Se čtyřletou nelze vyjít

Anonymní
3.5.21 23:30

Se čtyřletou nelze vyjít

Od rána do večera je u nás jen řev, naschvály a nervy. Dcera má 4,5, syn má 2. Mladší se občas vztekne, neposlechne, ale tak normálně, odpoutám pozornost nebo zvýším hlas a je vyřešeno. S dcerou je to neustálý boj. Ona jde z extrému do extrému. Buďto jen sedí a válí se po pohovce, hrát sama od sebe si nikdy nešla. Když jí navrhnu činnost, začne kňourat, že ji nic nebaví, případně to rovnou s mladším podnikneme, ať se přidá, tak to nám cíleně zkazí. A nebo jsou to nápady typu - běhat za mladším s vidličkou, neustále mu vytrhávat z ruky hračky, shazovat ho ze židle, klidně ho shodí ze schůdků z trampolíny. 8o Před každým jídlem je hodinové kibicování o tom, že to nejí, nemá to ráda apod. (hodně věcí nejí, ale ty jí už ani nenabízím, jíme společně, má na stole to, co normálně jí, ale i k tomu má milion otrávených komentářů :zed: ). Často dělám takové menší výlety po okolí, třeba dojet jednu stanici vlakem, u někoho se zastavit na zahradě, na hřiště v jiném městě, na zmrzku, něco u toho vyřídit…přijde mi to lepší než se jen placatit na zahradě. Ale těch jejích otrávenýh řečí kolem každého úkonu! Začala zase dělat záchvaty vzteku, jak roční mimino - dupne si nohou, začne teatrálně na celé kolo brečet (mladší to nedělá, po něm to neopakuje :think: ). A to dělá třeba proto, že zaparkuju jinde, než si myslela, nebo jí řeknu, že to měl syn, ať mu to nebere. Prakticky nemám šanci cokoliv udělat, abych od toho nemusela co vteřinu odbíhat k ječícím, skoro se zabíjejícím dětem. Totálně mi z toho hrabe. A dcera mi opravdu velmi leze na nervy, což jsme v takovém začarovaném kruhu. :zed: Díkybohu zatím nemusím řešit práci. Ale dům, zahrada, nějaká smysluplná činnost…nehrozí. Navíc úkony, které opakuju tisíckrát - nebrat z ruky dětem, neničit, nedělat kolem banalit takový cirkus, to vůbec nepobírá. Jinak jako mluví výborně, rozumí, vývoj má v pořádku. A jsem poměrně přísná, ačkoliv se to tak zdá, nevychovaná podle mě není. Scény ignoruju, nic si tím nevybrečí, za naschvály napomenu, potom zakazuju, pokud ani pak nepřestane, plesknu. A kolikrát ani potom nepřestane. :nevim: Chtěla bych slyšet nějaké zázračné řešení na takové děti, ale asi mě budete mít akorát za neschopnou matku. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20952
3.5.21 23:35

Za neschopnou ani ne, ale moc sem nezapadáš. Děti místních matek si spořádaně vyhrají a ony pijí kávu s kámoškou. Snad ti někdo poradí co s tím :think: já bych jí zkusila párkrát nechat místo výletu doma, k obědu jí dát chleba s máslem a hlavně jí šoupnout do školky hned, jak to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
3.5.21 23:53

To je zvláštní, vždyť máte ten ideální věkový rozdíl mezi dětmi :think: kde se stala chyba? Snad zdejší zkušené matky poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 23:58

To je hrůza, jako by jsi popisovala naši pětiletou :lol: taky to už občas nedávám, moc ji miluju, snažím se jí pomoct, ale když dělá scény a schválně prudí, tak jsem přísná, neustupuju. Přesto bohužel když má tuhle kvičivou náladu před babičkou, známými a je tak protivná na jiné děti působí totálně nevychovaně a to bych klidně dala komukoliv na převýchovu a jsem si jistá, že by padly taky na dno. Myslím, že je to hodně o její povaze. Já ji hodně motivuju, ale je to jak na houpačce občas se u všeho nudí, dělá schválně blbosti a neumím vůbec odhadnout kdy a jak zeraguje :(. Občas moc pomůže, když se cítí být potřebná a když si malý výlet uděláme jen my dvě samy, brášku necháme taťkovi ať mají zase oni chlapský věci. Ale jinak nám nepomohlo nic, opravdu nic. Urvalo mi to jen kus srdce a nervů, že jsem si představovala náš vztah úplně jinak, lepší se to časem samo. Zákazy, plácnutí je total bez efektu..udělá klidně zas a zas stejnou věc…jinak je chytrá a šikovná. Najdi si hlavně taky čas sama pro sebe, jestli to aspoň trošku jde :srdce: M.

• Citovat
  • Nahlásit
638
4.5.21 00:10

@terien přesně taky bych ji hned někam šoupla, na to si ji pořídila ne aby se jí co nejdříve aspoň na momentíček zbavila. Davala bych hodně k babičkám, min. Ob den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18066
4.5.21 00:24

Proste vydrz. Podle mne to blbe nedelas, ono to prejde. Ono ma kazdy dite takove svoje krizove obdobi. A nebyva ve stejnou dobu. U nas to bylo ve 2, v 5 a ta nejmladsi asi v tech 3 letech. :think: Pokud ji neustupujes, tak ji to prejde. Hodne ji zapojit do spolecne cinnosti, hodne chvalit, kdyz zlobi, tak poradne zprdnout. Takova ta metoda cukru a bice, aby videla jasne, kdy se chova dobre a kdy je to spatne. Moje babi tomu rikala: lisknout a pohladit :lol: Nastesti to teda nedelala doslova.
Hele, ja se i nabrecela kvuli nejstarsimu, ten kdyz mel dva roky, byl fakt na zabiti. Dnes je uplne zlatej pubertak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
4.5.21 02:19
@KKikina píše:
@terien přesně taky bych ji hned někam šoupla, na to si ji pořídila ne aby se jí co nejdříve aspoň na momentíček zbavila. Davala bych hodně k babičkám, min. Ob den

Není ta jedovatost zbytečna? @terien psala o školce. To je dost rozdíl oproti hlídání u babičky, tety apod. Ve škole se dítě socializuje s dětmi i dalšími autoritami. Přirozeně se učí vztah akce/reakce. Vyblbne se tam s vrstevníky. Děti školku potřebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
4.5.21 05:53

Mám čtyři a průběžně vytváří dvojice, které se spolu rvou jako koně a potichu u toho samozřejmě nejsou. Případně vznikají aliance tři proti jednomu. Jakmile mohou, používají proti sobě rozličné předměty, poměrně typicky prázdné PETky. Občas si přijdu jako uprostřed nájezdu Hunů. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
4.5.21 06:55

A co takhle trochu vychovávat? A možná i občas rukou nebo něčím pádným?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.5.21 07:18

No teď mě tady asi některé matky ukamenují ale podle mě malá potřebuje jít do školky. Musí se naučit nějaký ten kontakt s vrstevníky plus takzvaně zákon akce a reakce :mrgreen: jinak za mě neschopná matka rozhodně nejsi :hug: mám chlapečka jsou mu necelé dva roky a upřímně si neumím představit ani v nejdivočejších snech že bych se výhledově pokusila o druhé :mrgreen: takže za mě je každá matka která má děti s tímhle věkovým rozdílem borec :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
4.5.21 07:38

Soucítím s tebou, mám stejné dítě, podobnej věk. Byla uječená odjakživa. A moje rada? Prostě to musíš přežít a brát ji takovou jaká je. Tohle je povahou. Přečetla jsem x knížek, zkoušela kdeco, ale je jak teflon, všechno po ní steče, efekt nula. :mrgreen:

Jsou prostě děti, co jsou víc emotivní, rádi si dělají věci po svém a bez odpovídajícího parťáka se pořádně nezabaví. Až trochu odorostou, tak čekám, že se to zlepší. Ona i ta školka dělá svoje. Ta moje s dětma jejího věku funguje celkem normálně, je spokojenější, klidnější.
S dospělými to pro ni prostě není stejný, ač se jí věnujeme sebevíc.

Příspěvek upraven 04.05.21 v 08:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
4.5.21 07:50

Hele a mas ji rada? Delas neco jen s ni? Venujes se ji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20952
4.5.21 07:54
@KKikina píše:
@terien přesně taky bych ji hned někam šoupla, na to si ji pořídila ne aby se jí co nejdříve aspoň na momentíček zbavila. Davala bych hodně k babičkám, min. Ob den

Já taky, co jinýho když jsou školky zavřený :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
4.5.21 07:58
@VitaminC píše:
Hele a mas ji rada? Delas neco jen s ni? Venujes se ji?

Tak tohle by mně, být zakladatelkou, hodně mrzelo. Slušný kopanec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20952
4.5.21 08:02
@LucEm píše:
Není ta jedovatost zbytečna? @terien psala o školce. To je dost rozdíl oproti hlídání u babičky, tety apod. Ve škole se dítě socializuje s dětmi i dalšími autoritami. Přirozeně se učí vztah akce/reakce. Vyblbne se tam s vrstevníky. Děti školku potřebuji.

Holka je z matky prostě zpruzená, k tomu dvouletý brácha, zřejmě jí to nestačí. Potřebuje do kolektivu, vylitat se, jinou autoritu, na to je školka ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat