Štěně a počůrávání

5.2.20 21:48

Štěně a počůrávání

Dobrý den, potřebuju vaši radu. Předem říkám, že tohle je náš první pes, takže asi nepatřím mezi zkušené pejskaře, ale tohle přece nemůže být normální :,( Takže…Máme francouzského buldočka, tenhle měsíc oslaví 10 měsíců, všechny základní věci a povely jsme ho naučili, ale bojujeme s počůráváním. Dělá to JENOM V NOCI. Fakt nedokážeme pochopit, proč to nedokáže vydržet v jeho věku přes tu noc. Ale prostě co noc to je buď loužička nebo bobek. A je jedno jestli ho dáme vycurat v 8 večer nebo v 11 večer naposled. Chodíme k němu ráno cca v 6:30 (Spíme nahoře v patře, on je dole), ale pokaždé už ta nehoda tam je. Ano, jsou i dny, kdy to vydrží ale to je tak jednou za týden. Jediné, co umí, tak čůrá na plínu. Je fakt naučen, že na podlahu nesmí. Takže jsme si nejdřive mysleli, že třeba díky té plíně, co mu necháváme každý večer na zemi, si myslí, že čůrat může. Asi na 3-4 dny jsme mu jí nedávali, ale bohužel, hodil to prostě na zem. Jednou jsem šla v noci na záchod a slyšela jsem ho, jak dole blemcá asi 2 minuty vodu z misky, takže mi bylo jasný, že se počůrá. Takže jsme mu i zkusili tu misku dát pryč, ale stejne se vycural. Nejhorší, na tom je, že on si ráno moc dobře uvědomuje co udělal. Vždycky jdeme dolu, pomazlit ho a hned se podíváme na tu plínu, s jakmile tam je louže nebo bobek, tak po nás skáče a lehá si na záda jakože se omlouvá :oops: Dokonce dělá to, že jakmile udělá jednu potřebu na tu plínu, tak podruhé už to na ní neudělá ale vedle. Takže dneska ráno jsem našla louži na plíně a bobek vedle na zemi. Ale už mě to fakt přestává bavit. Máme ho nějaky fyzicky trestat? Myslíte si, že jsme to zavinili tím, že kdyz byl uplne malý, tak jsme s nim asi 2 měsíce spali dole v obývaku a vlastně kdykoliv si zakňučel před dveřma na zahradu, tak jsme ho pustili? Bylo to 2×-3× za noc. Takže si tu výdrž netrenoval. Nevíme si rady :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

180
5.2.20 21:57

Na to, aby vydržel celou noc je ještě moc malý. Náš pes měl teda potřebu v noci i v pozdějším věku a koupili jsme psí záchod. Určitě netrestat on chce prostě jen čurat a je to
pořád štěně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
5.2.20 22:07
@Tereza207 píše:
Dobrý den, potřebuju vaši radu. Předem říkám, že tohle je náš první pes, takže asi nepatřím mezi zkušené pejskaře, ale tohle přece nemůže být normální :,( Takže…Máme francouzského buldočka, tenhle měsíc oslaví 10 měsíců, všechny základní věci a povely jsme ho naučili, ale bojujeme s počůráváním. Dělá to JENOM V NOCI. Fakt nedokážeme pochopit, proč to nedokáže vydržet v jeho věku přes tu noc. Ale prostě co noc to je buď loužička nebo bobek. A je jedno jestli ho dáme vycurat v 8 večer nebo v 11 večer naposled. Chodíme k němu ráno cca v 6:30 (Spíme nahoře v patře, on je dole), ale pokaždé už ta nehoda tam je. Ano, jsou i dny, kdy to vydrží ale to je tak jednou za týden. Jediné, co umí, tak čůrá na plínu. Je fakt naučen, že na podlahu nesmí. Takže jsme si nejdřive mysleli, že třeba díky té plíně, co mu necháváme každý večer na zemi, si myslí, že čůrat může. Asi na 3-4 dny jsme mu jí nedávali, ale bohužel, hodil to prostě na zem. Jednou jsem šla v noci na záchod a slyšela jsem ho, jak dole blemcá asi 2 minuty vodu z misky, takže mi bylo jasný, že se počůrá. Takže jsme mu i zkusili tu misku dát pryč, ale stejne se vycural. Nejhorší, na tom je, že on si ráno moc dobře uvědomuje co udělal. Vždycky jdeme dolu, pomazlit ho a hned se podíváme na tu plínu, s jakmile tam je louže nebo bobek, tak po nás skáče a lehá si na záda jakože se omlouvá :oops: Dokonce dělá to, že jakmile udělá jednu potřebu na tu plínu, tak podruhé už to na ní neudělá ale vedle. Takže dneska ráno jsem našla louži na plíně a bobek vedle na zemi. Ale už mě to fakt přestává bavit. Máme ho nějaky fyzicky trestat? Myslíte si, že jsme to zavinili tím, že kdyz byl uplne malý, tak jsme s nim asi 2 měsíce spali dole v obývaku a vlastně kdykoliv si zakňučel před dveřma na zahradu, tak jsme ho pustili? Bylo to 2×-3× za noc. Takže si tu výdrž netrenoval. Nevíme si rady :(

Tohle je přesně ten případ zmatenosti psa, který má doma k dispozici plínu.
Sebrala bych ji a začala od začátku trénovat vyměšování pouze venku a doufala, že to ještě půjde napravit.
Ne, fyzicky určitě netrestat. Ne, neví, že něco provedl, pouze reaguje na váš nespokojený výraz. Ne, nepokazili jste to pouštěním v noci ven (to je naopak potřeba takto dělat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2924
5.2.20 22:37

@Tereza207 podle mě to dělá kvůli tomu že je tam sám. a na plinu učit je jako fakt že jste mu dovolily čůrat a kakat doma. myslim že na to aby vydržel celou noc malý fakt není. Náš pes to pochopil už v půl roce. Samozřejmě pár nehod tam bylo. Jelikož s ním nejste v noci nemá si jak říct že potřebuje ven. Zkusila bych pozitivní motivaci venku když se vyčůrat vykaka dát mu dobrutku a noci hlídat jestli si náhodou neříká jestli chce ven. Je to hold závazek pořídit si psa. Dítě taky nenecháš úplně bez dozoru. Taky bych ho učila když chce i přez den čůrat aby si zaštěkal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 22:56

Ja to chapu, ale přece s ním dole nemuzeme spát celý život. On prave kdyz potrebuje tak si zaknuci pres den, a nebo ho proste poustime sami. A prave vecer se snazime aby se vycural a vykakal. Pritel s nim chodil i v 11 vecer na delsi prochazky, jenom pro to aby se vykakal. Mame nahore otevrene dvere hned u schodu a neslysime ho. Myslim si, ze uz to bere automaticky..najde plinu a bum…zkusime tedy mu ji vzit nadobro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 23:00

Tusim snad, ze jsme s nim spali dole dyl, ale prave po nejaky dobe prestal a vydrzel az do rana, ne teda kazdy den ale vetsinj casu ano. My jsme s nim teda spali dole kvuli tomu ze kdyz jsme zkusili poprve ho nechat dole tak hrozne plakal a knucel. Tak asi dalsi mesic jsme s nim byli dole a jednu noc jsme to nahodou zkusili znovu ho tam nechat a nic. Uplne v klidu a je tam rad sam. Kdyz treba dole zustavame dele vecer, ze treba koukame na film napriklad do pulnoci, tak nam tak lehce naznacuje at uz jdem spat, ze chce klid :D :lol: Takze na truc to asi nedela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 23:04

Chodime s nim 2× denne na prochazky, pokud teda nejsme v praci dele tak jo, 1× denne chodime kazdy den, a vsimli jsme si, ze jakmile se vykadi brzo v ten den a to dela vetsinou na prochazce (nevím, je zvykly) tak to pak pusti v noci, ale ty bobky jsou malokdy. Fakt ze, kdyz ho rano poustime na zahradu tak sprintuje se vykadit :lol: ale to curani je fakt kazdy den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2924
5.2.20 23:05

@Tereza207 a co třeba ze začátku dětskou chuvicku? Ta plena je fakt blbá s tou pryč prostě to pak uklidit z podlahy. Je to spíš pro tebe aby s ním bylo min práce. A on si možná prestal říkat kdyz nikdo nereagoval že jo to je jasný. Chce ho učit od znovu a bez pliny jinak se to nikdy nenaučí. Navíc buldocci atd jsou celkem společenský zvířata, je jasný že chce bejt u člověka a ne někde sám v jiným patře. A i pres den ho nechat ať si řekne sám a vždy ho odměnit. Teď potřebuje zase zjistit že je správný čůrat a kakat venku a že když to udělá dostane odměnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 23:07

Chuvicka nas take napadla, asi to opravdu zrealizujem :lol: Dobre dekuju za rady, plina pujde pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 23:08

A co teda delat v noci? On uz si asi rikat nebude..ani bez te pleny. Rika si jenom pres den, ale vetsinou ho vyhanime sami aby sel curat, ted v zime se mu nechce vubec chodit na zahradu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2924
5.2.20 23:12

@Tereza207 Ale neboj odnaučí se to když se budete snažit vy ták se to odnaučí každej pes v jakýmkoli věku. Mi jsme teda na stafordy, ale brali jsme si i starší z útulku a i 2 léta činka kterou kvůli tomu vrátily zpět do útulku se to u nás po pár měsících odnaučila. Jen to chce prostě dost trpelivosti je to nemi stvoření a jen tak mu to nevysvetlis jako diteti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2924
5.2.20 23:14

@Tereza207 chod s ním přez den na zahradu a když s vyčůrat a vyláká dej mu odměnu ať ví že to je to místo kde smí a taky za to že si řekne že chce ven i přez den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
5.2.20 23:47

Budík a uprostřed noci ven. Jako se štěnětem. Každé dvě hodiny. Nespoléhat na to, že si řekne. Jakmile se to bez plíny zafixuje, tak postupně prodlužovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5038
6.2.20 06:11

Plinu zrusit a trenovat.Taky nedavat zrat na noc a pres den po zradle za chvili take ven.
Pokud uz pres den dodrzuje cistotu mate skoro vyhrano, tohle dopilujete.
Mozna bych s nim spala nejaky cas dole nebo bych si ho vzala nahoru a hlidala bych ho a jednou sla vyvencit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama