Staří rodiče na návštěvě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 13:09
Stari rodice na navsteve

Tchyne 82 let, chodi, ale zvladne jen vylozene par kroku tu a tam, trpi inkontinenci a uz se nemyje protoze nevleze do vany, bohuzel uz je citit. A zapomina. Tchanovi je 87 a chodi o berlich, jinak mu to ale pali a je ve vyborne dusevni kondici.
Vsude mi chodi v botech, protoze jsou tak zvykli. Mam male batole, ktere se mi v tom plazi. Babicka chce hlidat ale o samote je nechat nemuzu, posledne usnula kdyz ho mela na par minut. Porad je kontroluju aby nekde nespadli na schodech, nevylili horkej caj na malyho. Na matraci mam chranic, na sedacce bohuzel nic ale nedelam si iluze ze se to obejde bez uhony. Misto 1 ditete deti tri. Nechci je porad “napominat” jak male deti - sundejte si prosim boty, nenechavejte mi ty horke hrnky kde malej dosahne, babi nezapinejte pracku (macka vsechny cudle). Jak s nimi jemne vyjit, nezblaznit se a nemit z domu kulnicku na drivi?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hofka
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 24.06.19 13:13

V tomhle věku jsou už holt jako děti

cell
Echt Kelišová 8228 příspěvků 24.06.19 13:15

Oni za to nemůžou. Zkus být tolerantní. Taky budeš třeba jednou taková. Tak po nich vytres, na sedačku dej deku…všechno se dá řešit

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 24.06.19 13:17
  1. Kup jim nějaké hezké papuče
  2. Zabav je něčím bezpečným (křížovky, pletení, časopis…)
  3. Hlídej
  4. A hlavně si uvědom, že jednou budeš také stará a budeš na tom úplně stejně.
Aduš8
Kelišová 5238 příspěvků 24.06.19 13:17

Hlídat dítě, těžko po nich v jejich stavu můžeš chtít víc. Je to náročné, ale jednou taky budeš stará… A přála by sis, aby se takhle rozčilovala tvoje snacha/zeťák nad tebou? Ti lidé jsou z toho většinou sami nešťastní. Proč nenabídneš tchýni s hygienou pomoc? Jaké používá inko pomůcky, má doma nějaké,, vymoženosti ", aby to pro ni bylo všechno jednodušší?

Vemas
Kelišová 5628 příspěvků 24.06.19 13:26

Spis nez je napominat jim pomahej, misto vany se da dat sprchac (teda pokud jsou finance)
Kup jim papuce a pomoz jim je nandat, rict jim, ze to maji pohodlnejsi. Na gauc dej prehoz, zabav je, s kocarkem by zvladli prochazku s tebou?
Muj tata byl tezce nemocny, moc nemohl, ale co vylozene miloval se jen divat na deti jak si hraji :srdce:
Neni to lehky, ale vsichni budeme stari, zaslouzi si uctu

AnnieTRoj
Kecalka 334 příspěvků 24.06.19 13:27

Děda v 87 letech má také strach vlézt do vany, aby neuklouzl. Tak mu syn pomáhá umýt se. Nemůžeš tchýni také pomocí?

Maminanamatersky
Kecalka 500 příspěvků 24.06.19 13:38

Tady to sliznes, ze budes taky jednou stara bla bla. Ja te ale chapu… To jsou u vas nejak dlouhodobě? Nebo jenom obcas na chvili? Jestli chodí jednou za tyden na kafe, tak bych zatnula zuby, a snazila se byt tolerantni. Na gauc si dej nejaky starsi nebo levny pratelný prehoz. Nakup jim prezuvky. A jinak je neustale hlidat no, obcas se to da vydrzet… Jestli jsou u vas nejak dlouhobe, tak to teda nevim :nevim: Promluvit si s manzelem, jsou to hlavně jeho rodice, ze jo. A nejak to resit. Nemuzes se prece sama starat o dva starousky a jeste o mimino..

ocean.mama
Kecalka 297 příspěvků 24.06.19 13:50

Ja k nim nechci byt neuctiva. Jen uz mi kazdy vecer tecou nervy. Ano, kupovala jsem ji v krame vlozky, bohuzel do vany ji nedostanu. Doma maji sprchu do ktere se vchazi. Maji krizovky, bohuzel babi trva na tom ze ji mame malyho nechat kdyz jdeme treba na nakup, tak trpice vyavetluju ze ne. Na prochazku jsem s nimi sla do parku, jen par metru od nas, ja kocar, deda o berlich a babi blbe slysi a skoro ji srazilo auto

ocean.mama
Kecalka 297 příspěvků 24.06.19 13:52

Anonym v cudu, nevadi, vsak je to jedno…

beruska777
Kecalka 331 příspěvků 24.06.19 14:00

Bohužel tohle je věk ve kterém jsou zase jako děti takže tak s nimi jednat

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21334 příspěvků 9 inzerátů 24.06.19 14:00

No a oni jsou tedy u vás nějak dlouhodobě?
Nebo jak to je?
My jsme babi a dědovi taky upravovali koupelnu, když už nebyli schopní tam vlézt do vany.
Takže pokud jsou u vás jen na nějaké delší návštěvě, tak bych jim pomohla, ale pokud to vypadá na dlouhodobější pobyt, pořešila bych buď výměnu vany za sprcháč nebo přistavění sprcháče, pokud je ta možnost…Jestli bydlíte v baráku (předpokládám, pokud byste měli možnost mít dlouhodobě rodiče u vás, tak asi nejste v paneláku), tak se to dá zařídit třeba tak, že se udělá sprcháč v technické místnosti nebo ve druhé koupelně v přízemí atp.
Jinak co se týče bot, tak to bych byla rezolutní. U nás prost není zvykem matlat vyšlápnuté flusance z chodníků po kobercích. Tečka :nevim:
Jinak je to jak s dětma, bohužel, u dětí se dá říct, že z toho vyrostou, u staroušků je to složitější. Takže třeba na ten gauč bych určitě po dobu, co tam budou, pořídila přehoz.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.06.19 14:43

Misto vany je perfektni vec sprchac se stolickou. Babicka si to nemuze vynachvalit.

Netopirek
Echt Kelišová 9888 příspěvků 24.06.19 14:56

Jediná možnost je dům jim přizpůsobit. Nepíše s jak jsou u vás často a dlouho, ale asi dost. S botami bych byla nekompromisní. Buď nějaké papuče nebo bez.

bse.pedro
Kecalka 257 příspěvků 24.06.19 15:15
@ocean.mama píše:
Ja k nim nechci byt neuctiva. Jen uz mi kazdy vecer tecou nervy. Ano, kupovala jsem ji v krame vlozky, bohuzel do vany ji nedostanu. Doma maji sprchu do ktere se vchazi. Maji krizovky, bohuzel babi trva na tom ze ji mame malyho nechat kdyz jdeme treba na nakup, tak trpice vyavetluju ze ne. Na prochazku jsem s nimi sla do parku, jen par metru od nas, ja kocar, deda o berlich a babi blbe slysi a skoro ji srazilo auto

U matky, která má problémy s kyčlema a z vany by se nezvedla /místo na sprcháč není/, máme přes vršek vany desku, na kterou se posadí a osprchuje se. Truhlář, nebo nějaký domácí kutil by to jistě zhotovil, dva kousky hranolku a omyvatelná deska, třeba odřezek z desky na kuchyňskou linku. A ve vaně protiskluzová podložka + madlo nad vanou… 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama