Strach o miminko a odloučení

9.4.21 06:37

Strach o miminko a odloučení

Hezký den :hug:
Ráda bych se zeptala, jak zvládáte odloučení od miminka? Nedávno se mi narodila holčička, po propuštění z nemocnice jsme ji doma měli 3 dny a poté byla znovu hospitalizovaná do nemocnice, protože se nám rozjela žloutenka. Malá nakonec skončila na novorozenecké JIP pro selhání jater, krvácení do žaludku, celkovou sepsi. Jeden den byla napojena i na umělou plicní ventilaci, protože přestávala dýchat. Strach i stres nepopsatelný. Asi po 8 dnech vyslovili podezření na vzácnou metabolickou poruchu. Naší holčičce je již lépe, ale vypadá to, že ještě minimálně 2 týdny si v nemocnici pobude. Když ji z FN v Bohunicích převezli na novorozeneckou JIP na Obilním trhu, mohla jsem tam u ní prosedět několik hodin. Předevčírem byla ovšem převezena do dětské nemocnice v Černých polích a bylo mi řečeno, že tam mohu docházet pouze na půl hodiny denně, což je hrozné. Byly jste některá v podobné situaci? Jak jste to zvládaly, řešily? Mám strach, aby si mne malá vůbec pamatovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63715
9.4.21 06:45

@terezaanna malá si tě samoze pamatovat bude, hlavně klid. To odloučení je šílené, o tom žádná. Kolegyně měla dceru 2 měsíce v kritickém stavu na jip, mohla za ní fakt na pár minut denně. Teď už je malé přes rok a je to šikovná slečna, mamku miluje :palec: drž se, malá bojovnice to zvládne :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.21 06:49
@martina.se píše:
@terezaanna malá si tě samoze pamatovat bude, hlavně klid. To odloučení je šílené, o tom žádná. Kolegyně měla dceru 2 měsíce v kritickém stavu na jip, mohla za ní fakt na pár minut denně. Teď už je malé přes rok a je to šikovná slečna, mamku miluje :palec: drž se, malá bojovnice to zvládne :hug: :kytka:

Děkuji za povzbudivou odpověď :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63715
9.4.21 06:57

@terezaanna jak pak dovolí, tak klokankovat, pokud je možnost, tak se připojit k péči.. Spolupracuj se sestrami a dr. Na těchto odděleních ví, že mají rodiče šílený strach a snaží se udělat maximum jak pro mrne, tak pro rodiče. Třeba věřit tomu, že to bude všechno dobré. Pocity, které zazivas, jsou normální :hug: jak bude malá lepší, tak tě k ní budou pouštět víc, kolegyni pak dali s malou na monitorovány pokoj, učili se o ní starat atd.. Malá měla za sebou 3 vážné operace.. Dneska to na ni nepozná nikdo, kdo neví, čím vším si prošla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
9.4.21 06:57

Jednají protizákonně, rozdělit dítě a zákonného zástupce může jen soud, trvej, pokud máš zájem, na nepřetržité přítomnosti, pokud pro vás obě nemají postel, spi na zemi. Pokud samozřejmě chceš být s ní, já bych chtěla a byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63715
9.4.21 07:00
@whooro píše:
Jednají protizákonně, rozdělit dítě a zákonného zástupce může jen soud, trvej, pokud máš zájem, na nepřetržité přítomnosti, pokud pro vás obě nemají postel, spi na zemi. Pokud samozřejmě chceš být s ní, já bych chtěla a byla.

Na jip? Tohle prosazování rodiče za každou cenu na takovém místě mi přijde hodně divné.. Je třeba si uvědomit, že tohle není oddělení, kde se válí a děti jsou tam pro potěchu dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.21 07:02
@whooro píše:
Jednají protizákonně, rozdělit dítě a zákonného zástupce může jen soud, trvej, pokud máš zájem, na nepřetržité přítomnosti, pokud pro vás obě nemají postel, spi na zemi. Pokud samozřejmě chceš být s ní, já bych chtěla a byla.

Bylo mi řečeno, že až na tom malá bude lépe a její stav to umožní, budeme moci být spolu hospitalizovaní na jednom pokoji. Situace se má teď bohužel tak, že i kdybych tam byla na hostinském pokoji, mohla bych malou navštěvovat stejně pouze na půl hodiny denně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
9.4.21 07:05

Na Jip s dítětem být rodič nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
9.4.21 07:06

Dítě má právo na nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce, takže bych si prosadila rozšíření času u ní. Nicméně pořád je to JIP, asi je stav pořád vážný, takže bych zvažovala i vhodnost přítomnosti na tomto oddělení. Nebyla bych tam 24/7 ale ani bych se nespokojila s par minutami. Jdi na to zdravým rozumem, snaž se nepodlehnout emocím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
9.4.21 07:08
@terezaanna píše:
Bylo mi řečeno, že až na tom malá bude lépe a její stav to umožní, budeme moci být spolu hospitalizovaní na jednom pokoji. Situace se má teď bohužel tak, že i kdybych tam byla na hostinském pokoji, mohla bych malou navštěvovat stejně pouze na půl hodiny denně. :nevim:

Tak zřejmě ten zdravotní stav opravdu není dobrý :( vydrž, malá to zvládne a pak budete už pořád spolu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
9.4.21 07:10
@martina.se píše:
Na jip? Tohle prosazování rodiče za každou cenu na takovém místě mi přijde hodně divné.. Je třeba si uvědomit, že tohle není oddělení, kde se válí a děti jsou tam pro potěchu dr

Zákon mluví jasně. Můžeš být nepřetržitě u svych dětí. Na jipce u nedonosencu, taky můžeš být nepřetržitě a nikdo se nad tím nepozastavuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
9.4.21 07:11

@terezaanna Mně holčičku odvezli hned po porodu na JIP, kde byla měsíc, a první týden jsem si ji nemohla ani pochovat, nesměla z inkubátoru. Mohli jsme za ní na hodinu denně, jen já nebo tatínek. Bylo to strašné, odcházela jsem vždycky s brekem… Nezbývá ti nic jiného než to vydržet, musíš být silná pro tu maličkou. Hlavní je že se zlepšila, určitě to bude dobré. Drž se :hug:
Jo a takhle malá miminka si ještě lidi moc nepamatují, to teprve přijde, neboj. Ta naše je teď největší mamánek pod sluncem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
9.4.21 07:11
@LennyL1 píše:
Na Jip s dítětem být rodič nemůže. [/

To ti může nemocnice tvrdit, ale není to pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63715
9.4.21 07:14
@Pidulka1991 píše:
Zákon mluví jasně. Můžeš být nepřetržitě u svych dětí. Na jipce u nedonosencu, taky můžeš být nepřetržitě a nikdo se nad tím nepozastavuje :nevim:

To sice ano, ale rodiče by občas mohli použít mozek a nezit podle toho že já jsem rodič, kdo je víc. Kdyby se takhle choval každý rodič, tak tam vlastně dr a sestry nemusí ani být, však co, rodiče ví vše nejlíp atd, že.. Nemám ráda tohle jednání. To mrne tam nejí pro srandu králíkům.. A když se jim tam u každého inkubátoru bude motat zákonný zástupce tak potěš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.21 07:15
@Jaaanča píše:
@terezaanna Mně holčičku odvezli hned po porodu na JIP, kde byla měsíc, a první týden jsem si ji nemohla ani pochovat, nesměla z inkubátoru. Mohli jsme za ní na hodinu denně, jen já nebo tatínek. Bylo to strašné, odcházela jsem vždycky s brekem… Nezbývá ti nic jiného než to vydržet, musíš být silná pro tu maličkou. Hlavní je že se zlepšila, určitě to bude dobré. Drž se :hug:
Jo a takhle malá miminka si ještě lidi moc nepamatují, to teprve přijde, neboj. Ta naše je teď největší mamánek pod sluncem :mrgreen:

Tak vidím, že jste si taky užili své. Nám to bylo také takto řečeno - půl hodiny já zvlášť, půl hodiny partner. Šílenost. Jinak děkuji za povzbuzení :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat