Nechat si vyvolat porod - ano či ne

Anonymní
28.6.13 16:08

Nechat si vyvolat porod - ano či ne

Ahoj, prosím o rady, zkušenosti a názory ohledně vyvolání porodu. Jsem 39+2, ve středu jsem šla na kontrolu do porady, naměřili mi vysoký tlak (něco přes 150 na 110), tak si mě rovnou nechali v nemocnici. Bylo to poprvé, co mi tlak takto stoupl, dřív jsem ho měla vždy spíše nižší. Při příjmu nález otevřená na dva prsty, už jen zbytek čípku a že to vypadá nachystaně, že to už pomalu vypadá k porodu. Doktorka mi udělala Hamiltona a řekla, že pravděpodobně začneme druhý den ráno (tedy včera) vyvolávat. Řekla jsem jí, že pokud nebudu já nebo mimčo v ohrožení, tak bych raději přirozený průběh porodu. Souhlasila a řekla, že tedy uvidíme, co ten tlak. Ten se hned večer srovnal a od té doby ho mám max 130 na 85, takže vyvolání zatím neřešili (jen díky tomu, že jsem se k tomu při příjmu vyjádřila, jinak by už vyvolávali).Dneska jsem poprvé od příjmu mluvila s tou paní doktorkou, co mě přijímala a ptala jsem se, co dál. Domů mě už asi nepustí, prý by mi doma ten tlak zase pravděpodobně vylítl a navíc prý věří tomu, že začnu každou chvíli rodit (zatím to tak nevypadá, v noci mívám poslíčky, ale přes den nic). Pak mi řekla, že slouží i o víkendu a že mě tedy zítra vyšetří, jak to dole vypadá a uvidíme. Je mi jasné, že by mě nejradši dotlačila k tomu vyvolání. Ale já z toho mam hrůzu a odjakživa si přeju přirozený porod. Mam ale obavy, že podlehnu autoritě a nechám se zmanipulovat, půjdu do toho a pak toho budu litovat…Ale přemýšlím nad tím, jestli by nebylo lepší přistoupit zatím třeba na teblety a doufat, že už se to fakt rozjede a porodit relativně dobře, než kdyby se mi ten tlak třeba zase zvedl a muselo se na to jít rychle a natvrdo. Navíc se jedná o první miminko a už má odhad skoro čtyři kila (dlouhodobě se různým doktorům zdá o něco větší, tak moc nevěřím v to, že by se nějak výrazně sekli). Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, a vím, že si to stejně musím vyřešit sama, že zkušenosti jsou nepřenosný a každý porod je jiný, ale asi jsem se potřebovala z toho aspoň vykecat…Ale co vy, šly byste v mém případě raději do vyvolání nebo tomu dali ještě čas? A omlouvám se za anonym, ale nechci aby všichni věděli, že už jsem v porodnici :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
428
28.6.13 16:12

Ahoj myslím si že to záleží na zdravotním stavu miminku, mě ho vyvolávali 1.týden před termínem kvůli horším průtokům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2574
28.6.13 16:13
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o rady, zkušenosti a názory ohledně vyvolání porodu. Jsem 39+2, ve středu jsem šla na kontrolu do porady, naměřili mi vysoký tlak (něco přes 150 na 110), tak si mě rovnou nechali v nemocnici. Bylo to poprvé, co mi tlak takto stoupl, dřív jsem ho měla vždy spíše nižší. Při příjmu nález otevřená na dva prsty, už jen zbytek čípku a že to vypadá nachystaně, že to už pomalu vypadá k porodu. Doktorka mi udělala Hamiltona a řekla, že pravděpodobně začneme druhý den ráno (tedy včera) vyvolávat. Řekla jsem jí, že pokud nebudu já nebo mimčo v ohrožení, tak bych raději přirozený průběh porodu. Souhlasila a řekla, že tedy uvidíme, co ten tlak. Ten se hned večer srovnal a od té doby ho mám max 130 na 85, takže vyvolání zatím neřešili (jen díky tomu, že jsem se k tomu při příjmu vyjádřila, jinak by už vyvolávali).Dneska jsem poprvé od příjmu mluvila s tou paní doktorkou, co mě přijímala a ptala jsem se, co dál. Domů mě už asi nepustí, prý by mi doma ten tlak zase pravděpodobně vylítl a navíc prý věří tomu, že začnu každou chvíli rodit (zatím to tak nevypadá, v noci mívám poslíčky, ale přes den nic). Pak mi řekla, že slouží i o víkendu a že mě tedy zítra vyšetří, jak to dole vypadá a uvidíme. Je mi jasné, že by mě nejradši dotlačila k tomu vyvolání. Ale já z toho mam hrůzu a odjakživa si přeju přirozený porod. Mam ale obavy, že podlehnu autoritě a nechám se zmanipulovat, půjdu do toho a pak toho budu litovat…Ale přemýšlím nad tím, jestli by nebylo lepší přistoupit zatím třeba na teblety a doufat, že už se to fakt rozjede a porodit relativně dobře, než kdyby se mi ten tlak třeba zase zvedl a muselo se na to jít rychle a natvrdo. Navíc se jedná o první miminko a už má odhad skoro čtyři kila (dlouhodobě se různým doktorům zdá o něco větší, tak moc nevěřím v to, že by se nějak výrazně sekli). Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, a vím, že si to stejně musím vyřešit sama, že zkušenosti jsou nepřenosný a každý porod je jiný, ale asi jsem se potřebovala z toho aspoň vykecat…Ale co vy, šly byste v mém případě raději do vyvolání nebo tomu dali ještě čas? A omlouvám se za anonym, ale nechci aby všichni věděli, že už jsem v porodnici :-)

pokud jsi v porodnici, pod dohledem, nechala bych tomu volný průběh, teď už to vím sama. Také jsem šla do porodnice, kvůli jiným komplikacím, nemohla jsem dýchat, píchali mi na ředění krve, strach z embolie.Byla jsem 39+1,otevřená na dva prsty, porod vyvolávali a popravdě, nic moc, i když zabrala hned první tabletka po chvilce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
28.6.13 16:14

Pokud je tlak v pořádku, moč bez bílkoviny, tak bych podepsala reverz a šla domů. Koupila bych případně tlakoměr (nebo jestli by šel půjčit někde?), v lékárně kup testovací papírky na moč, které obsahují políčko na detekci bílkoviny, měř se, kontroluj moč a buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 16:14

Jo, omlouvám se, to jsem zapomněla napsat, miminku se zatím naštěstí daří dobře, monitory i průtoky jsou ok. Pokud by se u něj něco zhoršilo, tak vůbec neváhám a poslechnu doktory úplně ve všem.

• Citovat
  • Nahlásit
12745
28.6.13 16:18

Pokud bych nebyla ohrozena ja nebo miminko tak bych na vyvolani pred terminem nepristoupila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
28.6.13 16:28

Mě vyvolávali porod na 2×. Otevřená na 2 prsty, tlak podobný jako Ty…150/115. Můj normální tlak je 90/70-110/80. A pak ve finále se mi syn obtočil kolem pup. šňůry a začal se dusit…to byl pak fofr. Nakonec to zvládl bez kříšení. Asi bych taky na doktory a neboj, to zvládneš.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4016
28.6.13 16:32

Ne, ne, ne a ne. Ani náhodou. Pokud tlak klesl, podepsala bych revers a čau, přijedu s kontrakcema po pěti minutách. Domů tlakoměr a v pohodě bych se válela doma, v klídečku u TV, ve svém a beze stresu. K vyvolávání bez důvodu jenom proto, že „je to spadnutí“ by mě nikdo nedonutil. Dítě ví, kdy má přijít a má k tomu svůj důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
28.6.13 16:35

Podepsala bych revers a domů. Doma ti bude vždy líp, než v nemocnici, tlak mnohdy stoupne už jen ze stresu z doktorů.
Nepodléhej a nenechávej si nic vsugerovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
28.6.13 16:44

Už jsem slyšela okolo takových průserů s vyvolávanými porody, že bych na to nikdy nepřistoupila. Nebo jen v očividném ohrožení.
Bež domů a udělej si to podle sebe. Mimčo ví, co dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16849
28.6.13 16:50

A to já bych domů nešla. První těhotenství vysokej tlak, vyvolávání, ale nechtělo se ji, nakonec preeklampsie a těžké poporodní komplikace dítěte, které by nemusely být, pokud by se porod vyvolal dřív. druhé těhotenství vysokej tlak a do hodiny mi vylítl tak rychle, že ještě že už jsem byla v porodnici. Ukončení těhotenství CS. Takže já bych se zatím domů nehnala, určitě ne na revers :nevim: Nevím, můj první vyvolávaný porod byl strašnej, ale nevím, jak bych porodila bez toho :lol: spontáně jsem tedy neporodila ani jedno. Ale tlaku se bojím :cert: Hlavně proto, že mě vylítl fakt hrozně rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
28.6.13 16:56

@Lucie_Sx co to je za psa v té profilovce? 8o

Co se týče dotazu, poslechla bych doktory, se mnou ležela paní, taky problémy s tlakem, a jednou ji z ničeho nic tak vylétl, no fofr pěkný, během hoďky byla malá na světě

• Citovat
  • Nahlásit
248
28.6.13 17:14

Pokud mohu sdělit svou zkušenost, oba porody vyvolávané tabletou. Průběh téměř totožný, slabé jakoby menstruační bolístky, vážně jen bolístky, trvaly asi dvě až tři hodinky a oba porody trvaly asi 15 minut. U prvního bez bolestí, kdy mám tlačit mi říkala sestra podle monitoru, u druhého porodu jsem už věděla :potlesk:. Přišly pravé tlačící kontrakce :lol: :lol:. Voda mi vždy odešla až u samotného porodu. Takže za sebe mohu říct, nebála bych se toho. Ale záleží na Tvých pocitech. Pokud se Ti do něčeho nechce, tak se asi nenech nutit, pokud je mimi ok. A ještě: nálezy jsem měla velmi podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
28.6.13 17:29

Podepsala bych revers a sla domu. Nic ti neni. Na porod pripravena jsi, mimco si rekne samo.
Ale kazda jsme jina, proste jen pisu, co bych delala ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
P28
28.6.13 17:47

To potřebujou vykázat obložnost oddělení nebo co?? Souhlas s Gladys - kontrolovat tlak, moč a být v klidu doma, porod se rozjede sám i bez lékařského dozoru. V porodnici klid mít rozhodně nebudeš. Nevidím důvod ani k vyvolávání ani k hospitalizaci.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat