Strach z nástřihu

Anonymní
25.8.21 16:33

Strach z nástřihu

Ahoj holky,

sice mě to čeká za dlouho, ale načteno mám už víc než dost :D

Nejvíc ze všeho mě děsí nástřih nebo případné natržení. Holky často píší, že to vůbec necítily, ale když vidím fotky jak moc a co všechno vlastně prostříhnou, tak mi to přijde naprosto šílený.

Jaký jsou vaše zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16424
25.8.21 16:36

Nástroj jsem měla dvakrát, necítila jsem ho ani jednou.
Zato když nastřih nestihli a malá mě roztrhla, to byla bolet jako 🐮

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4460
25.8.21 16:38

Ahoj, nástřih jsem měla 2×, žádné drama to nebylo. Poprvé to trochu štípalo, podruhé jsem to ani necítila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
25.8.21 16:39

Nástřih jeden, bude to šestnáct let a dodnes mívám chuť doktorku nakopat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32444
25.8.21 16:40

Nebolí to, fakt neboj :hug: Epizotomie se provádí v kontrakci, stejně tak dojde k ruptuře tlakem při průchodu miminka. Případně bys to neměla cítit. Navíc velká část porodů se obejde bez poranění. Personál se většinou snaží uchránit rodičku poranění a porodní asistentka chrání mamince hráz :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4708
25.8.21 16:42

Nástřih jsem vnímala jako obrovský vysvobození. Víc místa pro průchod dítěte. A oproti porodním bolestem je to fakt maličkost. A přestaň to studovat, zbytečně se stresuješ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
25.8.21 16:43

U prvního porodu byl nástřih snad ten nejhorší zážitek, hned v závěsu pak jeho siti bez anestezie… Ale asi to bylo špatnou doktorkou. U druhého nebolelo ani jedno ani druhé (byla anestezie a šikovný doktor).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1438
25.8.21 16:47

Měla jsem nástřih a nic zas tak hrozného. Malý měl hlavičku 36 cm, a celkově mi přišlo, že to střihnutí bylo fakt na místě. Hodně pak pomáhá poporodní kruh na sezení a doma jsem si dělala obklady z řepíku. Každou chvíli budu rodit podruhé a nástřih fakt neřeším. Neboj, bude to ok :palec: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
25.8.21 16:48

Tak me si miminko „natrhlo“ samo. Tudiz jsem mela jen popraskanou kuzi. Mimochodem jsem o tom vubec nevedela, do doby, nez me doktor zacal sesivat. :mrgreen: A nastesti sesil perfektne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3247
25.8.21 16:49

Neboj, nastrih se dela, kdyz je porod v nejlepsim, nemas sanci to postrehnout 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
25.8.21 16:49

@Hazentla Jinak na hojeni je dobra i dubova kura. Ja se teda myla herbalonem (intimgel s dubovou kurou) a mazala masti z dubove kury ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3247
25.8.21 16:50
@Čičorečka píše:
Nástřih jsem vnímala jako obrovský vysvobození. Víc místa pro průchod dítěte. A oproti porodním bolestem je to fakt maličkost. A přestaň to studovat, zbytečně se stresuješ ;)

Presne tak, nastrih, šup, mimco venku a finito 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
25.8.21 16:51

Napiš si stručný porodní plán a dej tam, že prosíš v případě nutnosti nástřihu o lokální anestezii. Většinou to dělají rutinně, prostě to místo „opíchnou“ před tím, než střihnou (nemělas bys cítit fakt nic)… ale pro klid, ať je to černé na bílém ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52334
25.8.21 16:53

Kdyby se mě doktorka nezeptala, jestli může udělat malinký nástřih, tak bych o tom neměla ani tušení. Nic jsem necítila a protože byl opravdu jen velmi malý, tak jsem nepostřehla ani šití (doktorka upozorňovala, že to může trochu bolet). A předem jsem radši nic nestudovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
25.8.21 16:56
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie