Stěhování do Bavorska

549
13.3.16 19:03

Stěhování do Bavorska

Mám takový dotaz…Mám v plánu jít s dětmi za přítelem do Bavorska. Máme dvě malé děti 11 a 5 let..Nedokážu si představit život mezi lidmi kterým vubec nerozumím a děti??škola, školka atd..jestli vubec to zvládnou. Máte nějaké skušenosti?? :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13619
13.3.16 19:16

Zkušenost nemám, ale bez přípravy bych do toho nešla. takže pro tebe i děti intenzivní kurz němčiny a zjistit si další podmínky pro pobyt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
13.3.16 19:17
@mikoy píše:
Mám takový dotaz…Mám v plánu jít s dětmi za přítelem do Bavorska. Máme dvě malé děti 11 a 5 let..Nedokážu si představit život mezi lidmi kterým vubec nerozumím a děti??škola, školka atd..jestli vubec to zvládnou. Máte nějaké skušenosti?? :mavam: :mavam:

A děti se učí německy? Aspoň starší? Jak to máš v plánu řešit ze školouu staršího dítěte? Nechci Tě nějak strašit, ale obávám se, že to pro děti bude obrovský šok (zvláště i tím, že ty se tam prakticky nedomluvíš), mladší se ti srovná relativně rychle, ale co starší, co si o tom vůbec myslí? Těší se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.16 19:38

U pětiletého bych ještě neměla takový strach, než nastoupí do školy, hodně se naučí ve školce. U 11 leté bych ale už obavy měla, aby ve škole stíhala. Pravděpodobně by musela opakovat ročník.

Přítel je zřejmě Čech, když píšeš, že nerozumíš neměcky? On umí dobře jazyk? Abyste aspoň ty věci kolem školy, lékařů, úřadů a příp. tvé práce byli schopni zařídit.

Jako dá se to, jednoduché to ale není.

Žiji v Bavorsku, ale šla jsem sem s 3 letým dítětem, to se jazyk naučilo během pár měsíců (samozřejmě na úrovni svých vrstevníků ve školce). U mně to bylo horší.

Příspěvek upraven 13.03.16 v 20:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8317
13.3.16 19:44

@mikoy A kolik času nyní trávíš s přítelem v Bavorsku? Jsou tam děti spokojený? A přítel je otec dětí?
Je to hodně závažný životní krok, tak bych trvalé bydlení ještě dobre zvážila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
13.3.16 19:57

Manžel teď pracuje také v Bavorsku, jezdí domů někdy 2× někdy 3× za měsíc. Také mě láme, abychom tam šli natrvalo. Ale já si to neumím vůbec představit. Dcera ve druhé třídě, začíná se učit vlastně češtinu /pravopis a tak/, německy umíme jen halo a čus.
Chápu chlapa, ale opravdu je to pro mě v současné době nemyslitelné. Nedomluvila by se dcera, sotva by mohla do jejich školy bez znalosti jazyka, nedomluvila bych se já /o prázdninách tam to byla legrace, o nic nešlo a překladatele jsem měla za zadkem, ale ocitnout se někde sama, tak jsem v háji/. Takže odsouváme tuto možnost do neurčita, bohužel. Něco prostě nelze lámat přes koleno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.16 19:08

Prosim můžete mi někdo poradit? Bydlime s partnerem(Němec)v Nemecku ale i v Praze.Byla jsem tady ted zaměstnana v ČR a pak jsem šla na úřad práce. Jelikoz mam 3lete dítě práce pro me nebyla. Nevedela jsem vůbec ze mame nahlášený pobyt trvaly v Nemecku ale v ČR mame také a hlavně sem jezdíme k lekarum(v Nemecku mam špatně zkušenosti)od záři chci nebo respektuve uz musíme trvale v Nemecku malý uz tam ma školku a nejde takhle uz pendlovat.Ja do práce v Nemecku nemusím a mame privatni pojištěni zdravotní. Chci nechat i v ČR. Ci vše musím udělat? Muzu mit privatni pojištěni v De a i tady v ČR.(byt samo plátce a syn to ma do 18let)Nechci měnit všechny papíry a jednou se chcem vrátit do ČR a i syn bude pak navštěvovat i školu tady-tedy to přezkoušení v ČR. Muzu mit tedy takhle 2pobyty(to zdravotní pojištěni plati cele partner i synovi)jde mi z toho hlava kolem! Chci zůstat i tady v ČR mam byt a nemůžu zrušit propadli by mi smlouvy a zase v Nemecku by nám bez pobytu nedali školku účet atd.Ja šla jen na radnici a pravé jsem modelka ze to ke jen nahlášení pobytu a ne hned trvaly. :nevim: Prosim kdyby tu byla nějaká maminka kdo by mi poradil?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
16.6.16 19:16

@mikoy ahoj, žiju v Bavorsku už 3 roky, kurz můžeš absolvovat tady, děti se naučí německy než bys řekla švec. Pokud neumiíš německy vůbec, žádný kurz v Česku ti nepomůže, nejvíc tě naučí kurz od němce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
16.6.16 19:20

Aha starší má 11. Tak to by mohl mít těžší :( já to u doktorů a na úřadech ze začátku řešila angličtinou. A navíc bavorština je ještě úplně jinačí než klasická němčina co učí na školách apod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama