Stavba domu, projekt a cena

1228
14.8.15 13:12

Stavba domu, projekt a cena

Mám dotaz zdá mete někdo zkušenost se stavbou RD a projektem. Projekt máme vymyšlený a zakresleny, můj manžel umí v autoCadu takže se dá říct, že to mámé zakreslene velice přesné. Potřebujeme od projektanta případně připomínky a doporučení a samozřejmě jeho zodpovědnost za projekt. Jenze dnes byl manžel s projektantem na schůzce a ten se vyjádřil, že finančně se budeme pohybovat za projekt 150tis a architekt 50tis. Jsem upkne vyděsila. Máte někdo zkušenost? Případně kolik vás stal projekt a architekt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21802
14.8.15 13:18

@Erkata architekta jsme neměli, ale projekt stál 20 tis., manžel si ho taky nakreslil sám, tak jsme potřebovali jen ty zprávy, pohledy atp. plus razítko samozřejmě. Tohle je teda dost mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
14.8.15 13:18

To je silena palka :o my dali za projekt+vyrizeni stav. povoleni 40 000 Kc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 13:29

@Erkata Ahoj,taky ted resime. Dobry projekt stoji cca 3-5% ceny nemovitosti (dle vyhlaseneho ing arch). Ale je to cena za zakladni projekt, tj ten, ktery staci ke stavebnimu povoleni. ALE pro ti, co si delaji cast svepomoci, zadavaji casti praci remeslnikum atd. by pry meli mit podrobny projekt. Podle toho tihle vsichni pak „pojedou“. U nas jsme odhadem za kvalitni detailni projekt take na nejakych 150tis czk :( Ale bylo by to vc toho, ze architekt posoudi pozemek, jak jde slunce cely den, proste aby ta stavba zapadla do okoli a prinasela maximum pohodli a take soukromi.

Jsem laik, takze mne kdyztak nekdo fundovanejsi opravte. Interpretuju, co jsem si zjistila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4147
14.8.15 13:40

Ahoj, kamoš architekt nám udělal projekt a vše vyběhal na úřadech za cca 70 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
14.8.15 13:50

Muj bratr s partnerkou objeli novostavby v okoli, vybrali si domek, ktery se jim libil. Zazvonili, pozadali o odkup projektu a majitele je provedli domem a prodali jim projekt za pet tisic :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
14.8.15 13:56

@lauraka No a? Takovyto projekt ma vahu asi jako to, co si clovek nakresli v AutoCadu. Nelze na nic pouzit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
14.8.15 14:00

@Cuddy To neni vubec pravda, dum davno stoji a je velmi chvalen okolim. Jsem to sem davala jako jinou moznost, prijde mi to jako vyhazovani penez dve ste litru, ale proc ne:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
14.8.15 14:03

@lauraka Dum sice stat muze, ale jiste ne diky tomuto projektu. Projekt musel tak jako tak nekdo prekreslit a zastitit svym razitkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17298
14.8.15 14:17

Projekt + staveb povolení cca 70tisíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ewu
65
14.8.15 14:22

@Erkata projekt - 30tisíc. Jinak doporučuji stránky www.modrastrecha.cz Jsem tam skoro denně. Každý rád poradí, je tam hromada inspirace… opravdu závislost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
14.8.15 15:07
@lauraka píše:
Muj bratr s partnerkou objeli novostavby v okoli, vybrali si domek, ktery se jim libil. Zazvonili, pozadali o odkup projektu a majitele je provedli domem a prodali jim projekt za pet tisic :-)

A co architekt a jeho autorská práva. Tomu také zaplatili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
14.8.15 15:21

@Sojkka Architekta meli v rodine, ten jim projekt poupravil a orazitkoval. Nicmene rozhodne je to levnejsi cesta, pokud clovek pocita finance, si projekt odkoupit z treti ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
14.8.15 15:47

@lauraka Architekt, který za své vydává cizí není architekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
14.8.15 16:05

@Sojkka Dela neco uplne jineho nez projekty domu, ale muze samozrejme razitkovat. No ale to uz je uplne jina debata, nez na co se zakladatelka ptala. Ja jen davala radu, jak se da usetrit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama