Stejná práce s manželem

Anonymní
14.3.20 17:53

Stejná práce s manželem

Ahoj holky, už od střední mě láká strašně práce u PČR. Nicméně problém je v tom, že můj manžel už tam nějaký pátek pracuje. Je sice na jiném útvaru než bych se hlásila já, ale ty útvary se potkávají a spolupracuji spolu.. napr při akcích nebo při nehodě. Já osobně zatím nemám problém pracovat ze svým mužem, ale bojím se, aby jsme si byli pořad tak vzácný a nezacali se stvat přeci jen, když nekoho vidíte doma i v práci, je to jiné. Na jednu stranu chci jít také dělat to co mě bude bavit, ale na druhou stranu si budeme téměř pořad na očích a jak se říká, vztahy na pracovišti nedělají dobrotu. Je tady někdo z vás, kdo tak pracoval nebo ještě pracujete? Mate stim problém?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6056
14.3.20 18:04

My jsme tak pracovali před tím, než jsem odešla na MD. Bylo to super, moc rádi na to oba vzpomínáme :palec: Teď na sebe nemáme tolik času jako tehdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
14.3.20 18:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už od střední mě láká strašně práce u PČR. Nicméně problém je v tom, že můj manžel už tam nějaký pátek pracuje. Je sice na jiném útvaru než bych se hlásila já, ale ty útvary se potkávají a spolupracuji spolu.. napr při akcích nebo při nehodě. Já osobně zatím nemám problém pracovat ze svým mužem, ale bojím se, aby jsme si byli pořad tak vzácný a nezacali se stvat přeci jen, když nekoho vidíte doma i v práci, je to jiné. Na jednu stranu chci jít také dělat to co mě bude bavit, ale na druhou stranu si budeme téměř pořad na očích a jak se říká, vztahy na pracovišti nedělají dobrotu. Je tady někdo z vás, kdo tak pracoval nebo ještě pracujete? Mate stim problém?

Já se svým chlapem pracovala dva roky, je to divný, ale přišlo mi, že jsme si byli blíž než teď, když spolu nepracujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 18:16

Jeee děkuji moc ženy :kytka:. Já se ho na to ptala, jestli mu to nebude vadit, samozrejmne ví, ze jsem teď v nové práci silně nespokojena, jediný co mi na to řekl, ze mě bude podporovat, ale, ze by moc nechtěl, abych šla na stejný útvar jako on ( Samozřejmě mi to neřekl, jako nesmis ale tohle byl to můj napad jít jinam, protože jeho útvar me ani moc nelaka ). Důvod proč také nechce abych šla přímo za nim je, ze tam tenkrát šel se svým nejlepším kamaradem a zároveň i sousedem a po 3 letech v práci už se nemůžou vystat a to spolu byli nejlepší kamarádi řadu let a nechtěl aby jsme tak dopadli i my. ( navíc jsou tam jen 4 příslušníci a většinou slouží všichni spolu a mají stejné směny, takže by jsme byli spolu opravdu pořad.. v jednom autě ) ale samozrejmne mám strach, i teď pracuji v něčem, co je PČR blízké a hodně řešíme i práci doma, ale jak jsem již psala, nejsem tam spokojena skrz vedoucí.

• Nahlásit
  • Citovat
1366
14.3.20 18:17

My spolu taky pracovali. Hodně, ale opravdu HODNĚ jsme si „nosili práci domů“ a dost se doma kvůli práci hádali. A to jsme byli každý v jiném oddělení a potkávali se minimálně. Ale když si dopředu stanovíte pravidla a hranice, tak si myslím, že to fungovat může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
14.3.20 18:46

My jsme s manželem pracovali spoustu let a byli jsme i v poněkud konfliktních pozicích, ale vyhovovalo nám to. Práce to byla dost náročná a bylo fajn, že jsme si o tom mohli pokecat a navzájem se chápali. Pár hádek taky bylo, ale ustáli jsme to. Pak se naše práce na čas rozešly a zjistili jsme, že nám to chybí. Takže po mateřské opět nastupuju do stejné firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6426
14.3.20 20:27

Já po RD nastoupila na katedru, které šéfuje manžel. Nespadám přímo pod něj, ale i tak se potkáváme, protože musí podepsat vše co odchází :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
15.3.20 11:54

Manžel je u PČR a máme spoustu přátel, párů, kteří jsou oba v branži a rozhodně jim to ve vztahu neškodí, spíš naopak! Pozoruji na všech tak trochu nemoc z povolání a drsný humor, který je na nás civilisty někdy trochu moc a věřím že bych k němu byla otevřenější, pracovat tam taky :lol: navíc jestli budete mít stejnou směnnost bude to supr :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
15.3.20 11:59
@Anonymní píše:

máme to stejně..
každý na jiném oddělení (na stejném bych to nesnesla a nebylo by to dobrý, i když i takový pár třeba u nás na dopravce máme..)..
naopak si o to lépe rozumíme, protože jsme prostě stejně naladění, známe stejné lidi, řešíme stejné nebo podobné pracovní problémy, často to teda i doma díky našim temperamentům i jiskří :mrgreen: ale vnímám to obecně spíš jako pozitivum, protože se jedná o tak velmi specifickou práci a problémy, že je žádný civil nemůže úplně pochopit a dát vám tu podporu, kterou potřebujete (třeba po blbém výjezdu s mrtvolama apod.), kdo to nezažívá, tak to prostě úplně nepochopí…
takže směle do toho ;)
Edit : a máš zjištěné testy, zopku (že budeš muset být zavřená půl roku „v kasárnách“, máte děti? tohle máte vyřešené? ty začátky jsou krušné.. já začínala před 27lety a teď jsem už úplně někde jinde (pozice-plat-celková situace), ale holky na obvodech si zažívají těžké chvíle.. nebo máš vš? pak bys mohla později na kriminálku, to už je pak lepší…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.20 16:13

@Lucy75 teď jsem na pozici, kde jsem se dostávala skrz psychotesty a fyzicky taky :-). Ano ZoP atd. O všem vím.. akorat já jsem v pozici, ze jsem od školy nezůstala na žádné pozici nějak extra dlouho, práce mě nikdy tak nenatchla, jsem docela adrinalinovy typ.. (tohle by byla moje 3 práce). Já už chci mít stalou práci a třeba za 2-3 roky rodinu.. jenže PČR mě lákala odjakživa.. takže vůbec nevím, jestli pak třeba nebudu zklamaná a hledat zase něco jiného, což by v našem vztahu asi taky nedělalo dobrotu, kdyby si pak kolegové povídali, jak jsem odešla atd.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama