Vstup pronajímatele do bytu?

12.8.15 10:20

Vstup pronajímatele do bytu?

Holky, mám problém. Bydlíme s přítelem a dcerkou v nájmu už druhý rok. Bydlíme v prvním patře rodinného domku, do kterého se vstupuje v přízemí. V chodbičce přízemí má pronajímatelka vestavěné skříně, kdy je chodbička v jejím vlastnictví, pro nás pouze průchozí ( je ve smlouvě), potom schody nahoru a nahoře bydlíme. Problém je, že do té chodbičky někdy i 3× denně chodí (což jsme fakt nečekali, že tam bude pořád…). Má klíče, nezaklepe, nezazvoní, odemkne si sama. Dnes v sedm ráno jsme s malou ležely v posteli (já polonahá) a ona mi zas vešla dovnitř (sice pod schody),ALE VŠE JE SLYŠET volala na mě, kvůli bot, že je nemáme dávat na topení. Malá se mi vždycky zlekne (má 5), když někdo odemyká, tím spíš, když jsme všichni doma a slyšíme zámek. Navíc cokoliv si povídáme jde slyšet, když ona tam hrabe v těch jejich skříních… Nemáte někdo zkušenost? Ve smlouvě máme napsáno, že ta chodbička dole je její a pro nás pouze průchozí, ale už nás to vážně štve, jak nám někdo odemyká, zamyká a máme pocit, že nemáme sourkomí… Děkuji za každý názor :( :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19062
12.8.15 10:26

Tak pokud je chodba její (nemáte ji spolu s bytem v nájmu vy), tak si tam podle mě může chodit jak chce :nevim: Chápu, že vás to štve, já osobně bych do takového nájmu nikdy nešla (kdy část bytu není moje a někdo by mi tam furt lezl), ale pokud nepomůže nějaká domluva, tak se obávám, že stěhování bude jediná možnost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
12.8.15 10:31

Do takového nájmu bych nešla. Bohužel má na to právo. Buď si zvyknete, nebo se odstěhujete :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
20820
12.8.15 10:33

@Barunick A nešlo by nějak si zamykat hořejšek? Jinak kde bydlí ta pronajímatelka? V přízemí? Já si to nějak technicky nedovedu představit, pokud je to průchozí chodbička i pro ní, proč ji tedy zamyká? Kudy chodí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
12.8.15 10:44

@Barunick to je nepříjemný, ale s tím nemůžete nic dělat, když je to takto sepsané. Když vás to štve, jděte bydlet jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
12.8.15 10:45
@Amys píše:
@Barunick A nešlo by nějak si zamykat hořejšek? Jinak kde bydlí ta pronajímatelka? V přízemí? Já si to nějak technicky nedovedu představit, pokud je to průchozí chodbička i pro ní, proč ji tedy zamyká? Kudy chodí?

Pro ní to zřejmě průchozí chodbička nebude, zřejmě to bude chodba vedoucí jen do horního bytu. Nicméně není páka jak donutit majitelku nemovitosti aby po ní netrajdala, takže pokud je to neúnosné - stěhování. Do skříně člověk chodí i vícekrát než třikrát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
12.8.15 10:46

@Barunick pokud vám neleze přímo do bytu, navíc víte, že tam má věci :nevim: má na to nárok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
12.8.15 10:52

My máme ve smlouvě i to, že já jako majitel bytu ho můžu přijít kdykoli zkontrolovat. Nikdy jsem to neudělala, ale teoreticky bych tam teď mohla jít a pokud by podnájemce nebyl doma mohla bych si odemknout a zkontrolovat si to tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19062
12.8.15 10:54

@elinka90 tak my máme ve smlouvě, že pronajímatel může do bytu jen v naší přítomnosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 10:57

A co chceš slyšet? Smlouvu jsi takto podepsala, nic s tím neuděláš. Hledej jiný byt. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 10:58

Ano, jak píše evill je to průchozí chodba do horního poschodí (kde bydlíme my) kdy majitelé bydlí dole. Na začátku nám bylo řečeno, že ve skříni má zavařeniny a používá ji minimálně. A opak je pravdou. Víme, že na to má nárok, to hrabání ve skříni - štve nás, budiž. Ale ono to přechází i v to, že pokud něco potřebuje (třeba i hloupost, zeptat se, jestli jsme na víkend doma třeba kvůli parkování nebo tak), tak vejde, odemkne si, postaví se na třetí schod a volá na mě nebo na přítele jestli je ráno, odpoledne nebo večer. Myslím si, že když už tam jde jen pro to, že něco potřebuje, tak by mohla zaklepat…!!! Ono člověk je přes den v mnoha situacích a někdy je to vážně trapné… Amys - to jsme právě uvažovali, že bychom si tam nechali za své penízky udělat dveře, já se ale obávám, že s tím nebude souhlasit… Na druhou stranu, je velmi ráda, že nás v nájmu má, nikdy prý neměla tak slušné nájemníky a moc jí to pomáhá finančně, takže myslím, že by nás jen tak „nepustila“… Já sama za sebe, kdybych byla v její kůži, když už něco potřebuji a nejdu vyloženě do těch skříní, bych zaklepala… Mě by to nějaká elementární slušnost nedovolila tam vpadnout a volat na někoho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
12.8.15 10:59

Nárok na to má, máte to tak koneckonců ve smlouvě. Nemůžete si nahoře zvukově izolovat vstupní dveře, abyste ji prostě neslyšeli nebo aspoň ne tak moc?
Já bych teda taky do takového nájmu, kde část bytu budu s někým sdílet, nešla. Ale když už tam jste, tak aspoň zkuste dohodnout nějaká pravidla. Pro věci si tam chodit může, v tom jí těžko zabráníte. Ale třeba volat na vás z přízemí do patra v sedm ráno, to by nemusela. To je docela nevychovanost. Požádala bych ji, aby příště, když vám bude chtít něco sdělit, přišla v normální denní dobu, zaklepala a řešla to s vámi z očí do očí jako každý slušný člověk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 11:00
@Raduš.ka44 píše:
A co chceš slyšet? Smlouvu jsi takto podepsala, nic s tím neuděláš. Hledej jiný byt. :nevim: [/cita
Jen jsem chtěla slyšet nějaký názor, jestli to má někdo podobně, zkušenost, atd… Stěhovat se nechceme, jen to nějak poupravit…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 11:02
@Kassy píše:
Nárok na to má, máte to tak koneckonců ve smlouvě. Nemůžete si nahoře zvukově izolovat vstupní dveře, abyste ji prostě neslyšeli nebo aspoň ne tak moc?
Já bych teda taky do takového nájmu, kde část bytu budu s někým sdílet, nešla. Ale když už tam jste, tak aspoň zkuste dohodnout nějaká pravidla. Pro věci si tam chodit může, v tom jí těžko zabráníte. Ale třeba volat na vás z přízemí do patra v sedm ráno, to by nemusela. To je docela nevychovanost. Požádala bych ji, aby příště, když vám bude chtít něco sdělit, přišla v normální denní dobu, zaklepala a řešla to s vámi z očí do očí jako každý slušný člověk.

Děkuji, jsem ráda, že nemám jediná na světě názor o elementární slušnosti… Vím, že prostě si tam bude do těch skříní chodit hrabat. Si musíme zvyknout… Ale to volání člověku otráví celý den… Děkuju moc, budeme si o tom muset s ní promluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
12.8.15 11:02

@Barunick

Tak to asi nepoupravíš tady… Běž za majitelkou…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama