Štěňátko nechce granule

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
44
9.10.21 12:04

Štěňátko nechce granule

Moc prosím o radu. Máme 5. den štěňátko Parson russell teriér a už 2 dny nechce granule. Byl částečně už přeučený na granule, kde mu majitelka přidávali ještě vařenou stravu. U nás 2 dny celkem v pohodě, měl granule s vývarem, ale poslední 2 dny nechce vůbec. Na veterině doporučili změnit granule, původně měl od Acany a teď máme Brit puppy žluté, no a včera první dávku snědl, měla jsem radost, ale pak zase bojkot a dnes to samé. Prosím poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
9.10.21 12:26

Ještě jsem zapomněla dodat, že má od včerejšího dne řidkou stolici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
9.10.21 12:29
@Andrea2610 píše:
Moc prosím o radu. Máme 5. den štěňátko Parson russell teriér a už 2 dny nechce granule. Byl částečně už přeučený na granule, kde mu majitelka přidávali ještě vařenou stravu. U nás 2 dny celkem v pohodě, měl granule s vývarem, ale poslední 2 dny nechce vůbec. Na veterině doporučili změnit granule, původně měl od Acany a teď máme Brit puppy žluté, no a včera první dávku snědl, měla jsem radost, ale pak zase bojkot a dnes to samé. Prosím poradíte?

ja bych zkusila spis dat nejaky kapsicky/konzervy… je to jeste maly pide, jidlo potrebuje a asi mu proste ta zmena prostredi neudelala uplne dobre. Jestli byl castecne na vareny mekky strave tak mu proste granule nemusi uplne sednout no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
9.10.21 12:36
@Leenvecka píše:
ja bych zkusila spis dat nejaky kapsicky/konzervy… je to jeste maly pide, jidlo potrebuje a asi mu proste ta zmena prostredi neudelala uplne dobre. Jestli byl castecne na vareny mekky strave tak mu proste granule nemusi uplne sednout no.

Děkuji a myslíte, že mohu s tou konzervou dávat i část granulí? Potřebuji ho naučit na granule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5079
9.10.21 12:46
@Andrea2610 píše:
Děkuji a myslíte, že mohu s tou konzervou dávat i část granulí? Potřebuji ho naučit na granule.

Já bych dala třeba lžíci konzervy ke granulím, ale bacha, po konzervách může mít taky řidší stolici.
Navíc tyhle změny mu vůbec nedělají dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27030
9.10.21 12:49

Řešíme totéž. Máme štěně a nechce granule. Zkusila jsem polít vývarem, to moc nezabírá a smíchat s konzervou.
Kapsičky nám zakázal veterinář.
A pro pobavení. Doma má granule Royal Canin, Brit Care a Fitmin. Přišli jsme k babičce, která krmí Friskies a stenda se na to vrhla s neskutečnou chutí :lol:
Jestli má řídký bobek, tak mě napadá, jestli je dostatečně odčervená. Červíci dělají průjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55277
9.10.21 13:03

My jsme loni koupili mojim rodičům štěně. Byla to malá herečka a je stále herečka. Mamina ji vyvařuje. To jí všechno. Bule za ušima. Koupila jsem ji kvalitní granule.
Když je má v misce, tak si je nevezme. Když jí dávají děcka po jedné granulce na dlani, tak to jede sekačka malá. Nechá se krmit miminko. Od prvního setkání zbožňuje děti. S nima vše. Přes léto jsem u našich měla děcka i domácí kocoury. Opět se projevil její herecký výkon. Kočičí granule potřebovala uřírat. A ani miska ji nepřekážela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
9.10.21 13:31

Je stene s PP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
9.10.21 13:52

Dala bych mu kapsicku. Vyzkousela ruzne granulky, michala s kapsickami nebo konzervami.
Nam chovatelka odevzdala pejska i s granulemi, bohuzel je nejedl, bylo videt, ze se boji i najist a zral jenom, kdyz byly vysypane kolem misky. Asi se nedovedl mezi sourozenci prosadit.
Ridky bobek miva pokud delsi dobu neji, nebo kdyz varim prave vyvar a poleju nim granule. Davam tedy pouze psi zradla.
Granuli jsme vyzkouseli asi 4 druhy. Kapsicek asi 5 druhu. Konzervy 2 druhy…
Taky ma hlad vetsinou az vecer. Rano snida kapsicku a pouze naservirovanou s detmi, pouze pokud snidaji taky :nevim:
Ale kdyby rano nezral, tak pak zvraci.
Je to nas 1.pes a doted jsem myslela, ze psi sezerou cokoliv, kdykoliv…no neni tomu tak vzdy… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
9.10.21 14:12

Moc děkuji za rady. Teď jsem koupila ještě jedny granule na zkoušku a modlím se, ať něco sní. Je mi ho fakt líto, nechci mu hlavně ještě způsobit potíže tím, že mu to budu míchat a pokud zase nebude chtít, tak zkusím přimíchat konzervu.
Ještě dodávám včera byl na odčervení a štěňátko je s PP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5079
9.10.21 14:15
@Andrea2610 píše:
Moc děkuji za rady. Teď jsem koupila ještě jedny granule na zkoušku a modlím se, ať něco sní. Je mi ho fakt líto, nechci mu hlavně ještě způsobit potíže tím, že mu to budu míchat a pokud zase nebude chtít, tak zkusím přimíchat konzervu.
Ještě dodávám včera byl na odčervení a štěňátko je s PP.

Tak řídká stolice může být po tom odčervení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
9.10.21 23:10

Tak si nastudujte a zkuste krmit Barfem. Tím většina psů nepohrdne a dá se sestavit tak, aby psovi chutnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
10.10.21 00:39

Pokud muzete vyloucit zdrv. problem, pak mu dejte čas na adaptaci. Zkusit lze prechod na syrovou stravu a pokud ne, tak i jine granule a opatrne at se nepo** z te zmeny. Pokud by skutecne nezral, tak veterinare, pes proste dobrovolne hlady neumre.
Brit neni nic kvalitniho, Acana je jiste lepsi varianta.
Ja muzu doporucit Nativii. Mam na ní psy, cena je opravdu uměrná kvalitě. Slinivkář na ní prosperuje skvěle a druhý, zdravý pes taky. Asi ze 20 ti značek tahle jediná sedla špičkově oboum psům. Má totiž jednoduché složení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat