Reklama

Stavebko a ex

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jejej444
Kecalka 120 příspěvků 05.09.18 10:37
Stavebko a ex

Ahoj :) Mela bych dotaz.
S bývalým přítelem (jen pritel, ne manžel) jsem si vzala stavebko. Ve smlouvě jsem já a jako rucitele jeho rodiče.
Penize ze stavebka byli vyčerpaný do rekonstrukce domu, nicméně jsme se po case rozešli, ja z domu odešla a na krku mam dluh ze stavebka, a nic z toho.
Chci se zeptat, zda se tato situace da nejak resit.

Zda muzi zadat vyplacení, nebo muzu přestat platit a nechat dluh na jeho rodičích.

Dekuji. ;)

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5685 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 10:41

Přestat platit nemůžeš. Je to tvůj dluh a ve finále vždy půjde za tebou. Můžeš ale žádat o úhradu nákladů. Najdi di advokáta a nech od něho sestavit dopis a smlouvu, případně to pak řešit soudní cestou.

jejej444
Kecalka 120 příspěvků 05.09.18 10:46

@Janli
Děkuji, podivam se na to na net.. A snad neco najdu.

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 05.09.18 11:28

@jejej444 Určitě nemůžeš přestat splácet. Proč jsi ve smolouvě ty a jako učitelé jeho rodiče? Takže jemu zůstal zrekonstruovaný dům a tobě dluh. Co na to ex? Nijak to neřeší? Nechá tě to dál platit?

Gabri.ela.ela
Povídálka 26 příspěvků 05.09.18 11:28

Tohle přesně řešila kamarádka, bohužel přes soud, s jejím bývalým nebyla domluva, trestal ji za to, že ho opustila. Nakonec z toho vyšla dobře, musel ji vyplatit :palec:

jejej444
Kecalka 120 příspěvků 05.09.18 11:52

Jelikoz nikdo jiny rucit nemohl, muj ex od toho dal ruce pryc a jeho rodice maji ted taky strach.. Kdyz jsou ve smlouve.. Ja na splaceni nemam jsem na materske. Takze se snazim najit nejake reseni.
Ano dum zrekonstruovany a ja mam dluh.

jejej444
Kecalka 120 příspěvků 05.09.18 11:53
@Gabri.ela.ela píše:
Tohle přesně řešila kamarádka, bohužel přes soud, s jejím bývalým nebyla domluva, trestal ji za to, že ho opustila. Nakonec z toho vyšla dobře, musel ji vyplatit :palec:

A byli svoji nebo jem partneri?

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 05.09.18 12:05

@jejej444 A ten důj je psaný jen na něj?

jejej444
Kecalka 120 příspěvků 05.09.18 13:44

@arinecka ano

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 05.09.18 14:11

@jejej444 Ty jo, co tě k tomu vedlo? Fakt zkus toho právníka, pokud se ex nemíní domluvit :nevim:

jejej444
Kecalka 120 příspěvků 05.09.18 18:40

@arinecka
Byla jsem naivni a myslela si ze nam vztah vydrzi..

Gabri.ela.ela
Povídálka 26 příspěvků 06.09.18 19:23

@jejej444 pouze partneři. Najala si pravnika, ona měla při ruce i konverzace z facebooku, kdy to s ním zkoušela po dobrém(na splátky atd), ale on ji nadával sprosté že ji nic nedá… A při soudu se rozhodlo že ji musí vyplatit vcelku peníze do měsíce. :mavam:

jejej444
Kecalka 120 příspěvků 06.09.18 22:30

@Gabri.ela.ela
Super, tal to je dobra zprava.
Obratim se tedy na pravnika a snad to pukde taky dobre.
 Děkuji

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >