Problém s čelistním kloubem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
22.6.22 22:21

Problém s čelistním kloubem

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost jako já. Bude to asi rok, co mám problém s čelistním kloubem, teď to došlo do takové situace, že už si s tím vůbec nevím rady a začínám mít z toho docela deprese. Na orl mi poradili, ať to nechám být, že to samo přejde a dali mi kapičky, které stejně nepomohly. Já blbá si toho nevšímala a myslela jsem si, že to je od ucha, ale teď jsem si jistá, že to je čelistním kloubem. Stalo se mi to tak, že jsem si chtěla odlehnout zalehlé uši a asi víc jsem pohla čelistí než jsem měla a křuplo mi tam, od té doby mám zalehlé pravé ucho, pociťuji tlak a při kousání a pohybem tam slyším lupání, ale ucho bych měla mít v pořádku. Navštívila jsem několik orl ordinací, ale furt na nic nikdo nepřišel. Teď jsem dospěla do stavu, že se bojím pomalu i jíst, aby se mi to ještě víc nezhoršilo, máte s tím prosím někdo zkušenost? :nevim: Za měsíc jdu na stomatochirurgii, tak snad mi tam konečně pomůžou, protože už jsem z toho dost nešťastná a lituju toho. Budu moc ráda za každou radu a pomoc :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
90
22.6.22 23:56

Měla jsem to samé, nakonec mě donutilo to více řešit v momentě kdy se mi doslova zasekla huba v pantu.
Lékaři mě odbívali at jim gumové medvídky a chrupavky.
Při návštěvě stomatochirurgie mi opravdu pomohli. Nejdříve jsem měla zkusit rehabilitační cvičení. Různě jsem dělala ksichty a postupně se mi otevírání úst zlepšování. Ještě v noci jsem měla nosit dlahu ( něco jako proteza bez zubů),ale bylo tak nepříjemné a zvedal se mi žaludek, že jsem to nenosila.
Závěrem mi doktor udělal výplach celistniho kloubu. Od té doby mám klid. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
22.6.22 23:56
@Cucuretka píše:
Měla jsem to samé, nakonec mě donutilo to více řešit v momentě kdy se mi doslova zasekla huba v pantu.
Lékaři mě odbívali at jim gumové medvídky a chrupavky.
Při návštěvě stomatochirurgie mi opravdu pomohli. Nejdříve jsem měla zkusit rehabilitační cvičení. Různě jsem dělala ksichty a postupně se mi otevírání úst zlepšovalo. Ještě v noci jsem měla nosit dlahu ( něco jako proteza bez zubů),ale bylo tak nepříjemné a zvedal se mi žaludek, že jsem to nenosila.
Závěrem mi doktor udělal výplach celistniho kloubu. Od té doby mám klid. :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
23.6.22 07:33

Navlek na zuby mi nepomohl.
Zabrala akupunktura - po 60min jsem odchazela s otevrenou pusou (doslova i prenesene :lol: ).
Kdyz se mi celist zase zasekava, mam si co nejvic mackat 1 bod na dlani.
Je to contra (levy celistni kloub = prava ruka a naopak).
Bod v dlani mezi palcem a ukazovackem. Presne do tohota mista terapeut zapichal spoustu jehlicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.6.22 09:32

@dana.dv můžu se zeptat, kam jste chodila na tu akupunkturu? Nemám problém se zasekávání čelistí, ale od té doby co mi tam křuplo, tak mi tam furt přeskakuje a mám hroznej tlak v uchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
23.6.22 09:38
@karoli99 píše:
@dana.dv můžu se zeptat, kam jste chodila na tu akupunkturu? Nemám problém se zasekávání čelistí, ale od té doby co mi tam křuplo, tak mi tam furt přeskakuje a mám hroznej tlak v uchu.

V Táboře. Stačila 1 návštěva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.6.22 09:59

@Cucuretka Já doufám, že budu mít také klid, nikdy předtím se mi to nestalo, takže nevím upřímně co s tím. Pocit toho, že mi to ucho nejde odlehnout je docela nepříjemné. Lékaři mě taky odbývají a nevím jestli může rehabilitace nějak pomoct, objednala jsem se k fyzioterapeutovi, ale furt se obávám, že to může být spojené s tím diskem (chrupavkou) mezi tím kloubem, co jsem se dočetla na internetu a to vůbec nevim jak se potom řeší. No každopádně ten proplach by byl asi nejúčinnější, tak doufám, že se problémů také brzo zbavím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat