Strach o dcerku

990
7.5.21 18:41

Paranoidni panicky strach o dcerku

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, mam cerstve holcicku a uplne se zacaly zhmotnovat moje strachy.
Mam o ni hroznej strach. Mam strach, ze mi ji nekdo ukradne, budim se spocena ze sna, kde se k nam nekdo vloupe a chce ji ukrast. Tak jdu kontrolovat dvere, okna, zabezpecovacku.
Bojim se uchylaku, v rodine jsme meli pripad zneuziti ditete, tak je to pro me asi o to citlivejsi.
Jako asi mi hrabne a ted je to jeste dobry, neni duvod se od ni hnout, ale nedovedu si predstavit, ze ji pustim samotnou na tabor, samotnou ze skoly do skoly…
Nechci ji pokazit detstvi kvuli memu paranoidnimu strachu a vim, ze zas tak vysoka kriminalita tu neni, ale stejne me to hrozne hloda. :,( :,(
Mel to nekdo podobne a proste to nakonec preslo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9252
7.5.21 18:45

Hele děti se na maso neprodávají, to je lepší vepřový. A jinak prodat dítě asi taky není něco jako prodat starý příborník na bazaru. Takže buď v klidu.

Tvoje strachy jsou naprosto iracionální a jak by poradil @Ou vstup do psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17482
7.5.21 18:49

Mateřství zesiluje uzkost. Je to základní evoluční mechanismus, když člověk žije tak, jak ho evoluce vytvořila tedy v kmenu na savaně jako sběrač a lovec, tak je to základní nástroj jak přežít. Zili jsme tak jako lidstvo miliony let. Před desíti tisíci lety jsme vymysleli zemědělství, Před stovkami industrializaci a ještě si pamatujeme dobu bez internetu.

Reálne hrozby jsme teměr odstranili z našeho života, ale emocionalni system je stejny. Takže na manipulaci marketingovych firem reaguje stejně jako by ho honil šavlozubý tygr.

Takže to co se ti děje je sice přirozene, ale když se s tím nenaučíš zacházet, pokud nezískáš kontrolu nad svou uzkostí, tak tě to sežere do uzkostne poruchy a navíc teda zvýší šanci, že vychováš dítě s uzkostnou poruchou.

Když se teď začneš učit zacházet se strachem a úzkosti, budeš umět svoje děti to naučit v době, kdy se to učit mají - tedy od malička, na malých obavách.

Začni s touhle knížkou https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

kdyby se ti to nedařilo svepomoci, nestyď se a vstup do psychoterapie, zabráníš tím, že by se ti pak musel věnovat psychiatr.

držím palce. Fakt je to dovednost, co se dá nacvičit,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
7.5.21 18:55

@Ou diky za tip na knihu a na nadeji, ze se s tim da pracovat :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 19:13

Já takhle skončila u psychologa… odstartoval to reálný zdravotní problém miminka, naštěstí tedy vše dobře dopadlo, ale už to jelo, úzkost, strach o něj, vymýšlení neexistujících problémů. Psycholog pomohl, respektive až druhý na pojišťovnu. První placená „psycholožka“ byla úplně mimo. Co tím chci říct, možná bych si zašla s někým pokecat, ať se ti to nerozjede, ale dobře vybírej…

• Citovat
  • Nahlásit
15473
7.5.21 19:39

@lalouch Hele, ale Ty máš myslím dvou měsíční nebo tak, ne? To Ti dost možná ještě dojížděj hormony… Moje se narodila dřív, byla droboučká a já se hrozně bála, že ji upustím, zakopnu s ní nebo tak něco. Někdy jsem v hlavě úplně viděla zhroucené tělíčko s rozbitou hlavou, pod kterou je kaluž krve… :oops: A odeznělo to. Dej tomu ještě chvilku, než se sžijete, a teprve kdyby to nepřecházelo, tak se nestyď vyhledat pomoc… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
7.5.21 19:54

@lalouch najdi si dobrého psychologa..a rychle.. Tohle uvažování normální neni.. Jako jo, mám i děti strach, ale ocad pocad :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
7.5.21 20:15

@Ba-stet 10 tydnu, jo strachy ohledne toho, ze se zrani a tak mam taky, ale s tim nejak dokazu pracovat narozdil od tech strachu z vnejsiho nebezpeci :think:
dam tomu jeste cas a pak pripadne vyhledam pomoc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 20:36

@lalouch hele rozhodně ti nechci vnucovat, že nejsi normální, ale já teď lituju, že jsem to tenkrát neřešila dřív…pořád jsem si myslela, že to zvládnu sama…ono to tak je, ale ten psycholog ti ukáže cestu…kdybych šla tenkrát dřív, mohla jsem si ušetřit týdny trápení, kdy jsem si malého vlastně ani pořádně neužívala…to mě se.re víc, jak nálepka pacienta :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
7
7.5.21 21:53

Zvládneš to

Když jsem krmil batole z flašky vše probíhalo jak mělo. Mrňous si rihnul pak spokojeně usnul. Ale pak se jednou stalo, že si nerihla, najednou nemohla dýchat, hlavička na boku jako pokažená panenka. Bylo to hrozné a pořád to mám před očima Trepal jsem s ní, až to z ní vybehlo, nadechla se a rozbrečela. Od toho okamžiku jsem byl jak ve střehu. Už se to nikdy nestalo ale chvilku mě trvalo se dostat zase do normálu. I Ty se brzy dostaneš do normálu. Že se o dítě bojíš je přirozené. Ty jsi ji navíc porodila. Zvládneš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
7.5.21 22:46

@lalouch Já mám občas zase tísnivý pocit z toho, do jakého světa jsem to ty děti přivedla. A říkám si, v jakých podmínkách budou asi vyrůstat a zda se vůbec dožijou dospělosti. To jsou pořád všechny ty depresivní zprávy kolem - jen samé nemoci a hrozby války, nedostatek vody a kdovíco ještě :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat