Výběr parního mopu

4697
29.4.21 12:54

Výběr parního mopu

Holky, používáte parní mop? Má to smysl? Dost o něj uvažuji. Nyní mám klasiku Leifheit, ale prostě mi přijde, že je čisto ten den a pak zas špinavý ponožky :cert:
Docela se mi líbí od Viledy xxl, ale pak jsem zas přemýšlela, že kdyby k tomu byl i nástavec, kterým uklidím i sprcháč, byl by to bonus. Takový multifunkčí mají na Lidlu, ale tam mě odrazuje cena - jestli to není křáp. Úplně top by byl AKU, ale našla jsem jen s kabely.
Prosím hoďte mi sem tipy, jaký máte, v čem je fajn atd…
Díky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10854
29.4.21 13:24

@AstraG Mám ten od Wiledy xxl a jsem spokojená, jediný co mi vadí, je ten kabel :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
29.4.21 13:33

@arinecka a fakt to vytře bez saponátu i namáhanou chodbu, kuchyň? A nějaký ruční nástavec nepostrádáš? Mě by se právě líbil nějaký ten bonus na sprcháč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10854
29.4.21 13:38

@AstraG Vytře, dá se nastavit regulace páry, když to dáš na plný pecky, tak to sebere všechno bez problémů. Nástavec mi ani nechybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
29.4.21 13:47

Taky mám viledu a pohoda, ničím jiným nevytiram, naopak myslím ze to bere lip než sem to drhla klasickým hadrem a saponatem a to většinou jedu na nejnižší výkon kvůli plovoucce. Nástavce nemám, ani mě nenapadlo, ze by mi něco takového mohlo chybet. Akorat má krátký kabel, musím za sebou buď tahat prodluzovacku nebo v to v každé místnosti dávat do nové zásuvky :roll: ale to je tak jedinny problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
29.4.21 13:53

Takže to vypadá na tu viledu ;)
Normálním mopem už teda nevytíráte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
29.4.21 14:13

Mám taky Viledu, máme buď plovoučku nebo dlažbu. Plovoučka se krásně leskne, není šmouhatá a u dlažby když dám vyšší tlak páry a jsem trpělivější tak super vyčistí i spáry. Vytírám teda skoro každý den, ale u nás je to tím, že děláme v části domu rekonstrukci takže se nanosí hodně bince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1199
29.4.21 14:25

No zrovna taky přemýšlím. Máme vinylovou podlahu v dekoru dřeva a do těch drobných čárek, co imitují povrch dřeva se strašně zanáší špína. Dřív jsme měli nějaký parní křáp, který nějakou dobu fungoval a relativně to bylo lepší. Teď mopem setřu jen co je povrchový. Tak jsem chtěl něco sehnat. Tak dík za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
29.4.21 14:27

Já tedy s parním mopem spokojená nejsem. Do bytu asi dobrý, ale mě ve velkém domě kde se hrozně práší přijde že to nemá žádný efekt a stejně jsem se vrátila k mopu. Používala jsem ho na vinylovou podlahu, na dlažbu a na laminátovou podlahu a na všech nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
29.4.21 17:27

@MKSP a jaký máš? Ať vím, čemu se vyvarovat? Chci ho taky do baráku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3360
29.4.21 17:34

Ja mam vytiraci vysavac od rowenty. Vysava a rovnou vytira parou. Mam velky byt, takže do aku bych nesla. Kabel je dlouhý dost. Ale obyc vysavače a klasického mopu se nezbavim, ten parní mop je furt jen para a smrdlani vlhkym hadrem. Ja právě jednou za 3 nedele vytru (ten mop mi stejně vsude nevleze) a pak to takhle udrzuju. Jako nahradu za vodu v kyblu to neberu. Ale s pristrojem jsem max spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
29.4.21 17:35

Měla jsem parní mop a byla jsem celkem spokojena, po letech jsem si pořídila radši parní čistič od Karcheru SC3 a musím říct, že pecka. Čistím s tím velkej barák, vytřeš s tím, umyješ okna, zrcadla, koupelnu, párou čistím i záchod, spáry jsem s tím krásně vyčistila. Oproti parnímu mopu je mnohem lehčí a i výkonnější. Rozhodne nelituji investovaných peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
29.4.21 17:37

Jinak normálním mopem už nevytírám, používám jen ten parní čistič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
29.4.21 18:38

@AstraG Mám od Conceptu, brala jsem ho kvůli tvaru, aby se dali dobře vytřít schody, protože obdélníkovým se nedostanu všude, ale opravdu děs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
29.4.21 21:18

@Reny28 tak nakonec po poradě s manželem, jsme objednali taky toho karchera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat