Štěně a noční spaní

Anonymní
3.5.21 10:33

Štěně a noční spaní

Zdravím, musím se vás zeptat, vy co máte pejska nějakou dobu nebo štěňátko. Máme doma třetí den štěňátko a dnes to byla druhá noc. První noc štěňátko chvíli spalo, chvíli se budilo, v 5:30 se probudilo úplně a začalo kňučet a skákat po postelích, tak jsem ji dala najíst, na plínečku si zvykla už u maminky, občas se ji ti podaří trefit občas ne, no potom už nedala pokoj a počůrala místnost. Dnešní noc byla na podobném stylu, spala chvíli a velice často se budila, opět jsem vstala kolem 4 hodiny a dala ji něco najíst, no a v 5 začala opravdu nahlas kňučet a skákat po posteli a ječet a tak jsem na ji trochu upozornila tak dělala ještě blbosti a pak nachviličku lehla, no a od 6 hodin si sní zase hraji a zase kňučí a štěká atd atd
No proč tohle všechno říkám
Nějaké rady jak ji naučit tak, aby spala celou noc?
Ano vím, že je teprve tři dny u nás, ano vím, že to je štěně a potřebuje vícekrát čůrat a potřebuje pozornost nejlépe od samé ranní hodiny atd atd atd
Ale ptám se abych třeba ten čas spánku si mohla nějak prodloužit tak, jak jsem zvyklá
( prosím nepište mi tu, že vy jste nespali třeba 3 měsíce, já vím, proto se ptám jestli někdo nezná nebo nemá nějakou pomůcku trik radu…..) děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31255
3.5.21 10:41

Ja bych ji neučila na plínečku a sla bych ji vyvenčit hned po probuzení.

Máš doma mimino. Holt se nevyspíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
3.5.21 10:42

Žádná rada ani trik není, je to malý štěně. Já jsem dávala to naše v podzimních teplotách v pyžamu curat ven před barák tak 3× za noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29686
3.5.21 10:50

Mala stenata se venci nekolikrat za noc. Bez jidla vydrzi, pokud to neni prcek kolem pul kila… Takze dodrzovat nocni klid, v noci se spi, nehraje, neji, vyvencit a spat. Pokud nechces vstavat v 6 rano, nehraj si. Samozrejme, ze to bude zkouset. Pelisek k posteli a odolat. :nevim: A vencit pokud mozno venku, tohle se pak nekdy celkem spatne preucuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 11:01

@asha nevím s tím jak dneska vyváděla kolem té páté ráno tak nevím jak to udělat aby si zvykala no :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
31255
3.5.21 11:05
@Anonymní píše:
@asha nevím s tím jak dneska vyváděla kolem té páté ráno tak nevím jak to udělat aby si zvykala no :nevim:

Vyvenčit a dát do pelíšku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10954
3.5.21 11:08
@Anonymní píše:
Zdravím, musím se vás zeptat, vy co máte pejska nějakou dobu nebo štěňátko. Máme doma třetí den štěňátko a dnes to byla druhá noc. První noc štěňátko chvíli spalo, chvíli se budilo, v 5:30 se probudilo úplně a začalo kňučet a skákat po postelích, tak jsem ji dala najíst, na plínečku si zvykla už u maminky, občas se ji ti podaří trefit občas ne, no potom už nedala pokoj a počůrala místnost. Dnešní noc byla na podobném stylu, spala chvíli a velice často se budila, opět jsem vstala kolem 4 hodiny a dala ji něco najíst, no a v 5 začala opravdu nahlas kňučet a skákat po posteli a ječet a tak jsem na ji trochu upozornila tak dělala ještě blbosti a pak nachviličku lehla, no a od 6 hodin si sní zase hraji a zase kňučí a štěká atd atd
No proč tohle všechno říkám
Nějaké rady jak ji naučit tak, aby spala celou noc?
Ano vím, že je teprve tři dny u nás, ano vím, že to je štěně a potřebuje vícekrát čůrat a potřebuje pozornost nejlépe od samé ranní hodiny atd atd atd
Ale ptám se abych třeba ten čas spánku si mohla nějak prodloužit tak, jak jsem zvyklá
( prosím nepište mi tu, že vy jste nespali třeba 3 měsíce, já vím, proto se ptám jestli někdo nezná nebo nemá nějakou pomůcku trik radu…..) děkuji

Kolik je steneti…? Co je to za plemeno?

Delas to uplne blbe, pozor na to. Stene opravdu nepotrebuje pozornost od rannich hodin a nepotrebuje krmit uprostred noci. V noci se spi a rano se spi, dokud spi majitel. To se musi naucit. A naucis ho to tak, ze nebude dostavat ani zradlo, ani tu pozornost (jinak se ti na to zradlo bude cilene budit a bude budit tebe, abys mu to dala!!).
Jedine, co male stene potrebuje uprostred noci, je curat.

Vykaslala bych se na plinu, s takovou ti bude curat po celym baraku. Normale bych vencila jako jakehokoliv jineho psa. Podle veku, ale klidne 2-3× za noc do naruce, vysadit venku na trave a nechat vycurat.
Ani jidlo bych nedavala hned rano, ale az treba za pulhodinky, co vstanete, jinak vas rano zacne budit (no to dela kvuli tomu zradlu uz ted).

Nacti si neco o psech, jak funguji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
3.5.21 11:08

My, když jsme si domu donesli stěně, tak jsme s ním chodili i v noci každé 3 hodiny ven. Budilo se samo pravidelně a chtělo curat a pomazlit. Je to mimino. Ti nebude spát celou noc. Navíc po třech dnech, co je vzaté od mámy a sourozenců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 11:09

@Russet udělala jsem a vyšla z pelíšku a začala kňučet dál ať vstaneme

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 11:14

@Lucie_Sx 8 týdnů, jorkšírek, je drobňounká, nevíte v jakém týdnu/měsíci si tak tihle psi třeba zvyknou, že v noci se spí a vstává se třeba s tím páníčkem?
my jsme měli 13 let fenecku jorksirka ktera umrela minuly rok a byla zvykla vstavat snama a sla ven az se chtelo nam
Byl to nejuzasnejsi pes ve vsech smerech
Vstavala snama, hrala si jak jsme chteli my, chodila na prochazku kdyz jsme chteli, a byla stastna a hrali jsme si kdyz chtela a kdyz jsme nechteli tak si sla lehnout
Fakr skvely pes to byl…
Uz je to 13 let proto se tak blbe ptam protoze si to uz vubec nepamatuju :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3809
3.5.21 11:16

Je to miminko, tak se podle toho chová a ještě bez mámy v novém prostředí. Než na plínu tak bych šla s ní ven. Mi měli takhle poslední vlčandu, byla to hrozná kňoura. Manžel se obětoval a cca měsíc s ní ležel. Po měsíci byla v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
3.5.21 11:17

Předpokládám, že pejsek není z CHS, kdyby byl, dostala bys veškeré info od chovatele. Plínu zlikvidovat, chodit se štěnětem ven, i kdyby to bylo 5krát za noc - vyčůrat, vykadit, pochválit a spát. Nekrmit, neblbnout. Na spaní celou noc je ještě malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
3.5.21 11:19
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx 8 týdnů, jorkšírek, je drobňounká, nevíte v jakém týdnu/měsíci si tak tihle psi třeba zvyknou, že v noci se spí a vstává se třeba s tím páníčkem?
my jsme měli 13 let fenecku jorksirka ktera umrela minuly rok a byla zvykla vstavat snama a sla ven az se chtelo nam
Byl to nejuzasnejsi pes ve vsech smerech
Vstavala snama, hrala si jak jsme chteli my, chodila na prochazku kdyz jsme chteli, a byla stastna a hrali jsme si kdyz chtela a kdyz jsme nechteli tak si sla lehnout
Fakr skvely pes to byl…
Uz je to 13 let proto se tak blbe ptam protoze si to uz vubec nepamatuju :roll:

Ty si hlavně v brzké době nepořizuj děti. Ty totiž taky nedělají všechno podle toho, jak budeš chtít ty. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 11:22

@fíkofka já žádné děti ani neplánuju když mi je 18 :D :D :D :D :D jen jsem se zeptala už je to 13 let co jsme měli doma fenečku štěně

Příspěvek upraven 03.05.21 v 11:23

• Citovat
  • Nahlásit
10954
3.5.21 11:23
@Anonymní píše:
@Russet udělala jsem a vyšla z pelíšku a začala kňučet dál ať vstaneme

Kdyz zaknuci a ty vstanes a nakrmis, tak bude logicky knucet vic a vic, potom i vystekavat atd.
Kdyz budes delat to, co si pes vynucuje, tak si vyrobis neurotika, ktery bude terorizovat celou rodinu.

V 8 tydnech je to jeste miminko, ktere melo byt jeste tak mesic u mamy. Tak holt to ted bude ten mesic narocnejsi.
Vezmi ji nekolikrat za noc na venceni, a mimo to kdyz knuci, delej, ze spis.
A asi bych ji vzala i do te postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat