Strach z císařského řezu :-(

530
2.7.13 06:21

Strach z císařského řezu :-(

Ahoj, nevím jestli tady taková diskuze někde již není - já jí nenašla, tak proto zakládám novou. Chtěla bych se zeptat těch maminek co prodělaly SC jak se po tom cítili - fyzicky i psychicky? nebo i těch co je to teprve čeká jak se s tím smířili?…Abych to vysvětlila - jsem prvorodička a zhruba od 30 týdne je miminko KP a včera mi doktor v poradně řekl, že přetočení šanci už spíše nedává, že je pozdě (35tt), tak abych počítala na 95% s SC :? na kontrolu jdu na 14 dní a strašně moc bych si přála, aby k přetočení ještě došlo, tak jsem si hledala různé rady jak tomu pomoci, ale na druhou stranu také spoustu rizik pro miminko a tak nevím zda mám dělat kočičí hřbety, lézt po čtyřech a kdo ví co nebo to prostě nechat na prckovi :nevim: jak už jsem psala bude to naše první a já si moc přála rodit normálně (asi jako každá :oops: ) z SC mám strašný strach, bojím se operace a následného hojení, ale také mám strach, že prostě budu mít pocit, že si to miminko nezasloužím, když mi ho „jen vyndají“ z břicha a co když miminko nebudu mít tolik ráda, když mi ho hned nedají do náruče :nevim: :( asi se některé z vás pomyslí, že je to nesmysl, ale prostě mě tohle teď napadá, tak jsem chtěla slyšet jak jste to měli vy a také trochu uklidnit a slyšet, že SC není v podstatě ochuzení o ten nejkrásnější zážitek :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
219
2.7.13 06:32

Mě sekce zachránila život, mám už dvě děti, obě byli ve špatné poloze, taková kravina, jako že je budu mít míń ráda, když jsem je nerodila přirozeně, to mě teda opravdu nenapadlo :nevim: :nevim: prostě nebylo jiné cesty..měla jsem částečnou anestezii, což si jistě budeš moc zvolit i ty, takže jsem o všem věděla miminko mi hned po porodu dali a každé dvě hodiny nosili na jip, ráno v šest jsem se přesunula na normální pokoj a už jsem tam miminko měla..takže za mě, přestaň řešit to co nezměníš 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
2.7.13 06:33

Jen ještě, první dva dny, žádná slast, ale pátý jsem šla z porodnice domů a normálně jsem už všechno dělala, uklízela, zvedala první dítě, jela na dovolenou z celou rodinou a prostě všechno bez problémů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6410
2.7.13 06:43

@Elis22 neboj :hug: nemáš čeho. Já mám kluky taky SC. Narkózu jsem měla jen částečnou, ráno přišli na svět, v šest večer jsem je měla u sebe na pokoji a starala se jako každá jiná máma ;) Ve středu se narodili a v neděli už jsem obědvala doma. Nebudu ti lhát, po SC mě všechno bolelo, ale byla jsem tak nadšená z těch zlatíček, že jsem zatla zuby a fungovala. A věř, že nemám pocit a ani mě nenapadlo, že bych si je nezasloužila ;) Drž se a těš se na miminko. Já si myslím, že normálním porodem mít své dítě více ráda nebudeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1899
2.7.13 06:45

Císařský řez, v mém případě akutní, zachránil mě i mojeho chlapečka. Nechala jsem si dát lokální anestézii a viděla ho hned. Byla to rychlovka, noc sice na jip, ale pak už pohoda. Příště to chci radši normálně, ale žádná katastrofa to není. A plánovaný sc? Za to si v zemích, kde je to možné, někdo i rád zaplatí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
2.7.13 06:46

Ahoj, mě císařský řez zachránil malého…když jsem rodila poprvé, tak normálně a teď u druhého, z ničeho nic akutní císař…malý měl slabý ozvy a ještě se na to přišlo díky tomu, že jsem už v nemocnici ležela s tlakem…díky bohu za to, nechci pomyslet, že bych byla doma…a přesně tak jak píše mmanolka- měla jsem částečnou anestezii, takže hned jak malého vyndali, tak jsem si ho mohla prohlídnout, opusinkovat…je fakt, že ty tři dny byl mazec, vylézt na postel- z postele…ale byly tam strašně hodné sestřičky- na JIP mi ho nosily po těch dvouch hodinách na papání…a když mě pátý den pouštěli domů, už to bylo zase lepší…určitě to není ochuzení o ten nejkrásnější zážitek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82janka
2.7.13 07:13

Já jsem taky rodila nečekaně císařem a tak jsem se ani nestihla bát :) bohužel mě uspali celkově, tak jem malou viděla až dýl :( První den jizva dost bolí, ale již druhý den to bylo lepší a pátý den už v pohodě. O malou jsme se starala od druhého dne a jen byl problém, když jsem zapoměla na jizvu a rychle seskočila z postele, to se jizva ozvala, ale jinak dobrý. Neboj se, ber to tak, že pro mimi je to nejlepší, stále je tu šance, že druhé můžeš porodit přirozeně :)

• Citovat
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
2.7.13 07:17

@Elis22
Sekce se neboj, není to nic hroznýho. Já jsem si až do posledních pár chvil myslela, že budu rodit normálně, jenom to trošku potrvá. Když už jsem se v bolestech kroutila skoro 12 hodin (blila jsem jak Alík, částečně ztratila hybnost v nohách) a pak ještě stejnou dobu dostávala infuzi na vyvolání, věř tomu nebo ne, já, největší posera pod sluncem (narkóza? Nikdy!!!), jsem doktora prosila, aby už mě vzali na sál a řízli. A bylo to jak nic, dneska mám jizvu krásně zhojenou a ani o ní nevím (není vidět pod tím faldem sádlíčka :mrgreen:). Nemám pocit, že jsem si miminko „míň“ zasloužila, když jsem ho nevytlačila obvyklým způsobem, nemám pocit, že bych ho měla míň ráda… Ta láska přicházela postupně a myslím (aspoň já to tak vnímám) nesouvisela s tím, jak se dítě dostalo na svět, ale s tím, jak jsme byli s miminkem spolu a vše společně prožívali.
Takže psychika po sekci v pohodě, fyzicky je bída vstávat z postele nebo zakašlat, to pak břicho bolí (ale není to nic, co by nešlo vydržet). Každým dnem je to snazší a snazší.
Neboj se, není to nic hrozného :hug:. A jak už tu někdo psal, v cizině (a tuším, že v tichosti je to i u nás) se možnost rodit císařem platí :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
16849
2.7.13 07:19

Já tyhle myšlenky vůbec nechápu. Je přece fuk, jestli jsi porodila normálně nebo CS. Hele, první jsem rodila normálně, druhé císařem. Horšíbyl pro mě normální porod. Po CS OK: Vůbec není na místě nějaké obavy, že by jsi dítko nemilovala. Po CS je děs prvních 24h, ale pak se to rychle zlepšuje :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2777
2.7.13 07:22

Vubec se neboj, já měla akutní sekci, malej mej pupečník okolo krku… Mám za sebou 4 jiný operace a po císaři bylo to hojení nejlepší a nejrychlejší, po dvou dnech jsem byla schopná všeho, samozřejmě jizva byla cejtit, ale nic hroznyho a když bude potřeba tak sestřičky pořád chodily a ptaly se na něco na bolest. Po dalších pár dnech jsem o jizvě ani nevěděla. Pokud budeš mít plánovanou sekci tak si muzes nechat dát spinál a uvidíš mimčo hnedka, já měla celkovou.
Ale ještě nezoufej, mě se malej otočil v 36tt a kamarádce dokonce v 39tt, takže ta šance pořád je. ;)
A miminko si zasloužíš bez ohledu na to jak přišlo na svět, porod nedělá hned z někoho dobrou mámu, hlavní je podle mě neriskovat jen pro to aby se rodilo přirozeně za každou cenu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna
2.7.13 07:26

Niceho se neboj. Mne to rekli v osm rano, takze cas na nejake obavy nebyl, ale fakt po 24 hod budes v pohode. Ja jsem na brisni operace bohuzel zvykla a po sekci to bylo v klidu. A nemam pocit, ze moje telo zklamalo ze neporodilo, nam obema sekce zachranila zivot.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
12127
2.7.13 07:51

Neboj, až budeš ležet na jipce a budeš se bát zakašlat aby ti neupadlo břicho, tak tě myšlenky, že si to miminko nezasloužíš, když ti ho „jen vyndali“ z břicha ryyychle přejdou :lol: :lol:. Já se nestihla bát, kluk šel akutním, bohužel v celkovce. Rekonvalescence super, odpravdu je hrozný jen první den, pak už je den o de dne výrazně lepší. Po 14dnech jsem nevěděla, že jsem rodila, pokud jsem vyloženě nenatahovala břicho..Ale je fakt, že ě dlouho mrzelo, že jsem nedostala prcka na bříško a nebyla první kdo o viděl, choval, mazlil. Že musel celou noc čekat, než se mamka pořádně probere z narkózy. Ale za zdravé dítě to opravdu stojí. Držím palec, třeba se ještě přetočí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mončís
2.7.13 07:53

Ahoj, já jsem byla úplně stejný případ jako ty.. malá KP a prvorodička..
Nemusíš se ničeho bát. Během příprav to ze mě padlo. Bála jsem se nejvíc cévkování, a když mi jí chtěli už vyndat tak bych si jí tam klidně nechala :lol: já jsem si řekla o epidural, abych u toho byla.
Ty první dny nejsou moc příjemný, to Ti nebudu lhát.. hlavně vstávání z postele! ale jak mi vyndali stehy tak přišla úleva.
Přítel byl se mnou týden doma, a pomáhal my… byla jsem hrozně vysílená. šla jsem do porodnice s 60kg a domů s 52 kg(skoro moje váha před otěhotněním) takže jsem měla co dělat. Jídlo mi moc nejelo jak do mě cpali jen vývary. Za měsíc jsem byla zcela fit. Dneska jsem ráda, že jsem nerodila :mrgreen: šla bych do CS znova, ale ten den co jsem porodila jsem CS nenáviděla :mrgreen:
Nemáš se čeho bát…neboj, během příprav to z Tebe všechno spadne jak se budeš těšit na prcka ;)
A malou miluju nejvíc! a je mi jedno jestli jsem jí porodila normálně nebo CS..

Příspěvek upraven 02.07.13 v 07:56

• Citovat
  • Nahlásit
11132
2.7.13 07:55

Hele, ber to tak, ze spouste holek by chtela rodit cisarem a doktory kvuli tomu i uplaci ;)
proste kazde ma sve plusy a svoje minusy. na planovanem cisari je fajn, ze vis kdy, nemusis mit strach, ze nepoznas porod, ze budes rodit nekde venku, ze se budes svijet 2 dny v silenych bolestech v kontrakcich, ze te bude nastrihovat, sit dole, ze budes mit pozdeji problemy pri sexu atd. proste hledej pozitiva :D
ja jsem mela akutni sekci, plnou anestezii, maleho jsem videla az 8hod po porodu a jeste jsem moc nevnimala. ale miluju ho od prvniho dne, kojeni se taky rozjelo uplne v pohode. prvni dva dny jsem se nenarovanala (ostatni maminy si zase nesedly), ale pri odchodu z porodnice domu uz v podstate pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2979
2.7.13 08:01

Ahoj, určitě se neboj. Já jsem byla taky císařem a bylo to úplně v pohodě. Byla jsem v částečné narkoze. Po výkonu jsem měla malou u sebe za 6 hodin a já jsem se cítila dobře :palec:. Vadilo mi jen to, že musím ležet těch 24 hodin :).Dalo se to, ale vydržet a já už jsem na druhý den lítala jak dáblík kolem malé a třetí den jsem chtěla jít domů, ale u nás v nemocnici musíš po CS být 6 dní :(. První 3 noci jsem neměla na noc malou u sebe, starali se sestřičky abych načerpala sílu a zotavila se v noci. CS je větší zákrok, ale jak uvidíš malou tak na všechny bolesti zapomeneš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat