Stále nemocné dítě :(

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
78
16.10.21 17:26

Stále nemocné dítě :(

Maminky je to i u vás nebo já už jsem zoufalá.
Syn skoro 5 let je už zase nemocný.
A přitom do školky chodil minuly rok skoro pořad i o prázdninách. Ale začalo to už na konci prázdnin. Chytil hnisavou anginu. Takže antibiotika a skoro 3 týdny doma. Pak šel do školky a byl necelých 14 dni ve skolce a chytil silný zánět průdušek s náběhem na zápal plic. Takže opět dlouho doma. A teď byl 14 dni a dnes už opět vysoká horečka a rýma. :(
Já už jsem zoufalá. Dávám mu pravidelně probiotika, ovoce, zelenina, marťanky.
A stejně je nemocný 😭
Pracuji ve skolce, takže vim, ze počet deti klesá, ale tohle je proste hrozny.
Je to i u vás doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9136
16.10.21 17:38

3 roky do tý doby než začal chodit do školky všechno bylo do té doby v pořádku od září na v podstatě pořád rýmu a kašle… :roll:

Příspěvek upraven 16.10.21 v 17:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
16.10.21 17:44

Loni syn chodil první rok do školky, jestli měl za ten rok 2× lehkou rýmu, tak možná přeháním..teď? Od začátku září potřetí nemocný! Já už fakt nemůžu 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6503
16.10.21 17:45

Nevím, co bych dělala nebyt doma s mladším. Dcera od 3.8 ma salmonelu a nejdřív do školky pujde v listopadu :zed:. Jestli hned skončí nemocná, tak mi hrabne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18811
16.10.21 17:46

Co na to říká jeho pediatr/a? Probrali jste spolu jestli už je na místě imunologické vyšetření?

Zkoušeli jste nějakou lyzátovou kůru - teď je asi ideální čas - prober to s pediatrem/ou?

Otužujete se? Chodíte do sauny - s tím můžete začít teď, otužování chce spíš se začátkem léta a pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
16.10.21 17:53

I u nás doma, ovšem již čtyři roky. :D Letos jsme ale trhli rekord, kdy jsme v podstatě bez přestávky cosi řešili od 17.8. do 7.10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 17:56

@Ajena16 synovi je 7, je ve škole a letos tam byl dohromady tak 10×.
Stejně to vypadalo i v MŠ celé 4 roky.
Když mu bylo 5, tak byl 3 dny v září a potom šel až v lednu.

• Citovat
  • Nahlásit
118
16.10.21 18:00

Mám dvojčata v první třídě. Chodili normálně do školky, nemocni vůbec nebyvali, naposledy před dvěma lety.Ted od září už podruhé a teď náběh na zapal plic a antibiotika na 10 dní, do školy půjdeme až po prázdninách. Vubec nevím, co se to letos děje, jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2074
16.10.21 18:10

Pro tvou utechu ti povim, ze ted stonaji vic i (skolkove) deti, ktere nemocne nijak extra nebyvaly. Rikala mi to i nase pediatricka, ze ted dava ATB jak na bezicim pasu, ze ma takovy naval, jaky uz dlouho nepamatuje. Dokonce jsem cetla i nekaky aktualni clanek, ze ted hodne radi RS viry, ktere zpusobuji casto u malych deti zapaly pluc. Ve skolce je polovina deti, dokonce i u dcery ve skole jsou spoluzaci nemocni. U nas to absolutne nechci zakriknout, ale nase detim zatim ok, ale my jedeme dlouhodobe alternativni medicinu a to je proste znat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
16.10.21 18:16

U nas to stejny. Loni, kdyz nastoupila ve trech letech, tak to jeste docela slo. Sem tam rymicka. Letos od prvniho zari jedem v rezimu tri dny ve skolce, tyden doma. Ted dobira antibiotika na zanet prudusek a zacina ji zase cerstva ryma. Už pata za posledni dva mesice. A to ani poslední tyden ve skolce nebyla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
16.10.21 18:20

Jsme na tom stejně. Dítě než začalo chodit do školky, bylo úplně zdravé. Nástupem do školky děs. Ale vlastně se ani nedivím. Naposledy mi pediatr líčil, jak je spousta rodičů, kteří dají dítěti předepsaná ATB, dítě je bere 3 dny, a jakmile se dítěti trošičku uleví, ATB přestanou dávat a dítě okamžitě dávají do školky. Dítě pořádně nedoléčene, které nakazí ostatní. Já jak blb jsem doma s každou rýmou a vlastně úplně zbytečně. Samozřejmě snížení příjmu na OCR mi ti borci, kteří dávají nemocné děti do školky, nezaplatí, že… Ale hlavně, že máme dbát na vlastní odpovědnost. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
16.10.21 18:21

A k tématu: https://www.vitalia.cz/…ka-pro-deti/
Nakolik je to fakt, netuším, ale s ohledem na situaci super. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
16.10.21 18:22
@Ou píše:
Co na to říká jeho pediatr/a? Probrali jste spolu jestli už je na místě imunologické vyšetření?

Zkoušeli jste nějakou lyzátovou kůru - teď je asi ideální čas - prober to s pediatrem/ou?

Otužujete se? Chodíte do sauny - s tím můžete začít teď, otužování chce spíš se začátkem léta a pomalu.

Hele a do sauny může i lehce nalomene dítě nebo musí být 100% zdravé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
16.10.21 18:26
@JanaDaR píše:
A k tématu: https://www.vitalia.cz/…ka-pro-deti/
Nakolik je to fakt, netuším, ale s ohledem na situaci super. :D

Tohle je vážně doba na zkoušení nervů rodičů menších dětí. Nejdřív online výuka, zavřené školky, teď zase nemoci a nedostatek léků a do toho strach že ztráty příjmu… Prostě super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2074
16.10.21 18:31

@roba18 do sazny nalonena se mi nikdy neodvedcilo, jsem saunar, ale kdykoliv jsem tam sla s nejakym diskomfortem, tak se mi to dost rozjelo. Takze tohle ja bych nedoporucila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat