Status studenta, soc, zdrav

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
13.1.22 20:30

Status studenta, soc, zdrav

Zdravím, chtel bych se zeptat, jestli při kombinovaném studiu na VŠ a dálkovém studiu na SŠ zůstává status studenta, když není v HPP ale například pouze na Dpp a nebo vůbec nepracuje. A jak to funguje se soc a zdrav pojištěním? Popřípadě, jak pojišťovna ví, že určitý člověk má status studenta apod.. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1105
13.1.22 21:11

Co se týče zdravotní pojišťovny jsi povinen hlásit jakékoliv změny do 8 dnů. to znamená že si musíš vyřídit potvrzení ze školy a to dodat na pojišťovnu aby si navedli že jsi tzv.OBZP - osoba bez zdanitelných příjmů a platí za tebe stát. Škola tuto povinnost nemá. rovnou si tam nechej zkontrolovat ty statusy aby sis byl jistý že tam nemáš dluh.vse je možné i zpětně doložit a máš jistotu že ti nejdou někde nějaké penále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
13.1.22 21:16
@Vasek221 píše:
Zdravím, chtel bych se zeptat, jestli při kombinovaném studiu na VŠ a dálkovém studiu na SŠ zůstává status studenta, když není v HPP ale například pouze na Dpp a nebo vůbec nepracuje. A jak to funguje se soc a zdrav pojištěním? Popřípadě, jak pojišťovna ví, že určitý člověk má status studenta apod.. Děkuji za odpověď

Na stránkách VZP je to podrobněji rozepsané:
https://www.vzp.cz/…ojistne-stat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.1.22 21:26

@admenL co když například studuji dálkově SŠ a některý měsíc vydělám na Dpp pod 10 tisíc a některý nad? Jak to funguje v tomto případě? A když jsem například úspěšně složil maturitní zkoušku a nastoupil na VŠ, tak to tady musím hlásit pojišťovně? Aby věděli, že jsem student?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.1.22 21:32

@admenL takže pokud jsem například absolvoval střední školu a ihned potom jsem nastoupil na VŠ tak pojišťovně nic nemusím hlásit a stále za mě bude platit zdravotní pojištění stát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.1.22 22:00

A ještě jedna otázka - Platí to stejné když jsem vystudoval odborné učiliště a nastoupil na dálkovou střední školu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38977
13.1.22 22:03
@Vasek221 píše:
@admenL takže pokud jsem například absolvoval střední školu a ihned potom jsem nastoupil na VŠ tak pojišťovně nic nemusím hlásit a stále za mě bude platit zdravotní pojištění stát?

A jak ta pojistovna asi zjisti, ze jsi nastoupil na vysokou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
13.1.22 22:04

Kombinované studium je jako dálkové a při tom není status studenta. Dálkové je právě proto, aby si jedinec mohl vydělávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.1.22 22:10

@AnnieTRoj teď čtu na stránkách úřadu práce, že právě při jakékoliv formě studia na VŠ status studenta zůstává a to se týká i dálkového studia na SŠ, pokud neporvozuje výdělečnou činnost. Teď jsem našel ten článek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
14.1.22 00:15
@Vasek221 píše:
@AnnieTRoj teď čtu na stránkách úřadu práce, že právě při jakékoliv formě studia na VŠ status studenta zůstává a to se týká i dálkového studia na SŠ, pokud neporvozuje výdělečnou činnost. Teď jsem našel ten článek

Jo, pomotala jsem to. Status je, ale nelze čerpat studenstké slevy a výhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat