Strach z látkových plen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 03.03.19 15:15
Strach z látkových plen

Ahoj všichni, vím že název diskuze zní trochu podivně :lol: ale jedná se o to, že manžel by byl rád abychom na naše miminko, které se má narodit v červenci, používaly výhradně látkové pleny. Snažila jsem se o tom tedy co nejvíce nastudovat, shlédnout atd… ale zkrátka vnitřně o tom nejsem tak úplně přesvědčená, i mamka říká že látkovky v dnešní době jsou blbost. Navíc, já mám strach že i bez látkování toho bude mít člověk asi dost, přecijenom jsem jedináček, miminko jsem nikdy ani nikomu nehlídala a tak jsem si říkala že látkovky třeba s druhým dítětem až budu trochu vědět co a jak ale s prvním se mi do toho úplně nechce… :P :oops:
Tak mne zajímá jakýkoli názor na látkování, případně jestli jsou tu třeba mamky který to po čase vzdaly a přešly na jednoráz :oops: a nebo se třeba pro ty látkovky rozhodly až s tím druhým mimčem kdy už byly ostřílenější :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Hlaholice
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 03.03.19 15:17

@Lucí_123456 Kvůli čemu chce muž latkovky?

e008
Závislačka 3456 příspěvků 16 inzerátů 03.03.19 15:19

Na latkovky byl prave cas s prvni mimcem, jsem je i poctive zehlila. U druheho u tolik casu neni, kazdy den jsem prala. Pokud nejste vnitrne presvedcena, nesla bych do toho, hodne lidi to vzda a ty naklady ze zacatku jsou vyssi.

Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 03.03.19 15:20

No manžel se hodně zajímá o ekologii a životní prostředí :srdce: což je správné a taky tvrdí že i po té finanční stránce je to výhodnější ale zase jsem se dočetla že o tom by se dalo polemizovat, záleží co a jak se pořídí :nevim:

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 03.03.19 15:21

A manzel bude dite prebalovat,prat pleny a veset? Pokud ne,udelej si to podle sebe,ne co chlap vymysli ;)

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 03.03.19 15:21

Mě vnucovala látkové plenky sestřenice mého manžela, protože je má doma. Já jsem přesvědčená, ze látkovat nechci, nemám na to ani chuť, ani náladu, nechci prat pleny, takže jsem s díky odmítla. Musela se přizpůsobit… manžel bude prebalovat denně? Udělej si to jak chceš ty… ty budes s miminkem denně, pořad. Kdy na začátku je x zadelanych plen. Nehledě ze i tato sestřenice pak přecházela na jednorazovky, když byl malý větší, protože látkové začaly protékat. Je to hezky, je to eko, ale já bych to nedala, ale ať si to každý děla podle sebe.

Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 03.03.19 15:22
@e008 píše:
Na latkovky byl prave cas s prvni mimcem, jsem je i poctive zehlila. U druheho u tolik casu neni, kazdy den jsem prala. Pokud nejste vnitrne presvedcena, nesla bych do toho, hodne lidi to vzda a ty naklady ze zacatku jsou vyssi.

No já si taky myslím že pokud o tom člověk není vnitřně přesvědčený tak by to měl nechat plavat :oops: jako nechci být za lenocha :lol: ale přecijenom je to jakoby starost navíc

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 03.03.19 15:22

@Lucí_123456 taky se zajímám o ekologii, v DM jsou eko jednorázové pleny ;)

iPodPrd
Kecalka 221 příspěvků 03.03.19 15:23

Taky jsem z toho měla strach. Ale byla jsem odhodlaná, hlavně kvůli odpadu. Teď látkuju 2 týdny a nemůžu si to vynachválit :palec: Ale mám teda tu klasiku - žádné bambusy, aio nebo tak, prostě jen čtverce, většinu ještě po sobě.

Čeho přesně se bojíš?

Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 03.03.19 15:23
@jannina1 píše:
A manzel bude dite prebalovat,prat pleny a veset? Pokud ne,udelej si to podle sebe,ne co chlap vymysli ;)

kdepak, on naopak říká že přebalovat ho nikdo nikdy nedonutí :pocitac: takže bych se taky chtěla rozhodnout podle sebe hlavně a ne se stresovat ještě s látkovkami.

Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 03.03.19 15:25
@iPodPrd píše:
Taky jsem z toho měla strach. Ale byla jsem odhodlaná, hlavně kvůli odpadu. Teď látkuju 2 týdny a nemůžu si to vynachválit :palec: Ale mám teda tu klasiku - žádné bambusy, aio nebo tak, prostě jen čtverce, většinu ještě po sobě.Čeho přesně se bojíš?

No právě bojím se že to mimčo se z toho může víc oprudit, přecijen ten jednoráz mi přijde že víc saje. A nějak se mi zdá pro prcka komfortnější :nevim:

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 03.03.19 15:25
@Lucí_123456 píše:
kdepak, on naopak říká že přebalovat ho nikdo nikdy nedonutí :pocitac: takže bych se taky chtěla rozhodnout podle sebe hlavně a ne se stresovat ještě s látkovkami.

Tak ten je teda dobrej :D

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 03.03.19 15:26

Když se na látkování necítíš, tak do toho nechoď. Existují i ekologické jednorázové pleny, jsou vyrobeny z rozložitelných a kompostovatelných materiálů, neobsahují žádné škodlivé chemické látky a dětská kůže pod nimi dýchá. Kamarádka je používá a je spokojená. Pokud je manžel ekologicky smýšlející, určitě se mu budou zamlouvat. https://www.ekobroucek.cz/…ogicke-pleny

Evulina
Neúnavná pisatelka 16799 příspěvků 03.03.19 15:27
@Lucí_123456 píše:
Ahoj všichni, vím že název diskuze zní trochu podivně :lol: ale jedná se o to, že manžel by byl rád abychom na naše miminko, které se má narodit v červenci, používaly výhradně látkové pleny. Snažila jsem se o tom tedy co nejvíce nastudovat, shlédnout atd… ale zkrátka vnitřně o tom nejsem tak úplně přesvědčená, i mamka říká že látkovky v dnešní době jsou blbost. Navíc, já mám strach že i bez látkování toho bude mít člověk asi dost, přecijenom jsem jedináček, miminko jsem nikdy ani nikomu nehlídala a tak jsem si říkala že látkovky třeba s druhým dítětem až budu trochu vědět co a jak ale s prvním se mi do toho úplně nechce… :P :oops:
Tak mne zajímá jakýkoli názor na látkování, případně jestli jsou tu třeba mamky který to po čase vzdaly a přešly na jednoráz :oops: a nebo se třeba pro ty látkovky rozhodly až s tím druhým mimčem kdy už byly ostřílenější :lol:

Tak být tebou, tak udělám kompromis. V DM mají ekologické papírovky za dobrou cenu, tak kup balík, plus zkus koupit tak dvě látkovky a uvidíš, jak ti to půjde, když ne, tak je pak můžeš prodat nějaké látkující mamince.
Máš fajn muže, u nás je to obráceně, já jsem ten „cvok“, který řeší ekologii (resp. muž spíš slyší na cenu, takže mu vadí, že „eko“ věci bývají dražší, někdy o dost).

Annabela11
Závislačka 3524 příspěvků 03.03.19 15:27

@jannina1 Přesně tak :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama