Šťavička může ji?

Anonymní
7.4.20 08:40

Šťavička může ji?

Ahoj maminky, mám 5 měsíční mimčo včera jsem v Dm koukala na šťávy pro mimi mám dotaz jelikož dcera je má prvorozená tak nemám zkušenosti od kolika měsíců jste dávali vy? My ovoce ještě nezkoušeli takže bych asi začala šťávou z mrkve? Řeší se to? popř v jakém poměru? Moc děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6665
7.4.20 08:43

Spíš jí naučte pít vodu, ochucené pití bych nechala až bude větší jinak taky můžete řešit problém, že bude odmítat vodu a bude mít zkažené zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10840
7.4.20 08:44

Sladký píti nedávám malé do teď a to jsou ji 3 roky. Pro 5ti měsíční mě to připadá zbytečný úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
7.4.20 08:44
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, mám 5 měsíční mimčo včera jsem v Dm koukala na šťávy pro mimi mám dotaz jelikož dcera je má prvorozená tak nemám zkušenosti od kolika měsíců jste dávali vy? My ovoce ještě nezkoušeli takže bych asi začala šťávou z mrkve? Řeší se to? popř v jakém poměru? Moc děkuji za odpověď

Já syna kojila takže jsme s přikrmy začali později. Obecně si ale myslím že různé š´távičky a džusíky atd jsou úplne na nic a zbytečné. Duležitá je zelenina a ovoce, cista voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11103
7.4.20 08:45

Žádné extra šťávy jsem dětem nedávala, nevidím důvod, proč je učit na sladké pití. Příkrmy jsem začala zeleninové, maso a pak přidala postupně ovoce. Džus nebo ovocné šťávy(nemyslím sirupy) dostane občas jen starší syn, jsou mu 2,5r. Mladší pije v devíti měsících jen čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
7.4.20 08:49

Stavy bych nedavala vubec, zbytecne. Kdyz uz, tak radsi tu mrkev odstavni doma. Lepsi je jen voda.
Kojis? Pokud ano, je zbytecne davat i vodu, pokud nechce.
Dceru jsem dost kojila temer do 20m a do te doby pila strasne malo. Po odstavu pije krasne :) teda jen vodu, coz je stejne nejlepsi. Caj ani nic jinyho stejne nechce.

Příspěvek upraven 07.04.20 v 08:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24487
7.4.20 08:49

Ty šťávy nedavej, pak ti totiž nebude chtit pít nic jineho. Davala bych je max kdyby byl nejaky extra hic a dite odmitalo pít, ale aktuálně pro 5 měsíční je to zbytecnost. Zbytečně si naučíš dítě na sladkou chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4726
7.4.20 08:51

Já použila šťávu jen jednou, švestkovou na zácpu. Jinak pije vodu a když to chci ozvláštnit, tak neslazený čaj :D a je to fakt výhra, naučit si dítě na čistou vodu, už kvůli zubům. Šťávu si nech v záloze, kdyby ti dítě odmítalo tekutiny. Pak je šťáva lepší, než nic. Ale jen jako poslední možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9689
7.4.20 08:55
@Anonymní píše:

Syn o nic do 8mesicu nestal byl jen kojen…zkusit to můžeš uvidíš jestli bude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895
7.4.20 08:58

Asi ji tím neotrávíš :nevim: Nicméně já svým dětem žádné šťávičky nedávala, pili MM, později vodu. Bála bych se, že se ti navykne na sladkou chuť a vodu už pak nebude chtít pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18507
7.4.20 09:19

Malé jsem žádnou nedávala a v planu to nemam. Jsem vděčná že mi pije vodu. Je jí 16m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17302
7.4.20 09:33

Dokud byl na UM nebo ho měl aspon 3× denně, tak jsem nabízela ve flašce vodu a čaj (nevypil ani hlt, ale neřešila jsem to, měl dost tekutin z UM), v okamžiku kdy se odstavil z UM a pořád nepil jsem začala ředit ovocné smoothie, toho vypije 150ml denně cca.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52371
7.4.20 10:23

Dávala jsem je občas od necelého roku a hodně ředěné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
7.4.20 12:03

Nedávala jsem vůbec, po druhém roce už si může dát v restauraci ředěný džus, ale stejně chce často raději vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat