Stolní hra pro 4 a 7 letou

380
21.10.20 23:35

Stolní hra pro 4 a 7 letou

Doby den, všem. Poradíte, prosím, někdo stolní hru, která by pobavila holky ve věku 4 a 7 let? Zatím známe dobble, clobrdo, cvak, dřevěnou věž, speed cup, cerny Petr. Ta mala toho moc ještě nepochopí a těžko se s ni hraje. Tu starší to zase moc nebaví, když bereme pořad ohledy na tu mladší…Takže něco společně. A zároveň nějakou pecka hru, která by pobavila tu starší. Takže hru pro 7 let a výš…Jsem ve stolních hrách dost nepolibena, nikdy jsem nic sama poradně nehrála :( pomůžete někdo? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
175
21.10.20 23:55

Mám sedmileté dítě, které miluje Spící královny. Dříve byly v oblibě: Kuřecí olympiáda, Gargamelova past, Tik Tak Bum Junior, Příšerky ze skříně, Padající opičky, Králíčku hop, Mlsné myšky, různá pexesa s oblíbenými motivy, pohádkové karty z pražské knihovny, obyčejné mariášové karty na Prší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4514
22.10.20 00:21

Mě v 7 strašně bavily Dostihy a sázky. Hrála jsem to už od 5 sama se 7 letou sestřenicí, jen mi musela počítat ty peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
22.10.20 07:33

Labyrint jsou lehčí a těžší měli jsme lehčí a zabavila se jak čtyř leta tak devítiletý. A ještě hrajeme karetní hru Hobbit to baví hodně i nás velké je to o rychlosti kdo dřív plácne na kartu. S větším pak ještě hrajeme Kamionem po Evropě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64805
22.10.20 08:42
@nico2 píše:
Doby den, všem. Poradíte, prosím, někdo stolní hru, která by pobavila holky ve věku 4 a 7 let? Zatím známe dobble, clobrdo, cvak, dřevěnou věž, speed cup, cerny Petr. Ta mala toho moc ještě nepochopí a těžko se s ni hraje. Tu starší to zase moc nebaví, když bereme pořad ohledy na tu mladší…Takže něco společně. A zároveň nějakou pecka hru, která by pobavila tu starší. Takže hru pro 7 let a výš…Jsem ve stolních hrách dost nepolibena, nikdy jsem nic sama poradně nehrála :( pomůžete někdo? Dekuji

Pro větší počet lidí ( ideálně alespon 4) Tury mury. Je to fajn oddechovka, spousta srandy. Takové roztomilé podvádění s házením kaert pod stůl.

Zombie kids evolution - to by bylo pro ní super. Vzhledem k tomu, že je to kooperativní hra, mohla by přicmrndávat i mladší, holt jí budete muset trochu řídit. Má to velmi jednoduchá pstartovní pravidla. S tím, jak děti odehrávají další hry, dostávají nálepky. Za skupinu nálepek pak získávají novou obálku, která je takovým rozšířením at už herních prvnků nebo pravidel.

Ubongo - pro starší už by stačilo klasické, pokud chcete zapojit mladší, tak junior verze. Skládají se takoví tetris tvary do předem stanoveného prostoru. Je to na čas, odsejpá to. Dětem se líbí, že sbírají diamanty.

Memoarrr- pamětovka, na principu pexesa. Ale nehledáš stejné karty. Je tam na 25 karách 5 motivů zvířátek, 5 barev. Otočíš jednu kartu, pokraačuje další, který musí najíd další kartu, která má bud stejné zvíře nebo barvu pozadí. Zase se za výhru dostávají diamanty. Je to zajímavější, něž klasické pexeso a rychleji to ubíhá.

KLasika postřehovka Dobble.

Ze strategických bych zkusila třeba Osadníci z catanu. Starščí už dá klasickou verzi, pro mladší Junior.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
22.10.20 10:39
@Lama Lama píše:
Pro větší počet lidí ( ideálně alespon 4) Tury mury. Je to fajn oddechovka, spousta srandy. Takové roztomilé podvádění s házením kaert pod stůl.

Zombie kids evolution - to by bylo pro ní super. Vzhledem k tomu, že je to kooperativní hra, mohla by přicmrndávat i mladší, holt jí budete muset trochu řídit. Má to velmi jednoduchá pstartovní pravidla. S tím, jak děti odehrávají další hry, dostávají nálepky. Za skupinu nálepek pak získávají novou obálku, která je takovým rozšířením at už herních prvnků nebo pravidel.

Ubongo - pro starší už by stačilo klasické, pokud chcete zapojit mladší, tak junior verze. Skládají se takoví tetris tvary do předem stanoveného prostoru. Je to na čas, odsejpá to. Dětem se líbí, že sbírají diamanty.

Memoarrr- pamětovka, na principu pexesa. Ale nehledáš stejné karty. Je tam na 25 karách 5 motivů zvířátek, 5 barev. Otočíš jednu kartu, pokraačuje další, který musí najíd další kartu, která má bud stejné zvíře nebo barvu pozadí. Zase se za výhru dostávají diamanty. Je to zajímavější, něž klasické pexeso a rychleji to ubíhá.

KLasika postřehovka Dobble.

Ze strategických bych zkusila třeba Osadníci z catanu. Starščí už dá klasickou verzi, pro mladší Junior.

Moc děkuji za tipy. Prave mám obavy, ze když vezmu u různých her verzi junior, tak často to pro tu starší bude třeba už jednoduché a nebude ji to bavit a ta mladší to stejne ještě nepochopí. Nevím jak třeba velké rozdíly v tom bývají a v čem je vlastně třeba ten rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
22.10.20 10:43

Děkuji zatím za tipy. Zkusím si ve vyhledavaci najít a uvidim. Zatím mi kamarádka radila labyrint junior, aktivity děti, děti z carccassone, doba kamenná junior. Ale prave se bojím, ze pro starší už bude jako junior verze nuda a mladší to třeba stejne ještě nepochopí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64805
22.10.20 10:48
@nico2 píše:
Moc děkuji za tipy. Prave mám obavy, ze když vezmu u různých her verzi junior, tak často to pro tu starší bude třeba už jednoduché a nebude ji to bavit a ta mladší to stejne ještě nepochopí. Nevím jak třeba velké rozdíly v tom bývají a v čem je vlastně třeba ten rozdíl.

Já dětské verze nemám ráda obecně. Má to smysl opravdu pro ty nejmladší, pro školáky už je to opravdu zbytečné.
Proto bych zkusila ty Zombie evolution, to je určo hra, která vydrží i pro větší děti. Tím, že se nehraje proti sobě, ale spolu, tak můžete mladší v jejím tahu poradit, pomoct ( ale zkusit jí dát prostor, ikdby to znamenalo, že to kvuli tomu párkrát prohrajete). Dala jsem to neteříám ( 7,6, 4) a hrajou všechny.
Podobně ten memoárrr, to baví i mé desetileté, přítelovy 11tileté děti. I já ho mám ráda. Čtyřletačka to zvládá taky.
Tury mury s mladší nezahraje vůbec.
Ubongo junior - má verzi se skládáním 2 dílků a 3 dílků. Ta třídílková v pohodě do těch 10-12ti let vydrží. Ta dospělá verze má variantu 4 dílkovou. To je spíš pro dospěláky, umožnuje srovnat úroven dítěte a dospěláka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283

Z Pepca hra KURNIK, za par korun a je super, bavi i nas rodice :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283

Granna Priserky ze skrine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
22.10.20 10:49

Haba - Silly Shenanigans

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
22.10.20 10:50

Mindok - Cervena karkulka, Tri mala prasatka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
22.10.20 10:51

Pro tu starsi - Goblici jedlici (obcas si ji zahrajem i sami dva s manzelem, kdyz deti usnou 😁)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
22.10.20 10:55

Mam stejně staré děti. Ubongo junior je fajn. Jsou tam vlastně dva stupně složitosti, takže ten mladší dělá to lehčí, ta starší to složitější.
Já budu kupovat k Ježíšku Activity pro děti(od 4 let), chci aby se mohl zapojit i ten mladší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
22.10.20 11:26

A má prosím někdo zkušenost s hrou Děti z Carcassonne? Je to pro 6 a 7 letou vhodné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama