Státnice z angličtiny 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milovnicejablek
Kecalka 204 příspěvků 12.04.19 06:10
Státnice z angličtiny 2019

Dobré ráno,

věc se má tak, že jsem nastoupila do jazykové školy a vyučují začátečníky jezdíme hlavně do firem. Vedení mě zná léta ví, že jazyk ovládám žádný papír lidově řečeno po mě nechtějí.
Odesla jsem kdysi z VŠ protože miobor nevyhovoval takže mám ekonomiku se zaměřením na jazyky. Napadlo mě dodělat si ještě letos tu snazší stanici B2 ta rok reba C1, ale je to dneska k něčemu? Má to váhu?
Děkuji za odpovědi ????

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 12.04.19 06:52

Nechceš raději zkusit cambridský zkoušky? Alespoň FCE? Jinak teď papír sice nepotřebuješ, ale nikdy nevíš. Třeba za pár let zatoužíš po změně zaměstnání a bude se hodit. U nás mají větší větší váhu zkušenosti, ale k papírům se přihlíží ;) Zase na druhou stranu pokud ho teď nepotřebuješ a jazyk umíš dobře, tak udělat si ho můžeš vždycky.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 12.04.19 07:50

V dnesni dobe jsou lepsi mezinarodni certifikaty-Cambridge, London tests of English apod.

P4ja
Echt Kelišová 8595 příspěvků 12.04.19 08:33

@Serpentini @dana.dv No, v jazykovkach a ve firmách berou CAE a FCE. Ale kdyby zakladatelka chtěla v budoucnu učit ve škole a dodělat si k tomu i doplňující studium učitelství, tak tam uznávají české státnice.

Jinak za mě je blbost dělat FCE a potom zase CAE. Pokud zakladatelka tak dobře ovládá jazyk, že ho vyučuje, pak je podle mě FCE ztráta času a peněz. Rovnou bych šla na vyšší s tím, že se budu připravovat třeba delší dobu.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 12.04.19 09:10

@P4ja Tak to se školstvím jsem zrovna nevěděla. Zase jsem o něco chytřejší. :D A s tím CAE máš rozhodně pravdu, já jen vycházela z toho že píše o státnicích na úrovni B2. Ale jo, v jejím případě by byla škoda držet se zpátky, když vážně umí.

P4ja
Echt Kelišová 8595 příspěvků 12.04.19 09:29
@Serpentini píše:
@P4ja Tak to se školstvím jsem zrovna nevěděla. Zase jsem o něco chytřejší. :D A s tím CAE máš rozhodně pravdu, já jen vycházela z toho že píše o státnicích na úrovni B2. Ale jo, v jejím případě by byla škoda držet se zpátky, když vážně umí.

Já taky ne, ale když jsem nastupovala na celoživotní vzdělávání na MU, tak chtěli VŠ titul Mgr, Ing. a k tomu české státnice na C1 a CAE je nezajímal.

milovnicejablek
Kecalka 204 příspěvků 12.04.19 12:53

Holky děkuju za rady, já právě co jsme pochopila ve školství obecně ať v soukromém nebo státním spíše berou státnice a ve firmách spíše certifikáty :think:

milovnicejablek
Kecalka 204 příspěvků 12.04.19 12:55

Btw volno už měli jen na B2 myslíte, že je to ztráta času? Nebo to udělat a za rok třeba C1?

divine woman
Extra třída :D 11010 příspěvků 12.04.19 12:57
@milovnicejablek píše:
Btw volno už měli jen na B2 myslíte, že je to ztráta času? Nebo to udělat a za rok třeba C1?

A na jaké úrovni jazyk ovládáš? Některé jazykové školy mají rozřazovací testy zdarma.

milovnicejablek
Kecalka 204 příspěvků 12.04.19 13:00

@divine woman dělala jsme při nástupu do práce teď aktuálně, C1 ale jen taktak, takže právě proto váhám.

P4ja
Echt Kelišová 8595 příspěvků 12.04.19 14:15
@milovnicejablek píše:
Btw volno už měli jen na B2 myslíte, že je to ztráta času? Nebo to udělat a za rok třeba C1?

Je to ztráta času. Taky jsem si zapsala B2 a šla do kurzu a po druhé hodině se nechala přeřadit na CAE. A hlavně na co budeš platít FCE když za rok půjdeš na vyšší? Ono to Fce stejně nic neřeší. To má dneska každý lepší maturant na gymplu a nebo absolvent pomaturitní jazykovky.

Upřímně kdyby mně v jazykovce nabídli lektora, který má fce, tak bych asi koukala.

divine woman
Extra třída :D 11010 příspěvků 12.04.19 14:17

@milovnicejablek Jestli máš s bídou C1, jdi nejdřív na FCE. Stačí pokazit jednu část zkoušky a nedostaneš certifikát a prachy jsou v prachu.

guudy
Povídálka 36 příspěvků 12.04.19 16:21

Prosim, aby si si to nebrala osobne, ale nechce sa mi verit, ze by jazykovka zamestnala niekoho s urovnou ledva C1 8o :?. Ale priznavam, ze netusim, ako to v jazykovkach chodi…
Moj 15 rocny syn je aktualne na rovnakej urovni a nechodi na bilingvalnu skolu :nevim:

tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 12.04.19 17:22
@milovnicejablek píše:

Ahoj.

Ztráta času to určitě není. Pokud jdeš na zkoušku FCE a složíš ji na úrovni GRADE A, tak prakticky jsi na úrovni C1 (což odpovídá zkoušce CAE a tato skutečnost je zapsána i v samotném certifikátu).

A mezinárodní zkoušku CAE bych nepodceňovala. Zkoušku vyžadují (samozřejmě kromě jiného) i zahraniční prestižní vysoké školy.

milovnicejablek
Kecalka 204 příspěvků 12.04.19 17:29

@guudy ano, co se týče toho učit úplně začátečníky tak no problem. Navíc hák říkám téměř C1 a pokzd vín pak už je jen C2 :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama