Stala se chyba?

1034
6.5.15 09:33

stala se chyba?

Dobré ráno, chtěla bych znát jiný pohled, tak vám píši. Na vánoce jsme se vrátili domů ze zahraničí, kde měl syn nerozlučného kamaráda. Abych vám ho přiblížila, je dost vzteklé dítě, snaží se za každou cenu prosadit svoje, na druhou stranu je přátelský, umí se rozdělit a kamarádi jsou pro něj alfa omega. A to je ten problém, v sousedství si nemůže najít pořádného kamaráda. Jsou tu v blízkosti hned čtyři děti přibližně jeho věku,4 a 1/2 let, ale dělají mu naschvály. Vracíme se z procházky, oni jsou za plotem u sousedů, syn by chtěl jít za nimi a oni běží rychle mu zavřít branku před nosem. Následuje strašný hysterický řev, tak mu dost nahlas říkám, že nepotřebuje kamarády na baterky, že to s ním nemyslí upřímně, načež za chvíli buší ony děti na dveře i okna. Ptám se jich proč to udělaly, samože odpovědi se nedočkám, teda nějaké kloudné, řekla jsem jim, že kdyby se měly k němu tak chovat, tak atˇza ním raději nechodí vůbec, že je pak smutný. Hrály si a pak šly normálně domů, včera si zase hrály a pak šly k němu do pokojíku, ani ne po dvaceti min. že jdou už domů, ale nešly, zapřely se mu. Hráli si všichni u nás před domem, hlavně nenápadně, šli jsme uklidit kolo a tak mě to vytočilo, že jsem na ně křikla, že už je tady nechci vidět, do toho malej začal opět hystericky brečet, že chce za nimi, nedokáže asi posoudit, že ho vodí za nos a hrát už si s ním nechtěly. No tak jsem mu před nima řekla, že jsou to potvory vypočítavý, aby se na ně vykašlal. Jsem dost impulzivní člověk, často napřed jednám a až pak myslím :oops:.Najednou se mi zpětně promítá, co jsem si sama zažila v dětském kolektivu, jak dokáží být děcka strašně zlá. Chtěla bych ho uchránit, přítel říká, že si to musí vyřešit sám, ale on u toho není, když malej denně propláče, že ho odstrkují :,( Nejhorší je, že to nedokáže pochopit, že si s ním nechtějí hrát. Jsem docela důsledná ve výchově, není žádný rozmazlenec, i když se snaží ledecos vydupat, často má nezvladatelné výbuchy hněvu, ale nic horšího než co vídám i u ostatních. Je mi to tak líto, snažím se mu to vynahradit, ale sama vím, že dobrý kamarád se vynahradit nedá :nevim: A ptám se hlavně na to, že jsem na ty děcka tak vyjela, jestli jsem to třeba podle vás ještě nezhoršila a jak by ste to dál řešily třeba vy. Předem vám děkuji za odpovědi a omlouvám se, že nemohu pokaždé ihned reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.5.15 09:58

@belik samozřejmě chápu, že tě to za tvého prcka mrzí, ale druhé děti nedonutíš, aby si hrály s někým, s kým nechtějí. Problém může být v tom, že dětí v ulici je tlupa, tak se cítí silnější, jistější a když jeden řekne něco špatného na adresu tvého syna, tak ostatní se vezou. Tak to ale bylo vždycky a bude. Můj syn je taky hodně citlivý a vztahy hodně řeší, pláče často po kamarádech, je oblíbený, ale když si s ním někdo nechce hrát, tak se mu to snažím vysvětlit a ne nadávat ostatním dětem. Říkám mu, ať si najde na hraní někoho jiného, že nutit nikoho nemůže a že si to třeba ten dotyčný rozmyslí a přijde sám, že si chce hrát. Pokud v ulici už jiné děti nejsou, tak bych zkusila nějaký kroužek, hernu, veřejné hřiště… a pak taky zamyslet se nad tím, jestli i tvůj syn třeba nedělá něco, čím děti popouzí (pouze reakce na popis tvého synka).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1279
6.5.15 10:01

Tak to je husty. nezlob se.ale to za nej budes resit konflikty ještě na vysoké? Jsou to deti a deti jsou hyjeny. Vsichni sme si tim prosli a je to myslim důležité pro zivot. Venuj se synovi sama. chodte na kroužky.plavat.do detskych center…tam se jiste zabavi. Moje deti v tomto veku kamaradili vždy s tim.kdo byl po ruce:-)jeden den s tím. druhy s jinym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
6.5.15 10:04

Ahoj,
nevím no, asi bych se zkusila synovi poohlédnout po jiných kamarádech, popátrala bych po možnostech, různá mateřská centra bývají i v poměrně malých obcích, ve městech je nabídka pestřejší. Nebo s ním chodit do nějakého kroužku, kde se seznámí. Co školka, chodí?

Děti ze sousedství jsou asi sehraná parta, syn mezi ně asi úplně nezapadl, nebo jim něčím vadí, přijde jim třeba v něčem divný… a také jsou ta děcka malá. Ve čtyři a půl letech nemůžeš očekávat nějaké vyspělé sociální cítění, takže je dovychovávat, nebo po nich něco pokřikovat mi přijde dost mimo.

Takže bych spíš pátrala po jiných možnostech, jak syna zapojit do dětského kolektivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5431
6.5.15 10:11

@belik Mám-li být upřímná, tak jste prostě přistěhovalci. Děti už tam mají svou partu a bude nějakou dobu trvat, než tvůj syn zapadne - tedy jestli vůbec :think:. Vážně nemůžeš vyjíždět po čtyřletých dětech a vysvětlovat jim, že buď budou nejlepší kamarádi i s tvým dítětem, nebo ať raději nechodí vůbec. Takhle se s malými dětmi nejedná. Sama píšeš, že tvůj syn je vzteklý a snaží se za každou cenu prosadit své. To není úplně dobré. Chtělo by to zapracovat na tvém dítěti. Ostatní očividně nemají problém být partou a hrát si. Tudíž je problém na straně tvé a tvého chlapečka. A popravdě, největší chybu vidím v tobě. Nemůžeš prostě před ostatními říkat, že jsou to vypočítavý potvory a jiným způsobem je shazovat. Ty děti vidí ve tvém synovi rozmazlené dítě, kterému maminka neustále stojí za zadkem. Zkus na to jít jinak. Upeč koláč a pozvi děti na sváču, nebo třeba až budou všichni pohromadě, dej jim pytlík bonbónů, ať se podělí. Buď k nim milá, hodná, laskavá. Při problému vysvětluj, ale neříkej o nich škaredé věci. Čím víc ty o nich budeš mluvit ošklivě, tím více je znepřátelíš proti synovi. Pokud on potom používá tvá slova, nebo s nimi jedná tak, jak ty o nich mluvíš, pak je to průšvih a tímhle způsobem si kluk kamarády nenajde. Jako, já nevím, přijde mi to zvláštní, a opravdu si nemyslím, že by čtyřleté děti byly tak zákeřné, jak vyznívá z tvého příspěvku :think:. Pokud si děti dvacet minut hrají v pokojíčku a potom beze slova odejdou a hrají si venku už bez tvého dítěte, pak se asi muselo stát něco, čím se jim tvůj syn zprotivil :think: :think: :think:.
Zaměř se na to, jak se chováš ty a tvůj syn, a přestaň hledat zákeřnosti v ostatních dětech ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
6.5.15 10:15
@tterka píše:
@belik Mám-li být upřímná, tak jste prostě přistěhovalci. Děti už tam mají svou partu a bude nějakou dobu trvat, než tvůj syn zapadne - tedy jestli vůbec :think:. Vážně nemůžeš vyjíždět po čtyřletých dětech a vysvětlovat jim, že buď budou nejlepší kamarádi i s tvým dítětem, nebo ať raději nechodí vůbec. Takhle se s malými dětmi nejedná. Sama píšeš, že tvůj syn je vzteklý a snaží se za každou cenu prosadit své. To není úplně dobré. Chtělo by to zapracovat na tvém dítěti. Ostatní očividně nemají problém být partou a hrát si. Tudíž je problém na straně tvé a tvého chlapečka. A popravdě, největší chybu vidím v tobě. Nemůžeš prostě před ostatními říkat, že jsou to vypočítavý potvory a jiným způsobem je shazovat. Ty děti vidí ve tvém synovi rozmazlené dítě, kterému maminka neustále stojí za zadkem. Zkus na to jít jinak. Upeč koláč a pozvi děti na sváču, nebo třeba až budou všichni pohromadě, dej jim pytlík bonbónů, ať se podělí. Buď k nim milá, hodná, laskavá. Při problému vysvětluj, ale neříkej o nich škaredé věci. Čím víc ty o nich budeš mluvit ošklivě, tím více je znepřátelíš proti synovi. Pokud on potom používá tvá slova, nebo s nimi jedná tak, jak ty o nich mluvíš, pak je to průšvih a tímhle způsobem si kluk kamarády nenajde. Jako, já nevím, přijde mi to zvláštní, a opravdu si nemyslím, že by čtyřleté děti byly tak zákeřné, jak vyznívá z tvého příspěvku :think:. Pokud si děti dvacet minut hrají v pokojíčku a potom beze slova odejdou a hrají si venku už bez tvého dítěte, pak se asi muselo stát něco, čím se jim tvůj syn zprotivil :think: :think: :think:.
Zaměř se na to, jak se chováš ty a tvůj syn, a přestaň hledat zákeřnosti v ostatních dětech ;)

Pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5400
6.5.15 10:20
@tterka píše:
Zaměř se na to, jak se chováš ty a tvůj syn, a přestaň hledat zákeřnosti v ostatních dětech ;)

Souhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
6.5.15 10:21

Děkuji vám za názory, kroužky bych ráda, ale nic pro jeho věkovou skupinu tu v okolí není. Chodil na plavání a do školky samozřejmě chodí, no problémy jsou všude, je pravda, že syn je dost svůj. Nemám vlastní auto takže dojezd kamkoliv je zatím problém, protože mám ještě sedmi měsíční dcerku.Co mám teda dělat? Myslela jsem že bude lepší, aby se s nimi nebavil vůbec. Příjdou pro něj, aby ho vzápětí odkopli, nevím no. Vím, že jsem to přehnala, ale prostě mě ta jejich vychytralost strašně dopálila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5400
6.5.15 10:27

@belik To není vychytralost. Zřejmě se něco stalo a proto si už s tvým synem nechtěly hrát, tak odešly. Nechtěly to říct naplno, tak se vymluvily. Aby dítě zapadlo mezi ostatní, musí se naučit také týmovému chování. Mně jejich reakce nepřekvapuje. Tvoje však hodně a nepříjemně. Neměla jsi před synem takhle o nich mluvit, jen jsi to zhoršila. Nekontrolované výbuchy vzteku a hysterický pláč bys asi měla pořešit, to ostatní děti totiž dost odrazuje, ony si s tím neumí poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
6.5.15 10:28

@tterka ano asi to tak vypadá, ale jak jsem psala, jak uchytnu syna, že se nechová k dětem hezky hned mu to vysvětlím, je pravda, že je dost umíněný a domluva je těžká, ale dá si nakonec říct, nehledám na těch dětech špatné, poslala jsem malého za dětmi s jahodami, to bylo vše dobré, ale přeci mu nemůžu pokaždé něco dávat, to by si je jen přece kupoval. Dám tomu čas, určitě nechci nikoho nutit, aby si se synem hrál. Ale co dál, mám ho za nimi dál posílat nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.15 10:28

Nevim, prijde mi to strasne prehnane, dcerce jsou tedy 4,je kamaradska, ale jeste neumi mit nejake velke pratelstvi, teprve se to uci..Je dobre, to asi rict, jak se maji chovat, ale v klidu a pratelsky, vzdyt to jsou jeste prtata nedavno odrostla batolata… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.15 10:29

Neboj, myslim, ze si casem k detem sousedu najde cestu a budou kamaradi-ale davej si pozor na sve chovani trosku-kdybych zjistila, ze nejaka maminka o mem diteti a ostatnich ctyrletych detech -kamaradech-pred nimi rika, ze jsou " potvory vypocitavy",neprala bych si, aby se s nimi deti bavily a ani ja bych pak vasi spolecnost nevyhledavala, obavala bych se takoveho chovani.moje dcera-4,5roku-by nerozumnela, co to znamena a to si pis, ze by se me doma hned zeptala a rekla by, kdo ji to rekl :think:.dalsi moznost je take zvat domu treba kamarady ze skolky, z krouzku, kamaradky s detma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
6.5.15 10:31

A ani ve školce si nenašel někoho, s kým by si rozuměl a koho bys případně mohla vyzvednout po o spolu se synem, že by si pohráli u vás, než přijdou rodiče z práce?

Jinak to, co ty nazýváš vychytralostí u sousedovic dětí- silně pochybuji, že ta děcka k vám přišla s úmyslem „teď si s ním chvilku pohrajeme a pak ho odkopneme, to bude sranda.“ Jsi si jistá, že se v tom pokojíčku syn nechoval tak, že to ta děcka otrávilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
6.5.15 10:32

@bartsch ano určitě jsem to zhoršila, jsem taky taková vzteklá a často křičím nemůžu se teda divit, že je syn to samé, je mi to tak líto, nakonec mu všechno pos…sama :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5400
6.5.15 10:33

@belik Netlač na pilu, ke kamarádství přece nemůžeš nikoho nutit a přesvědčovat, to musí přijít samo a někdy je ta cesta složitější, chce to čas. Ale tím jak o nich před synem mluvíš, to děláš jen horší. V hlavě mu děláš guláš, on se má s nimi teď kamarádit, ale přitom jsou to potvory vypočítavé :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama