Stále počítám do 50

Anonymní
7.12.19 22:43

Stále počítám

Hezky vecer, mam asi hloupy dotaz… stale vnitrne pocitam do 50. Uz mi z toho uplne hrabe. Melu kavu- musim to udelat 50 x, uspavam dite- pocitam dokola do 50. Pri jakekoliv cinnosti, kde nemusim tolik pouzivat mozek, pocitam… nechci, ale nejde to zastavit.. trva to skoro pul roku..zazil jste to nekdo? Nebo zacinam blaznit? Omlouvam se za anonym, ale… :nevim: nechci aby to vedel nekdo z blizkych.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

11829
7.12.19 22:46

Navštiv psychologa, jo začínáš bláznit, občas toto asi dělá každý, ale tobě už to asi ovládlo úplně mysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 22:48

Obsedantně kompulzivní porucha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
7.12.19 22:49

Podle mne OCD - obsedantně kompulzivní porucha, určitě navštivte psychiatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 22:53

Me zase vecne jede v hlave nejaka pisnicka. Nezalezi na tom jaka, z posledni doby nejaka. Spis me kolikrat trapi, ze bych chtela vypnout a nejde to. Je to taky OCD?

Edit:preklep

Příspěvek upraven 07.12.19 v 22:54

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 22:53

Ja jsem z toho nestastna, jako ted si uvedomuji, ze v ruznych situacich se chovam divne delsi dobu, ale bylo to furt v ramci unosnosti… jako ze treba vytrit musim v tom samym postupu… ale dnes jsem pocitala snad milionkrat a desim sebe sama… nevim kdy se to tak zvrtlo.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 23:07

Moje kamaradka ma neco podobneho- musi chodit nahoru a dolu po schodech v dome..treba nekam mame jit, ale ujede ji kvuli tomu autobus, pry ji nejake hlasy rikaji, ze musi ty schody proste chodit, i kdyz je unavena.. Chodi k psycholozce, nevim jestli ji lejy atd pomaha.. :? Pro jistotu anonym

• Nahlásit
  • Citovat
979
7.12.19 23:31
@Anonymní píše:
Moje kamaradka ma neco podobneho- musi chodit nahoru a dolu po schodech v dome..treba nekam mame jit, ale ujede ji kvuli tomu autobus, pry ji nejake hlasy rikaji, ze musi ty schody proste chodit, i kdyz je unavena.. Chodi k psycholozce, nevim jestli ji lejy atd pomaha.. :? Pro jistotu anonym

To zní až strašidelně.. 8o
Napadla mě, v souvislosti s tím, schizofrenie..? :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13507
7.12.19 23:38
Obs. kompulzivni, když to nikomu neuškodí, nic se neděje. Kamarádka si zase neustále myje ruce a co… Kdo jsme normální…
Penny, Penny, Penny… SHELDON COOPER
@Zwetta píše:
To zní až strašidelně.. 8o
Napadla mě, v souvislosti s tím, schizofrenie..? :think: :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
979
7.12.19 23:51
@jizvíková píše:
Obs. kompulzivni, když to nikomu neuškodí, nic se neděje. Kamarádka si zase neustále myje ruce a co… Kdo jsme normální…

Ocd chápu, ale u této diagnózy přece není běžné slýchávat hlasy ne? ;) :think:
Nevím, proč tak zprudka, můj příspěvek neměl vyznít nějak pohoršeně a ani to tak nebylo myšleno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
7.12.19 23:57

Driv, asi v puberte jsem spoustu veci pocitala do 4. Pak aspon na sudy pocet. Ted je mi to uz fuk, nepocitam… ale pry kazdy ma v sobe kus autisty, ti obs.komp.poruchou trpi, vse rovnaji, pocitaji,.. No pisu to s nadsázkou, ale protože mne to zivot neovladlo. Pokud tobe jo, doporucuji vyhledat psychiatra nebo psychologa, oni uz budou vedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 00:11

Já občas také počítám, teda spíš sčítám. Hlavně když mám stres. Jdu po ulici vidím číslo popisné a katastrální číslo třeba 79/2 a jedu v hlavě 7 + 9 + 2 = 18… 1+8 = 9. Před 4 lety jsem zase všude videla číslo 9. V takových podstatných momentech. Hotelový pokoj 1008 (1+8=9) anebo místenka 36 (3+6=9) anebo jdu a na stromě je vyryto číslo 9…

Ted už to neřeším a neužírám se tím. Většina lidí má nějaké osobní brouky v hlavě. Jen v dnešní době je v módě to probírat a analyzovat.

Mě moje máma vyprávěla, že když byla hodně malá, takže kolem roku 1965, měli rodinnou známou, byla to hodně stará paní (musela narodit někdy v roce 1880) a ona slyšela hlasy. A prý ji říkali “tancuj a smáli si” a ona se tomu také smála. Nějak se tím netrápila.

Nechci tu nic zesměšňovat anebo zjednodušovat, někdo třeba slyší i zlé hlasy. Ale to asi slyší lidé s černým svědomím. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.12.19 00:17
@Anonymní píše:
Ja jsem z toho nestastna, jako ted si uvedomuji, ze v ruznych situacich se chovam divne delsi dobu, ale bylo to furt v ramci unosnosti… jako ze treba vytrit musim v tom samym postupu… ale dnes jsem pocitala snad milionkrat a desim sebe sama… nevim kdy se to tak zvrtlo.. :zed:

A nechci vypadat divně, ale když jsem začala myslet víc na vyšší síly, a prosit, aby se mi ulevilo, anebo abych něco zvládla, tak je mi mnohem lépe od té doby, je to taková berlička. Nedá se to vysvětlit, nedá se to nijak dokázat. Ale cítím se lépe a chodím do kostelů, hlavně těch pravoslavných, jsou tak pozitivní uvnitř, barevné, různé květinové ornamenty, růžové, fialové. A ta panenka Marie, je to opravdu příjemný pohled a odpočinek. :srdce: :palec: A víra nevylučuje to, že člověk žije normální život. Já miluju módu, chodím nakupovat, miluju drahé kabelky :P koukám se na Dva a půl chlapa :P ale prostě mám víru v dobro, a v to že všechno zvládnu :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
14201
8.12.19 00:18
@jizvíková píše:

problem s OCD je, ze to casem skodit muze. Zacne to neskodne jako pocitani do 50 a muze se to v dobach stresu zvrtnout v neco uz mene neskodneho. Takove obsesivni umyvani rukou uz pak takova zabava neni. Napr. Ale OCD nabira ruznych forem.

Ja bych to teda resila. Sama mam sklony k OCD, ale mam to pod kontrolou. Kdybych s necim nedokala prestat, rozhodne to budu resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 01:06

Ocd mám taky ale hlasy neslýcham. Ale ještě mě to neovlivňuje jako tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama