Stěhovaní kvůli sousedům

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:54
Stěhovaní kvůli sousedům

Ahoj, zajímal by mě váš názor na naší situaci, se kterou už se několik měsíců trápíme. Před několika lety jsme koupili řadovku, udělali jsme si všechno přesně podle našich představ, máme krásnou zahradu i vnitřek, okolí je super a je to blízko do práce. Žilo se nám tu moc pěkně, než se přistěhoval soused - ten nejbližší. Jednak nemá v domě skoro žádný nábytek a má podlahu bez kročejového tlumení, takže my slyšíme pomalu každý krok. Na to jsme si ale už trochu zvykli a chodíme později spát - to je to, kdy nám to nejvíc vadilo. Jenže jak je léto, tak pomalu obden má pod okny nějakou party. K tomu ještě pěstuje na zahrádce marihuanu a tu často kouří, zase vedle našich oken. Takže já přestala sušit prádlo venku, pomalu si neotevřeme okna a už ani na tu zahradu moc nechodíme. Mám miminko, takže představa, že nechám kočár na zahradě je také pasé. Oni chodí totiž do práce jen na pár hodin denně, takže jsou tu vlastně furt a já nechci dítě nechat venku, kde to téměř kdykoli může začít smrdět. Čím dál častěji přemýšlíme, co dělat. Jestli dům prostě nepronajmout nebo neprodat, když se tím tak často užíráme. Na druhou stranu jsme si to všechno krásně zařídili, vrazili do toho hromadu peněz. Známí a rodina nám říkají, že to moc prožíváme, že všude je něco… což je samozřejmě pravda. Jenže když projíždím kočárkem v ulici, tak téměř všude bydlí rodiny s dětmi, na zahradě pěstují rajčata a borůvky, mají sušáky na balkonech a v deset večer je všude kromě našeho souseda klid. A mě je líto, že zrovna my máme smůlu…
Myslíte, že si jde zvyknout?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 13.08.19 08:56

A on to má pronajmute nebo to koupil?

Uslava
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 13.08.19 08:56

Zkuste vydržet přes zimu a pak uvidíte. On to koupil a nebo si to pronajal?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:57
@pikola píše:
A on to má pronajmute nebo to koupil?

Je to jeho

arinecka
Kelišová 6769 příspěvků 13.08.19 08:58

Tak stěhovat se je nesmysl, všude je něco. Promluvit si se sousedem? Pohrozit mu policíí? Pokud dělá bordel i po desáté, tak bych na něj policii zavolala.

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 13.08.19 09:00

Párty mívá i po 22 hodině? Slušně bych ho požádala, že už je noční klid, pokud by nereagoval, řeřila bych to přivoláním policie :nevim: Asi by se jim nelíbila ani ta marihuana na zahrádce…

jkra
Nadpozemská drbna 29234 příspěvků 13.08.19 09:04

Volat policii po 10. Ruseni nocniho klidu. Ad kocarek, urcite vam nezahuli celou zahradu.

zudina
Závislačka 2593 příspěvků 1 inzerát 13.08.19 09:08

Udala bych ho za pestovani marihuany

alialiali
Kecalka 474 příspěvků 13.08.19 09:09

Tak první si s nim promluvte a reknete, co vše vám vadí, pokud se bude snazit o nápravu tak to bude plus, s tou podlahou a dupanim bych se ho asi zeptala, jestli planuje koberce…ze byste mu treba prispeli, protoze hluk je neunosný… pokud bude ke vsemu odmitavy anebo bude sprosty, tak po desaté volat policajty, anonymne oznamit pěstování marihuany atd… a kdy se nastehoval - bydlel tam uz v zime? to byl klid?

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 13.08.19 09:09

@jkra

řadovka.. víš jak tam jsou malý zahrádky? tam se miminko určitě intoxikovat může

jkra
Nadpozemská drbna 29234 příspěvků 13.08.19 09:11
@kjhui píše:
@jkrařadovka.. víš jak tam jsou malý zahrádky? tam se miminko určitě intoxikovat může

Nasi maj u radovky 500 m. Tady bude jedine reseni policie.

brisco
Závislačka 3719 příspěvků 13.08.19 09:15

A policajtům ta marjána nevadí? :think:

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 13.08.19 09:17

@jkra
no pokud neudělá něco pro co by ho rovnou zavřeli, což pěstování nebo hulení trávy asi nebude hned na basu, tak spíš riskují že jim udělá ze života peklo a bude jim něco dělat cíleně..

Já bych zkusila podél sousedova plotu nasadit turkestánský brest / sibiřský jilm, sice to neodkloní hluk ale čůd celkem dost, dvou až tří metrový větrolam.. a den před párty pohnojit kolem plotu koňským nebo kravským hnojem granulovaným

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:28

Tak my jsme se s ním jednou bavili o hlasite hudbě - to se nám skoro třásl barák. Od té doby už žádnou hudbu neslyšíme. Party jsou prostě hlasité mluvení nám pod okny - to by policie asi neřešila. Ohledně dupání - to pokračuje. Řekli, že až si pořídí nábytek, tak se to určitě zlepší. Bohužel to je v nedohlednu, nemají na to asi peníze.

Mě nejvíc vadí ale ta tráva, protože se bojím o dítě. Preventivně už prostě neotevírám okna, když jsou doma. Chtěla jsem si s ním promluvit, ale manžel je toho názoru, že kvůli nám kouřit nepřestane. No, ale asi to zkusím, dřív než ho udávat. Celý je to prostě strašně nepříjemný a fakt to až přespříliš otravuje život.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:32

@kjhui
Děkuji za rady :-)

Tak trochu o tom jsem přemýšlela, nasadit fakt něco vysokého k jeho straně. A ano, s tou mariánou si to taky tak myslím, on se s tím vůbec netají, pěstuje ji normálka na zahradě, kde na to vidí minimálně další tři sousedi - ty holt jen z dálky. A ano, jeden soused ho už udal kvůli něčemu jinému a o tom řekl, že mu to neodpustí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama