V kolika letech dostane dítě rozum?

1022
4.5.21 06:54

V kolika letech dostane dite rozum?

Urcite je to hodne individualni, ale mam doma skoro dvoulete sidlo a premyslim kdy skonci tohle obdobi hlidaciho psa.. Aby se neoparila, aby nespdla ze schodu, aby nevlitla do slinice, nespadla u nasich do jezirka… Asi chapete co tim myslim. Kdy to riziko dokaze cca vyhodnotit samo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12810
4.5.21 06:59

Hele, to Ti nikdo nerekne. Syna jsem ve 3r mohla nechat samotneho temer kdekoliv. Starsi dcera dostava nejakou zodpovednost ted pred 9.narozeninami a o tom, ze ma rozum, silne pochybuju. Mladsi dceri jsou 4 a na nejaky rozum to taky nevypada jeste dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34266
4.5.21 07:00

Otevřené jezírko je riziko i pro starší dítě, bez dozoru bych nenechala ani předškolní.
To ostatní něco mezi 2,5 roku a 3 lety. U každého individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.5.21 07:03

Ahoj :mavam: jak Já ti rozumím. :hug: Momentálně řeším to samé :mrgreen: Připadám si jak hlídací pes. Malému jsou necelé dva roky a je to prostě neřízená střela :lol: Já si myslím že je to hodně individuální. Některé děti tady ten rozum dostanou třeba kolem dvou a půl let jiné ve čtyřech… :nevim: Každopádně už se těším až tady to období hlídacího psa jak jsi to trefně nazvala překonáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53465
4.5.21 07:05

Pokud bude oprašováné peříčko, tak je to na dlouho. Upozorni. Připomeň občas a nehroť. Netvoř si choulostivou květinu.
Např. známé vnučky se naučily chodit až ve škole po schodech. Protože doma furt poslouchaly, ať nespadnou, ať jsou opatrné. Vždy je někdo do a ze schodů vláčel za ruku a podpíral. Ale to je extrém.
Taky je mají věčně v sádře, odrané.
Dítě se naučí přiroz. padat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5767
4.5.21 07:16

@klenott obě dcery kolem 4. roku už byly opravdu hodně rozumné, syna jsme ještě v 5 letech nemohli nechat ani chvilku samotného, míval opravdu hodně blbý nápady :lol:. Je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20552
4.5.21 08:00

Starší ve dvou pohoda mladší je ve skoro čtyřech neřízená střela ten snad rozum nedostane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
4.5.21 08:02

U nás „nemá rozum“ ani třináctiletý. To je o povaze, temperamentu. Někdo se jako kaskadér narodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63691
4.5.21 08:03

@klenott jak které.. Prostřední je nevyzpytatelny ještě teď a to mu bude 7

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
4.5.21 08:03

Myslis, ze vsechny deti uderem nejakych narizenin vyspeji? Kazdy dite to ma jinak, nekteri ten rozum nedostaji nikdy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12810
4.5.21 08:19
@JanaDaR píše:
U nás „nemá rozum“ ani třináctiletý. To je o povaze, temperamentu. Někdo se jako kaskadér narodí.

To je dobry obrat. :mrgreen: Ja mam prave tri temperamentni deti. Ale kluk ma jakys takys pud sebezachovy a je to hodne znat. Holky jsou nerizene strely, pouceni z urazu veskere zadne, ta 4r se padat nenaucila doted :zed:. Ta ani neni schopna sedet na zidli :mrgreen:. Opecovavana nijak neni, treti dite. Ale trnu porad. Pravidelne to narve na kole do zdi, klidne by sjela schody, kdybych ji na posledni chvili nechytila za fligr a tuhle mi vylezla ke 3m dlouhe sjizdeci tyci a chtela na ni naskocit (nikdy predtim to nedelala, tak jsem ji to musela rychle naucit - starsi deti to umely brzy, ale s tou treti jsem zjistila, ze jsme nektere dovednosti zanedbali :oops: ). Jo, a vsechny deti jsem mela/mam zdrhaci, vterinu pohled stranou a dite neni… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
4.5.21 08:27

Jak které, starší syn je celkem klidas, akorat utíkal porad venku :roll: pak nějak přišel k rozumu s nástupem do školky, ale občas má nějaký hovězí napad stále (predskolak), ale to je ze spis nedomysli následek, když se třeba postuchuji s menším, samotného už ho muzu nechat doma a nic nevyvede. Mladšímu teď budou 2 roky a spis je čím dal sobě nebezpečnější, tak doufám ze se to taky změní s nástupem do školky :D nicméně název diskuze je úsměvný :D znám takové, kterým je 40 a rozum moc nemají :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
4.5.21 08:32

No, dost věcí se dá udělat tak, že to ani hlídat nemusíš…třeba opaření nebo ostré předměty doma, tak prostě si nedáš kafe na konferencni stolek, ale dozadu na linku. Děti se mnou odjakživa vařily a že třeba sáhnou na nůž nebo se přiblíží k plotně, mi nevadí, prostě vědí, že musí opatrně. :nevim: Schody, silnici, pády to jsem přestávala tolik hrotit kolem 3 let. Samozřejmě bych je nikde nepustila samotné nebo připomenu, ale už tak nějak probrali rozum, že neskočí pod auto. Jezírek, bazénů, velkých psů, oken vysoko apod. se budu bát asi tak do druhého stupně zakladky. :mrgreen: Z toho fakt dobrý pocit nemám a nikdy nevíš, kdy dítě zakopne a skončí tam omylem nebo se rozdivočí a kdo ví, co ho napadne. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
4.5.21 08:38

@Hobitka člověk dřív nebo později pochopí, že i takové dítě musí „nechat jeho osudu“. Když bylo tomuhle mému miláčkovi jedenáct let, dostal večer prostě nápad, že zkusí silný kabel přeříznout nožíkem, který mám na brambory. Tohle dítě, které umí od osmi let naštípat dříví, ale dolehla na něj tíže vlastních nápadů. Takže to velmi potichu zkusil. Potichu jen do té doby, kdy se ozval řev, zbytek polospící rodiny v tu ránu na nohou. Kabel dal tak napůl, ale s ním vzal i vlastní palec, opravdu velmi, velmi slušná řezná rána přes oba články. Učení zkušenostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
4.5.21 08:41
@JanaDaR píše:

Ano, potvrzuji :D I rozdíly mezi vlastními sourozenci mohou být obrovské. Jedno z našich je váhavé, někdy příliš přemýšlí co by kdyby, druhé (7) se vrhá kamkoliv po hlavě, vše je výzva, blbých nápadů má v rukávu nepřeberné množství. Naštěstí odolnost zatím dobrá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat