Statik na starý dům – cena?

855
7.11.10 08:46

STATIK na starý dům

Ahoj všem,
potřebuju poradit. Budem rekonstruovat barák, který je cca 100let starý, sem tam prasklina, není přímo na rozpadnutí, ale určitě se bude muset zpevňovat, ne-li dělat úplně nový strop, takže budem potřebovat statika, jen si nedokážem představit kolik stojí. Vím jen jeho základní taxu, ale co zbytek? Na kolik se může vyšplhat cena statika u starého baráku 4+1????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
7.11.10 09:57

Já vám sice ve vašem případě neoradím, ale myslím, že investice, ať to stojí, co to stojí se vyplatí. Má kamarádka na jaře koupili starší domeček, přes realitku, když se pustili do rekonstrukce, našlo se strašně moc skrytých vad, pův. majitelka dala střechu s pál. tašek, tím pádem se na boku domu objevila prasklina -majitelka ji šikovně zamaskovala. Koupelnu+WC, postavila ze sádroše, komplet proplesnivěný, takže zbourali, po zbourání zjistili, že domek nemá žádný odvod odpadu, prostě nějaký „trativod“ pod koupelnou. Domek měl původně sklep, jenže přišel příval. déšť vloni či předloni, což nepřiznala, domek celý podmáčen, takže museli dělat izolaci a sklep šikovně zamaskován podlahou, protože byl do 1/2 plný vody. Nyní napsali býv. majitelce, aby dodatečně snížila cenu domku, že jeho stav neodpovídá ceně. Psali i na realitku a vše je na dlouhé lokte, rozhodčí řízení apod. Tak jak mysleli, že budou v létě nejpozději na podzim bydlet, tak jestli příští rok, tak budou rádi. Je smutné, že ženská prodala domek rodině s malým dítětem s čistým svědomím a přitom stav byl doslova ohrožující zdraví (plísně) a životy (statika).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8273
7.11.10 10:13

Anulko-to je teda pech,když se koupí takovýto domek.My jsme měli štěstí,skrytá vada žádná.To se potom kamarádce musí takováto rekonstrukce hrozně moc prodražit.To už musí v hlavě hlodat červíček,zda by bývalo nebylo lepší postavit nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
7.11.10 10:42
lasička1 píše:
Anulko-to je teda pech,když se koupí takovýto domek.My jsme měli štěstí,skrytá vada žádná.To se potom kamarádce musí takováto rekonstrukce hrozně moc prodražit.To už musí v hlavě hlodat červíček,zda by bývalo nebylo lepší postavit nový.

Jo jo to, máš pravdu. Mysleli si, když domeček viděli a kupovali ho, že když koupi pokryjí hypotékou, že finance, co mají ze stavebka a jinak ušetřeny, že vše pokryjí a ještě jim zbyde něco na zařízení-vybavení. Já jako laik, když jsem ten domeček viděla, tak mi nebylo dobře. Rekonstrukce jde strašně pomalu navíc, problém je navíc ještě ten, že kamarádka je teď už na rodičáku, takže na nějakou hypotéku či půjčku se nechytají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
7.11.10 12:38

My víme, jak na tom barák je, je barák po manželových prarodičích, takže nelítám v oblacích a vím, že statika potřebuju, jen nevím, kolik nás to bude stát :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8273
7.11.10 12:44

Villo,to je to nejideálnější,pokud baráček znáte.A navíc většinou k němu máte i určitý vztah.
Cenu statika nevím,ani netuším-ale snad se najde někdo,kdo tím prošel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
7.11.10 12:54

Lasičko, máš pravdu, je to ideální, akorát mám z té rekonstrukce strach…ono se ne jen tak pro nic za nic říká, že stavět nový barák je lepší, než opravovat starý :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
7.11.10 13:45

ahoj,
já bych se toho tak nebála. My zrekonstruovali barák z r. 1923, kamenný. POkud nemá nějak ujeté základy, nenarušovaly se, není to stavba z vepřovic, tak bych se nebála. Oni před 100 lety většinou stavěli s větší zodpovědností než dneska.
Ona viditelná prasklina ještě nemusí znamenat statickou závadu, může jít jen o povrchovou věc.
Statik podle mě není nijak horentní, můžu se zeptat, dělá to kamarád, ale ne soukromě, ale profesí vystudovaný statik je. Řekla bych, že to bude projekt v řádu tisíců, tipla bych do 10 tis, podle složitosti. Vyhodit strop bych taky neviděla jako tragédii. My např. máme stropy dřevěné, trámové, a s nosností apod. problémy nejsou. Navíc tento „lehký“ strop se dobře do takového stavby instaluje. Nevím, proč si každý myslí, že strop = beton. Někdy je méně více. My máme nahoře i koupelnu a v pohodě (pod ní je udělaný slabý betonový strop na trapézovém plechu), jinak všude jsou nahoře dřevěné podlahy, zespoda na stropě je zateplení a sádrokarton, takže se to nepozná (snad jedině, že je víc slyšet když se nahoře chodí, ale nejsme v paneláku, čili nám to nevadí) :-D
Hodně štěstí při rekonstrukci. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neregistrovaný
4.12.10 17:27

Cena statika

Pokud jde jen o posudek stropu, tak se bere cca 4000, případný návrh sanace +2000.
V případě zájmu můžu dát kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
Mija16
9.3.13 10:42

statik

Dobrý den,
Villo, můžu se zeptat jaká byla nakonec cena toho statika?
Děkuji moc za odpověď Michaela.

• Nahlásit
  • Citovat
Hloušková
23.8.13 14:07

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o to telefonní číslo na toho statika??

Děkuji moc :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama