Štítná žláza - protilátky

Anonymní
26.5.21 18:37

Štítná žláza - protilátky

Zdravím, chtěla bych se zeptat, mám zvětšenou štítnou žlázu, a praktický lékař mi vzal krev, a zjistil mi že mám zvýšené protilátky, tak jsem byla objednaná na endokrinologii, a tam mě vyšetřil ultrazvuk štítné žlázy a vzal mi krev, štítnou žlázu mám teda zvětšenou, a výsledky krve poslali do Prahy, když byly výsledky hotové, tak jsem se dozvěděla, že je to v pořádku, ale mě se to prostě nezdá, abych měla jen tak bez příčiny zvýšené protilátky v krvi a zvětšenou štítnou žlázu, za půl roku tam mám jít znovu jen tak na kontrolu, krev mi už možná brát nebude, to ještě neví, ale pak už tam když tak chodit nebudu, chtěla bych se zeptat jestli je to normální, nebo zda máte někdo taky takový problém, budu ráda za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.5.21 18:57

Jo je to normalni. Mela jsem vysoke protilatky a teprve po 8 letech se z toho vyvinula hypofunkce stitne zlazy a dostala jsem leky
Zvetsenou ji mam od puberty

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 19:01

Dobře děkuji, mě se to právě nezdálo, už jsem si říkala jestli nevadilo když mi na endokrinologii brala krev na tu štítnou žlázu a já jsem nebyla na lačno a měla jsem v sobě léky, takže jsem si říkala jestli to nějak nezkreslilo výsledky

• Citovat
  • Nahlásit
32740
26.5.21 19:06
@Anonymní píše:
Dobře děkuji, mě se to právě nezdálo, už jsem si říkala jestli nevadilo když mi na endokrinologii brala krev na tu štítnou žlázu a já jsem nebyla na lačno a měla jsem v sobě léky, takže jsem si říkala jestli to nějak nezkreslilo výsledky

Odběry na štítnou žlázu nemusí být nalačno a měla bys být odpočatá. Jiné léky nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6877
26.5.21 19:22
@Anonymní píše:

Tak pokud to nebyli leky na stitnou zlazu, je to jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 20:40
@Toluma píše:
Tak pokud to nebyli leky na stitnou zlazu, je to jedno

Myslím, že i kdyby brala Euthyrox nebo Letrox, tak i tak může jít odběry po užití. Ty hormony ŠŽ působí prý dlouhodobě a jestli si ráno vezmeš nebo nevezmeš prášek, to prý na výsledky vliv nemá. Takto mi to aspoň říkal endokrinolog.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 20:46

Dobře všem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
32740
26.5.21 21:33
@Anonymní píše:
Myslím, že i kdyby brala Euthyrox nebo Letrox, tak i tak může jít odběry po užití. Ty hormony ŠŽ působí prý dlouhodobě a jestli si ráno vezmeš nebo nevezmeš prášek, to prý na výsledky vliv nemá. Takto mi to aspoň říkal endokrinolog.

Mně říkal každopádně si lék vzít. A nejít brzo ráno, klidně až po desáté hodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6877
26.5.21 21:52
@Anonymní píše:

@Russet
no me zas vzdycky rikaji at si leky neberu, az po odberu. totez u dcery

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32740
26.5.21 22:17
@Toluma píše:
@Russet
no me zas vzdycky rikaji at si leky neberu, az po odberu. totez u dcery

To je dost nelogické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6877
26.5.21 22:31

@Russet
Pisou to tak vsechny laboratore v pokynech pro spravne provedey odber

K vyloučení zkreslení výsledků dodržujte následující pravidla:
Odpoledne a večer před odběrem vynechejte tučná jídla. Standardně se odběr krve provádí po 10-12 hodinách lačnění. Nedodržením lačnění vznikají zkreslené nálezy, zejména v oblasti cukrů a tuků.
Před odběrem prováděným pouze k ověření činnosti štítné žlázy může být odběr proveden kdykoliv během dne a není nutné předtím lačnit. Pokud však užíváte hormony štítné žlázy (např. Euthyrox, Letrox), užijte je až po odběru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32740
26.5.21 22:34
@Toluma píše:
@Russet
Pisou to tak vsechny laboratore v pokynech pro spravne provedey odberK vyloučení zkreslení výsledků dodržujte následující pravidla:
Odpoledne a večer před odběrem vynechejte tučná jídla. Standardně se odběr krve provádí po 10-12 hodinách lačnění. Nedodržením lačnění vznikají zkreslené nálezy, zejména v oblasti cukrů a tuků.
Před odběrem prováděným pouze k ověření činnosti štítné žlázy může být odběr proveden kdykoliv během dne a není nutné předtím lačnit. Pokud však užíváte hormony štítné žlázy (např. Euthyrox, Letrox), užijte je až po odběru.

Tak to budu muset přečíst svému endokrinologovi. Má jenom asi 30 let praxe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6877
26.5.21 22:34

@Russet
A tady je vysvetleno proc

https://www.ulekare.cz/…-krve-240771

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 22:35

@Toluma tak to je 100%, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
6877
26.5.21 22:36

@Russet
To ptecti, uvidis, co ti rekne. Ja to mam take id endokrinologu, neni to neco, co bych si vycucala z prstu :)
Nebo se zeptej primo v laborce, kam chodis na odbery
A dek pak vedet, co ses dozvedela, to me zajima

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat