Stěhování - pračka neohřívá

Anonymní
5.5.21 12:24

Stěhování- pračka neohřívá

Ahoj, měla jsem asi půl roku pračku ve sklepě. Přestěhovala jsem, pračku zapojila a vodu neohřívá. Takže pere na studeno. Je to problém? Vypere se vůbec to oblečení ve studené vodě? Než by mi přišel někdo pračku opravit..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
945
5.5.21 12:41

Asi bych nějak extra špinavého v tom neprala :nevim: ale nemělo by to být tak hrozný, kdysi se pralo v potoku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
5.5.21 12:42

Jako mastné atd.. To fakt nevypere.. Zase ale lepší jak drátem do oka a prat v ruce, že :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 12:50

To asi jo :palec: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1932
5.5.21 13:31

Na pár týdnů by to asi nevadilo, když nebudeš prát nic extra mastného atd. Dlouhodobě ale asi nic moc. Já chtěla být jednu dobu ekologická, tak jsem prala na 30. Po čase prádlo - hlavně tmavé - nevonělo, ale zatuchle smrdělo. Zápach z oblečení se odstranit nepodařilo. Pomohlo vyhodit ty opravdu smradlavé kusy a prát nejméně na 40.

A jinak, proč anonym? Podle zdejších pravidel se pod anonym můžeš schovávat, pokud řešíš něco intimnějšího, nebo prozrazuješ nějaké osobní údaje. Co je tak intimního na tom, že máš rozbitou pračku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 13:53

@iila nevím, cejtim se trapně za takový otázky :nevim: :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
9
5.5.21 14:08

Na chatě nám pračka taky neohřívá, leju tam teplou vodu - používám ale jen sezoně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 14:42

@Viviena_K a jak tam liješ teplou vodu?

• Citovat
  • Nahlásit
9
5.5.21 15:20
@Anonymní píše:
@Viviena_K a jak tam liješ teplou vodu?

Do přihrádky kam se dává prášek leju konví teplou/horkou vodu z kohoutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
5.5.21 15:27
@Viviena_K píše:
Do přihrádky kam se dává prášek leju konví teplou/horkou vodu z kohoutku.

Přesně tak. Akorát některé pračky se prý můžou rozbít, když je tam té vody moc. Teda alespoň na kolejích ve společné prádelně jsme měli ceduli, že nesmíme dolívat, abychom pračky nepoškodili. Nevim - moje pračka si myslím umí změřit množství vody a ač někdy dolívám, je po 7 letech pořád v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
19.8.71 09:28
@iila píše: … některé pračky se prý můžou rozbít, když je tam té vody moc.

Jak by se mohla rozbít? Co je to za pitomost? I kdyby došlo k poruše ventilu s ten se nezavřel, je na hladinovém spínači poloha, při které se zapne čerpadlo a přebytečnou vodu odčerpá.
Teplou vodu je možné lít do přihrádky tak dlouho, až se vypne ventil, což je zřetelně slyšet. Je možné, že pračka napouští v několika dávkách, takže je potřeba poslouchat, kdy je ventil otevřený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
6.5.21 09:52
@JTom píše:
Jak by se mohla rozbít? Co je to za pitomost? I kdyby došlo k poruše ventilu s ten se nezavřel, je na hladinovém spínači poloha, při které se zapne čerpadlo a přebytečnou vodu odčerpá.
Teplou vodu je možné lít do přihrádky tak dlouho, až se vypne ventil, což je zřetelně slyšet. Je možné, že pračka napouští v několika dávkách, takže je potřeba poslouchat, kdy je ventil otevřený.

Díky za technické objasnění. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
7.5.21 00:32

Tak určitě to nebude nic tak vážného aby nešla za pár korun opravit. Může to být jen vodič k tělesu, který se při stěhování pračky odpojil z fastonu na tělese jde zjistit pohledem zespodu. Další možnost je relé co ho spina. Zjistíš jednoduchým měřením jestli jde na těleso napětí ( stačí obyč fazovka - ten šroubovák s doutnavkou ;) ) a nebo umřelo samotné těleso. Dá se bez problémů vyměnit za pár stovek ;) i svépomocí pokud třeba manžel má alespoň 10 klíč :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
7.5.21 08:16

Pokud se na topném tělese usadí vodní kámen, může se přehřívat a následkem toho přepálit topný drát. V tom případě pomůže jen jeho výměna. Je možná i svépomocí, ale není to jednoduché, protože je nutné vědět typ tělesa a sehnat je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
7.5.21 09:01

@Lemrucha svatá pravda ;) typ tělesa je na něm u kontaktů vyřazeny nebo nálepka ale samozřejmě buď tam musí vlézt a doufat že tam třeba dostane mobil kvůli fotce nebo ho hold vydat a pak čekat až přijde.

Kdo ocet použije,
toho vodní kámen nezabije :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat