Stěhování se do Švédska na trvalo

5
17.12.19 21:37

Stěhování se do Švédska na trvalo

Dobrý den, s přítelem spolu nebydlíme, momentalně ho mají propustit z vězení. Dcera má 9 měsícu. Celá moje rodina žije ve Švédsku a samozřejmě nas jako jedina podporuje, hlavně finančně. Mám v plánu až dcerce budou přibližně 3 roky se na trvalo odstěhovat do Švédska. Dceru mam v péči ja. Otec prozatim výživné neplatí. Souhlas mi určitě nedá. Otázka je, pokud si o ten souhlas požádám soud, jaka je pravděpodobnost že mi ten souhlas uděli? Opravdu mám obavy, že by mě třeba zakázal se přestěhovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2939
17.12.19 21:52

No jestli se otec bude bránit, tak máte asi smůlu. Nemůžete mu odvézt jeho dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 21:52

A co budeš ve Švédsku dělat? Umíš jazyk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
17.12.19 21:55

Mám tam celou rodinu. Švédsky umím, kdysi jsem tam taky bydlela. Chci tam za práci a lepšíma životníma podmínkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 22:08

Obavám se, ze otec musí souhlasit. Jedině snad ho na základě faktu, ze páchá trestnou činnost, zbavit otcovskych práv? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
17.12.19 22:15

O zbavení rodičovské odpovědnosti jsem si zjištovala, a to by musel spáchat trestní čin vuči dítěti a neplacení alimentu se k tomu nezařazují.
Na druhou stranu, když budu ten kontakt mezi něma udřžovat jak to pujde tak proč by mi to zakazoval, přece dítě vezmu do lepšiho státu a tam ma taky i babičku a dědečka a další příbuzní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
17.12.19 22:18

Myslím si že je takových připadu spousta a ne každy otec da souhlas. Další věc že otec uživá marihuanu, má tu 11 exekuci a nemá co by dítěti dal. K tomu už jedno má o který taky nejeví zajem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7153
17.12.19 22:24

Hele, je to těžký. Bez toho, abys ho zbavila rodičovských práv a nebo jeho souhlasu dítě neodvezeš. Dítě tam sice má lepší zázemí, ale pořád je občanem českého státu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
17.12.19 22:25

@sssggg asi to chtělo tohle všechno mít v hlavě předtím, než jste s ním vlezla do postele a dítě si udělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
17.12.19 22:35

@Cenarius tak tohle snad nebylo potřeba, ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2004
17.12.19 23:12

No sice tam má dítě plno příbuzných, ale jaksi otec je pořád právně nadřazený těm všem. Zkus nějakou právní poradnu, ale když si otec postaví hlavu tak se neodstehujes ani 100 km natož do jinýho státu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
18.12.19 09:46
@sssggg píše:
O zbavení rodičovské odpovědnosti jsem si zjištovala, a to by musel spáchat trestní čin vuči dítěti a neplacení alimentu se k tomu nezařazují.
Na druhou stranu, když budu ten kontakt mezi něma udřžovat jak to pujde tak proč by mi to zakazoval, přece dítě vezmu do lepšiho státu a tam ma taky i babičku a dědečka a další příbuzní.

Jestli je Švédsko lepší stát bych dnes snad už i pochyboval. Jejich města začínají být nebezpečná z důvodu multikulti obohacování.
Jinak, jestli je tatínek takhle na baterky jak píšeš, tak se ho na nic neptej a odjeď. Kde není žalobce, nebude ani soudce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4845
18.12.19 23:21

Otec má exekuce, podplatila bych ho. Na peníze by slyšet mohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama