Státnice - covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
603
15.1.22 23:37

Státnice - covid

Mám státnice asi za 2 týdny. Učím se na ně už dlouho, diplomku jsem psala rok. Z učení jsem celkem unavená a mám takový ten pocit - Buď teď nebo nikdy. No a jde o to, že mám prostě dost velký strach, že skončím v karanténě nebo izolaci. Snazim se teď být pořád doma, přítel je ale hodně mezi lidma. Teď jsou všude zprávy o Omikronu, jak to hrozně roste a poroste. Mně by to prostě hrozně mrzelo -učení 3 měsíce, nevydelavala jsem skoro žádné peníze…do toho bych tam nemohla jít. Měla bych strašné výčitky svědomí, že jsem rodině jen na obtíž, nedokážu udělat konečně státnice.. Trápila bych se dny noci.
Vím, že s tím nemůžeme nikdo nic dělat. Tak jsem se asi jen chtěla vypsat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4533
15.1.22 23:54

A nemate moznost hybridnych statnic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 00:49

@Karolína13210 nevím co na to napsat. Bojím se taky, ale z jiného důvodu. Covid jsem měla loni. Velmi nepříjemný, včetně vleklých potíží.
Zimní zkouškové a letní semestr včetně zkouskoveho jsem přežila silou vůle a na jeden předmět jsem vyučující uprosila na posunutí termínu zkoušky téměř o dva měsíce, do toho jsme se stěhovali.
Jsem sice ockovaná, ale vidím, že to případnou situaci neřeší.
Při představě, že tohle se mi stane znovu v období státních zkoušek mě silně stresuje.
Mohu na tebe myslet a přát štěstí, ale termín přeci neztratíš, jen by se posunul, ne? Ano, rozumím tomu stresu kolem, ale informace ti podají na studijním oddělení, ne? I když tam taky často neví. Situace se i u nás často řeší až když je. Tak se tím raději v hlave teď nestresuj.

• Citovat
  • Nahlásit
6716
16.1.22 01:11

At pritel minimalizuje kontakty s vnejsim svetem, jako preventivni ochrana Tebe.
Pokud to neni mozne, proste bych si doma vyclenila mistnost a v ni travila vetsinu casu a minimalizovala kontakt s pritelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 01:18
@Jogrr píše:
At pritel minimalizuje kontakty s vnejsim svetem, jako preventivni ochrana Tebe.
Pokud to neni mozne, proste bych si doma vyclenila mistnost a v ni travila vetsinu casu a minimalizovala kontakt s pritelem.

Což není možné. Já se takto chovala a stejně se nakazila. Nikdo jiný, než manžel mě nakazit nemohl.

• Citovat
  • Nahlásit
13251
16.1.22 05:51

Nějak to dopadne. Soustred se na učení a tohle vypust úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 07:02

@Karolína13210 Rozumím Ti. Taky mě čekají státnice, ale 2 předměty v předtermínu, diplomku nemám dopsanou, v tomto případě to studijní řády umožňují. Řádné termíny ukončení mám až v létě. Důležité je si to nepřipouštět a využít všechny možnosti omezení kontaktu s lidmi, které máš. Budu to řešit vybráním loňské dovolené, na kterou mám nárok(pracuji ve školství, ale nastoupila jsem k 1.9.) a stažením dětí z institucí poslední týden v lednu(i ze školy).I děti očkované a po covidu, to nemá vliv. Už mám o vše zažádáno a schváleno. Ale ani to nemusí stačit. Muž pracuje na rizikovém pracovišti, má možnost bydlet jinde, bydlí.

Dále si zjisti možnost online státnic, u nás ta možnost je, kdyby došlo na věc, nevím, jestli bych to chtěla. Spíš bych šla až v dalším řádném termínu v květnu. Nebo možná bych dostala mimořádný termín. Určitě bych požádala, s tím, že na online státnice nemám podmínky-jsou poměrně přísné, považuji šmejdění kamerou v bytě za zásah do soukromí. Nevím ale, jak by se vedení fakulty postavilo k tomu, že jde o předtermín. Karanténa je 5 dní a státnice jako takové na fakultě probíhají skoro 3 týdny.
Tato situace se řeší opravdu, až nastane.

Hlavně se srovnej Ty. Mě to nebere a nesemílá jako Tebe, i když občas mě tato možnost napadne. Chápu to, pravděpodobně už máš státnice odložené. Ale taky se učím s hodně dětmi a s 0,7 úvazkem v práci.

Držím pěsti. Moc na to nemysli, tím si spíš uškodíš. Soustřeď se na důležité věci a na učení.

Prosím ponechat anonym nebo smazat. Příliš mnoho osobních informací.

• Citovat
  • Nahlásit
1171
16.1.22 07:26
@Karolína13210 píše:
Mám státnice asi za 2 týdny. Učím se na ně už dlouho, diplomku jsem psala rok. Z učení jsem celkem unavená a mám takový ten pocit - Buď teď nebo nikdy. No a jde o to, že mám prostě dost velký strach, že skončím v karanténě nebo izolaci. Snazim se teď být pořád doma, přítel je ale hodně mezi lidma. Teď jsou všude zprávy o Omikronu, jak to hrozně roste a poroste. Mně by to prostě hrozně mrzelo -učení 3 měsíce, nevydelavala jsem skoro žádné peníze…do toho bych tam nemohla jít. Měla bych strašné výčitky svědomí, že jsem rodině jen na obtíž, nedokážu udělat konečně státnice.. Trápila bych se dny noci.
Vím, že s tím nemůžeme nikdo nic dělat. Tak jsem se asi jen chtěla vypsat :,(

Co má být, má být. Ty děláš maximum, aby jsi se nenakazila, zbytek neovlivnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
16.1.22 07:52

My měli na jaře možnost online státních, právě pro takové případy. Třeba to u vás taky budete mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
16.1.22 09:58

Děkuju moc za všechny komentáře. Včera jsem nemohla usnout a v noci se toho člověku v hlavě honí nejvíc. Budu se snažit minimalizovat kontakty a nemyslet na to (mám to štěstí a vím, že rodina mě bude mít pořád stejně ráda, i kdybych to teď musela posunout). Je super, že někde existuje ta možnost online státnic. Zkusím si to zjistit na škole.
Přece jenom - diplomka odevzdaná, oponent teď tráví čas čtením - bylo by to divný to celé rušit a nedat žádnou možnost online. Aspoň téhle části, když už ne té ustní
Děkuju ještě jednou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
16.1.22 10:04

Tak jsem našla toto: Případná distanční účast studenta bude možná pouze ve vážných
odůvodněných případech, na základě žádosti studenta, v případě souhlasného
stanoviska katedry a následného schválení proděkankou pro studium.

Tak při nejhorším bych zkusila tohle a bojovala (kdyby mi nebylo mizerně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83050
16.1.22 10:13

@Karolína13210 Tak pokud z toho mas takovou hruzu, tak se proste 7 dnu pred statnicemi otestujte oba pcr testem a domluvte se, ze pritel pujde na ten tyden bydlet jinam, ty si nakup zasoby a nevystrkuj tyden nos, a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
18.1.22 13:57
@Karolína13210 píše:
Děkuju moc za všechny komentáře. Včera jsem nemohla usnout a v noci se toho člověku v hlavě honí nejvíc. Budu se snažit minimalizovat kontakty a nemyslet na to (mám to štěstí a vím, že rodina mě bude mít pořád stejně ráda, i kdybych to teď musela posunout). Je super, že někde existuje ta možnost online státnic. Zkusím si to zjistit na škole.
Přece jenom - diplomka odevzdaná, oponent teď tráví čas čtením - bylo by to divný to celé rušit a nedat žádnou možnost online. Aspoň téhle části, když už ne té ustní
Děkuju ještě jednou :kytka:

Čo je to za školu, že v tomto čase nemajú online alebo hybridné štátnice? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat