Změna trvalého bydliště, doklady..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 23:12
Změna trvalého bydliště, doklady..

Dobrý večer.
Jsem asi ve zvláštní situaci a potřebuju poradit.
Jsme s bývalým partnerem rok po rozchodu a on má zde v domě stále trvalé bydliště. Po rozchodu jsme to nehrotili. Čekalo se až si najde své vlastní bydlení.
Trvalý pobyt má hlášený stále v dome mých rodičů, kde jsme spolu bydleli a já tu dále zůstala. On se odstěhoval s tím, že počkáme nějaký čas, až si něco najde. Byla sem schovivava(blbá :roll: ), brala sem na zřetel to, že jezdí pracovat do zahraničí (v rámci EU)a na vyřizování nemá čas..

Nyní si konce našel své vlastní bydlení (ten mezičas bydlel u svých rodičů, pokud byl v ČR) a v květnu měl vše vyřídit. Říkal mi, že dostal!! Týden volno!! Doufala sem, že vše zařídil. A dnes jsem mu psala, protože rodiče by rádi ho už vypsali z domu (má i dluhy atd.) A on mi na to odpověděl, že na konec června SNAD volno dostane, že prej mu ho dřív nedaj!!??

No a v čem je vlastně problém?
Jezdi do zahr. Je to ridic. A pokud ho otec, jakož majitel domu vypíše z domu a nahlásí mu trvalé bydliště na úřad. Bude to mít nějaký dopad na jeho doklady?? Na řidičák, občánků apod.? Budou pak doklady „neplatné“? Zjistí při případné kontrole, že má hlášené bydliště jinde? a pokud ano dá se to nějak „ukecat“ než si vyřídí to své trv bydliště ve svém bytě?
Bývalý mi říkal, že tohle mu nemůže udělat, že by ho to na cestách poškodilo. Jenže mně už došla veškerá trpělivost a ráda bych věděla, co s tím.?

Prosím moc o anonym z důvodu sdělování od. informaci.!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 23.06.19 23:16

Pokud se změní trvalé bydliště, má lhůtu na výměnu dokladů, dokonce to tak platí i po svatbě. Pokud má pas, tak je to ok, tam bydliště uvedeno není, na RP snad jen okres, ale tím si nejsem jistá, já český odevzdávala. Vůbec by mě jeho situace nezajímala, času měl dost a dost. Pokud by z toho měl problémy, tak jen z vlastní lenosti.

Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 23.06.19 23:21

Je to jeho problém. Na řp ani kartě řidiče bydliště není. Policistům je jedno, jaké bydliště má v občance. Pokuta z radaru ve firemním autě přijde na firmu, v osobáku dohledají podle SPZ majitele. Co se dluhů týče - věřitel si zjistí adresu trvalého pobytu ze svých zdrojů. Může mu k vám chodit pošta, tu mu předáte. Na vyřízení dokladů má nějakou lhůtu, jinak může dostat pokutu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 23:27

@Aduš8 a ta lhůta má jakou dobu trvání, prosím?
Já vím, taky mi přijde, že měl more casu, jenže já se vždycky nechám uchlácholit tím, že „nemá čas“ „nedostane volno“ „má toho moc“ „má to těžké“ atd. :zed: je to na palici :roll:

Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 23.06.19 23:33

Lhůtu nevím, tipuju 15 dní. Já měla kdysi nedorozumění s majitelem bytu, ve kterém jsem nebydlela a bydliště mi zrušil v rámci správního řízení. Já to nevěděla, poštu s rozhodnutím mi ex nepředal. Později, když jsem to zjistila (snad 3 měsíce) jsem to šla řešit na úřad a paní u přepážky se na tu pokutu ptala. Říkala, že o jejím udělení rozhoduje ona, ale že mi ji nedá, protože jsem se sama přišla přihlásit a že lajdáci na to kašlou a jim tu pokutu udělí.

Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 23.06.19 23:35

Asi má problém s tím, že mu zneplatní OP a s tím bych teda za hranice nejela. Takže pokud nemá ještě pas, měl by být doma, což chápu, je u řidiče nepraktické

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 23:48

@Petula306 no přesně o to mi šlo.. myslím, že pás má. Ale nejsem si jistá. Jenže s ním je to pořád ta stejná písnička a po roce mě to už opravdu žácina štvát..
A můžu se zeptat, kolik ta případná pokuta dělá?

Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 23.06.19 23:55

Já už nevím, určitě to bude někde na internetu. Každopádně, pokud ho odhlásíte, zbytek je jeho starost. Zkuste se ho zeptat, s čím má tak zásadní problém.

werajsik
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 24.06.19 00:03

Pokud ještě máš chuť na něj jít po dobrém, tak mu řekni nějaký termín, do kterého si má vše vyřídit sám a v případě nedodržení že ho odhlásíte sami. Klidně i s dovětkem, že pokud si doklady pak v určitém období nevyřídí, čeká ho pokuta a problémy při jeho zaměstnání. Pak už to bude jen jeho boj a ty budeš mít svědomí čisté.

Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 24.06.19 00:08

@Petula306 já si myslím, ze ta lhůta je jenom 8 prac. dnů. Ale to není důležité. Spíš se bojím, že jej nepůjde jen tak odhlásit :think: ale třeba se mýlím. Každopádně, zakladatelko, on není tvoje starost, je to dospělý, svepravný člověk. A ještě, aby jeho dluhy dostihly tvoje rodiče :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 00:24

@werajsik no tohle už tu bylo tolikrát. Brala jsem to opravdu tak, že to pro něj není lehké, ale rok je, myslím si, dostatečně dlouhá doba na tohle. :zed: dávali jsme mu prostor a čas. Nikdo to za celý ten rok prakticky nezmínil. Až teď jak se blížilo „výročí“ rozchodu. Zeptala jsem se ho na to prvé po dlouhé době a hned byl oheň na střeše :roll: prej že já jsem ta, která ho nedokáže pochopit :?
Problém je, že jakmile já něco vytyčím, tak on začne útočit a kopat kolem sebe a obracet vše proto mne.. Já to pak samozřejmě nechám být a tak stále dokola :roll: já jsem na něj krátká :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 00:28

@Sue2008 já vím, je to hrozné :zed: a vím, že je dospělý. Ale mám takový špatný pocit, že dělám něco „proti němu“ že mu přidělám jen starosti atd. Ikdyž já se kvůli němu natrapila až až. :roll:
S dluhama naštěstí nebyl jediný měsíc problém. Ale přizná se, že teď jak procitám se bojím taky :oops: i proto se ho chci „zbavit“. :?
Majitel nemovitosti to právo prý má. :think:

Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 24.06.19 05:25
@Anonymní píše:
@Petula306 no přesně o to mi šlo.. myslím, že pás má. Ale nejsem si jistá. Jenže s ním je to pořád ta stejná písnička a po roce mě to už opravdu žácina štvát..
A můžu se zeptat, kolik ta případná pokuta dělá?

A proc se vubec starate? Moznosti k vyrizeni mel mraky a se*e na to. Je to jeho problem. At si on pak dela co chce s tim. Muze zazadat o expresni vyrizeni, aby jej mel rychleji. Odhlasit a basta.

cecetka
Echt Kelišová 8470 příspěvků 24.06.19 05:27
@Anonymní píše:
@Sue2008 já vím, je to hrozné :zed: a vím, že je dospělý. Ale mám takový špatný pocit, že dělám něco „proti němu“ že mu přidělám jen starosti atd. Ikdyž já se kvůli němu natrapila až až. :roll:
S dluhama naštěstí nebyl jediný měsíc problém. Ale přizná se, že teď jak procitám se bojím taky :oops: i proto se ho chci „zbavit“. :?
Majitel nemovitosti to právo prý má. :think:

Neres jeho problemy, vyres ty svoje. Proc ma mit stale u vas TP, kdyz s vami nebydli? Nejen riziko dluhu, ale u vas se neplati treba odpady dle TP? To je za neho platis?
Nechej rodice, at mu zrusi TP a jen mu to oznam. Tecka. Je dospely, at se dal stara.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66881 příspěvků 24.06.19 06:36
@cecetka píše:
Neres jeho problemy, vyres ty svoje. Proc ma mit stale u vas TP, kdyz s vami nebydli? Nejen riziko dluhu, ale u vas se neplati treba odpady dle TP? To je za neho platis?
Nechej rodice, at mu zrusi TP a jen mu to oznam. Tecka. Je dospely, at se dal stara.

Bych se vybodla i na nějaké oznamování… jeho boj.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama