Stálé zdravotní problémy - furt něco

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.6.22 10:39

stale zdravotni problemy.

Zdravim, nevim ani netusim cim to muze byt ale uz od mala mam zdravotni problemy.

Zacnu asi tim ze v 8 letech jsem mel zvetsene mandle, takze me cekala operace atd, stale jsem mel problemy s usima, kazdy den na pohotovosti.

po par letech jsem dostal tříselnou kýlu, takze dalsi operace, a pak se mi zas vratila.

v 20 letech najednou bum a byla mi diagnostikovana Revmatoidni artitida, autoimuni onemocneni… Koukali na me jak na blazna, ze ve 20 letech mam nemoc starsich lidi.. (bolest kloubu, stuhlost, atd).. musel jsem brat leky na potlaceni nemoci, bohuzel jsem byl informovan ze tyto leky jsou tak silne ze mi muzou znicit zuby, coz se celkem stalo, a neslo tomu zabranit moc..

ve 22 letech - psychicka porucha - Depersonalizace (zadne emoce, radost a podobne)

Do toho jsem skoro kazdy mesic nemocny, angina, atd, pred pul rokem mi otekl jazyk bez duvodu, ze jsem nemohl 4 dny mluvit, nezjistilo se nic u doktora.

A jak vlastne vypada muj zivot? Jim zdrave, a sportuji a mam vypracovanou sportovni postavu.. (182cm,78kg)

Mam jeste 2 sestry ktere jsou obe uplne zdrave, a nikdy nemeli zadny problem, tak nevim proc se toto vse muselo ukazat u me, jsem jak magnet na zdravotni problemy a celkem se bojim co jeste muze prijit dal, jelikoz mi je teprve 25let, a uz zdravi nemam zadne mi prijde.

Celkem mi to komplikuje i zivot s praci, jelikoz jsem nedavno nastoupil do nove prace a hned druhy den 10 dni nemocny(horecka, angina).. pak se uzdravim a bum za dalsich 10 dni prisel velky kasel a ryma takze zase doktor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
366
23.6.22 17:34

A ty bys byl radsi, kdyby byly nemocne tvoje sestry? Ja mam treba taky autoimunitni onemocneni, nekolik operaci za sebou, davali mi tyden zivota, pak prislo dalsi autoimunitni onemocneni postihujici klouby, takze taky toho mam az az a jsem neskutecne rada, ze si tohle vsechno “vyziram” sama, nez aby to mel kdokoli z me rodiny… Dej si dokupy psychiku, najdi si nejakou poradnou zabavu, konicka, nehledej ve vsem jen to negativni a uvidis, ze ti bude lip ;) a taky se nelituj, nedelej ze sebe chudacka, to ti nepomuze a ver tomu, ze jsou na tom lidi mnohem hur :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5002
23.6.22 17:47
@Richard321 píše:
Zdravim, nevim ani netusim cim to muze byt ale uz od mala mam zdravotni problemy.

Zacnu asi tim ze v 8 letech jsem mel zvetsene mandle, takze me cekala operace atd, stale jsem mel problemy s usima, kazdy den na pohotovosti.

po par letech jsem dostal tříselnou kýlu, takze dalsi operace, a pak se mi zas vratila.

v 20 letech najednou bum a byla mi diagnostikovana Revmatoidni artitida, autoimuni onemocneni… Koukali na me jak na blazna, ze ve 20 letech mam nemoc starsich lidi.. (bolest kloubu, stuhlost, atd).. musel jsem brat leky na potlaceni nemoci, bohuzel jsem byl informovan ze tyto leky jsou tak silne ze mi muzou znicit zuby, coz se celkem stalo, a neslo tomu zabranit moc..

ve 22 letech - psychicka porucha - Depersonalizace (zadne emoce, radost a podobne)

Do toho jsem skoro kazdy mesic nemocny, angina, atd, pred pul rokem mi otekl jazyk bez duvodu, ze jsem nemohl 4 dny mluvit, nezjistilo se nic u doktora.

A jak vlastne vypada muj zivot? Jim zdrave, a sportuji a mam vypracovanou sportovni postavu.. (182cm,78kg)

Mam jeste 2 sestry ktere jsou obe uplne zdrave, a nikdy nemeli zadny problem, tak nevim proc se toto vse muselo ukazat u me, jsem jak magnet na zdravotni problemy a celkem se bojim co jeste muze prijit dal, jelikoz mi je teprve 25let, a uz zdravi nemam zadne mi prijde.

Celkem mi to komplikuje i zivot s praci, jelikoz jsem nedavno nastoupil do nove prace a hned druhy den 10 dni nemocny(horecka, angina).. pak se uzdravim a bum za dalsich 10 dni prisel velky kasel a ryma takze zase doktor…

Ahoj, mrzí mě, že máš takové problémy, ale jsou horší věci, to, co popisuješ, mi ještě tak hrozné nepřijde, i když revmatoidní artritida je nepříjemná, no. Já se třeba 15 let léčím na psychiatrii, několikrát jsem se pokusila o sebevraždu, nedostudovala jsem kvůli tomu medicínu, což byl můj sen už od školky… dále mám závažné urologické problémy, na které jsem několikrát málem zemřela, do toho neurologické problémy… A rozhodně si nestěžuji, že zrovna já. Mám několik sourozenců, naštěstí zatím zdravých a jsem ráda, že zdraví jsou. Nikomu bych nemoc nepřála a jsem raději, že jsem nemocná já, než kdyby byla moje rodina, nebo blízcí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 13:07
@Lollitka píše:
Ahoj, mrzí mě, že máš takové problémy, ale jsou horší věci, to, co popisuješ, mi ještě tak hrozné nepřijde, i když revmatoidní artritida je nepříjemná, no. Já se třeba 15 let léčím na psychiatrii, několikrát jsem se pokusila o sebevraždu, nedostudovala jsem kvůli tomu medicínu, což byl můj sen už od školky… dále mám závažné urologické problémy, na které jsem několikrát málem zemřela, do toho neurologické problémy… A rozhodně si nestěžuji, že zrovna já. Mám několik sourozenců, naštěstí zatím zdravých a jsem ráda, že zdraví jsou. Nikomu bych nemoc nepřála a jsem raději, že jsem nemocná já, než kdyby byla moje rodina, nebo blízcí…

mám taky podobné problémy už 20 let… :zed: mě pomáhají antidepresiva a zájmy…

• Citovat
  • Nahlásit
5002
24.6.22 15:21
@Anonymní píše:
mám taky podobné problémy už 20 let… :zed: mě pomáhají antidepresiva a zájmy…

Tak to je dobře, že ti AD pomáhají, já mám několik diagnóz, beru AD a čtvery antipsychotika a stejně nic moc. O zájmy jsem kvůli nemoci přišla. Vystřídala jsem 52 druhů psychiatrických léků, elektrošoky opakovaně, rTMS, hypnózu, 15 let psychoterapie… Můžu se zeptat, jaká AD bereš? Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 15:39
@Lollitka píše:
Tak to je dobře, že ti AD pomáhají, já mám několik diagnóz, beru AD a čtvery antipsychotika a stejně nic moc. O zájmy jsem kvůli nemoci přišla. Vystřídala jsem 52 druhů psychiatrických léků, elektrošoky opakovaně, rTMS, hypnózu, 15 let psychoterapie… Můžu se zeptat, jaká AD bereš? Držím palce.

já byla taky několikrát na elektrošocích…a několikrát ročně v léčebně…vyzkoušela jsem toho opravdu hodně i ted mám pořád výkyvy deprese ap. diagnoz mám taky víc :zed:…1 Pregabalin, 3Tiapridal, 1venlafaxin a valproaty několik…s tím ti musí pomoct psychiatr. Jsem ted 2 měsíce pryč z léčebny a zatim jsem pořád stabilizovaná ale s výkyvy. Tak snad to vydrží zas nějakou dobu, dělali mi zas i elektrošoky… :zed: :nevim: DRŽÍM TI PALCE AT JE BRZY LÉPE :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5002
24.6.22 15:51
@Anonymní píše:
já byla taky několikrát na elektrošocích…a několikrát ročně v léčebně…vyzkoušela jsem toho opravdu hodně i ted mám pořád výkyvy deprese ap. diagnoz mám taky víc :zed:…1 Pregabalin, 3Tiapridal, 1venlafaxin a valproaty několik…s tím ti musí pomoct psychiatr. Jsem ted 2 měsíce pryč z léčebny a zatim jsem pořád stabilizovaná ale s výkyvy. Tak snad to vydrží zas nějakou dobu, dělali mi zas i elektrošoky… :zed: :nevim: DRŽÍM TI PALCE AT JE BRZY LÉPE :kytka:

Aha, to mě mrzí, že jsi taky byla na ECT, já na nich byla 6-krát + jsem chodila ambulantně jednou týdně. Já nemám depresi jako hlavní diagnózu, mám HPO, OCD a paranoidní schizofrenii, ale z těch stavů jsem byla těžce depresivní. Pomohly ti šoky? Mně jak kde, byla jsem na nich na 3 různých psychiatriích a pomohly mi jen ty v Bohnicích, tam vždycky dočasně po 3.-4. šoku už jsem najednou nechtěla umřít. Já v léčebně nebyla už půl roku, ale stavy taky lítají, v dubu mě tam psychiatrička chtěla poslat, ale já to odmítla, protože jsem se hlásila na VŠ, prostě i přes ty stavy chci něco vystudovat (jednu VŠ jsem nedokončila a pak ani několik VOŠek), akorát se hrozně bojím podzimu, že mi zas bude zle, na mě to vždycky přijde tak začátkem října, že skončím v léčebně. A ty máš ještě co za diagnózy? Nemusíš samozřejmě odpovídat, pokud nechceš. Je to hnus, ta psychika. Moc ti držím palce, abys do léčebny už nemusela, nebo ne tak často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat