nam Smichov opisovala presne opacne. Vdaka aj za taketo info!

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 01.07.19 14:05
@lumoska píše:
@hospodki
Aha, fiha. Tak ta znama nam Smichov opisovala presne opacne. Vdaka aj za taketo info!

Tak na Smíchov se jezdí hlavně kalit 8) bydlet bych tam rovněž nechtěla

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 01.07.19 14:08

Denni dojíždění praha boleslav me ubiji. Proto jsem v bolce dala vypoved (a to bydlim relativne dobre, ze smichova je to vetsi horor). Pokud mate prachy, kupte baracek nekde kousek u prahy za ČM, se skolou taky rok pockejte, az se syn zaklimatizuje

lumoska
Povídálka 16 příspěvků 01.07.19 14:14

@lupilka.cz Vdaka. Kupovat zatial nic nebudeme… pojdeme do najmu urcite. Na byvani sa chceme uskromnit a radsej investujeme detom do vzdelania…
Moc ste ma nepotesili tym Smichovom, ale preto som to sem aj davala, nech mam lepsiu predstavu :blush:

hospodki
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 01.07.19 14:18

@lumoska já si nějak nedokážu představit tu hezkou část Smíchova. Vyloženě na smichaci je to samej bezďák, blíž k vodě jsou hlavní tahy a plno aut, Anděl už zmínění feťáci a dál k arbesaku a újezdu špína a smrad… Ale věřím, že kaličům a bezdětným to může vyhovovat, že je všude blízko. Byla jsem i několik let na Pankráci u Jezerky ve staré zástavbě a tam to nebylo spatny. Všude plno škol a školek, blízko do centra… A ještě mě napadlo, když budete vybírat, tak je nejlepší mít parkovací místo v domě nebo garáž. Letňany nejsou špatny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 14:19

Já pocházím z Boleslavi. Proč nechcete bydlet tam? Hodně lidí dojíždí v opačném směru. Jako z Černého mostu je to dojíždění sice jen na půl hodiny, ale cesta přes Prahu bude děsná. Jen tedy manžel bude asi dojíždět autem? Nebo autobusem? Jsem neřidič, tak poradim, pokud bude jezdit busem. Z Černého mostu je spojení super, ale pak volit ideálně bydlení u metra, Smíchov není špatný, ale záleží, jak je být daleko od metra nebo jestli se musí ještě tramvají. Já teď bydlím v Holešovicích a je to super, tři zastávky tramvají na Palmovku, předtím v minulém bydlišti bylo spojení mnohem horší.
Jo a fetky a špína jsou podle mě v blízkosti každé rušnější stanice metra, alespoň co jsem si všimla.
Jo a nějaký velký park, hezká hřiště a vůbec vyžití s dětmi se dá asi najít všude. Jak bydlime, tak není problém si behem pár zastávek zajet kamkoliv.
Prosím o anonym kvůli bydlišti.

jannina1
Závislačka 4766 příspěvků 01.07.19 14:20

Smichov rada tedy nemam je moc hlucny,spina.To uz jsou lepsi Letnany, Prosek nebo uplny okraj Prahy napr. Bechovice, Ujezd…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama