Strach z očistků

Anonymní
25.5.21 12:58

Strach z očistků

Ahoj,

omlouvám se za anonym, ale je to pro mě velmi choulostivé téma. Jsem 12 dní po porodu. V porodnici jsme dostali na přečtení nějaké materiály atd. Tam bylo, že očistky jsou vysoce infekční atd. Že po každé manipulaci s vložkou umýt ruce a dva ručníky, jeden na spodek, druhý na vršek atd. Dostala jsem z nich strašný až panicky strach. Nemáme na záchodě umyvadlo, to je v koupelně. Mám strach, že třeba sáhnu na kliku a pak na malou a něčím ji nakazím. Taky jak jsem nervózní mi ta vložka minule upadla a teď vidím všude v bytě smrtelné nebezpečí. Už jsem z toho unavená. Máte někdo nějakou zkušenost s takovým strachem? Nebo je to zbytečná panika? Co si o tom myslíte? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7023
25.5.21 12:59

Není to radioaktivní material 8o dej si na záchod čistící ubrousky a utři si po potřebě ruce do toho treba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
25.5.21 13:00

Je to nesmysl.. Tohle bylo logické v době, kdy nebyla hygiena a atb.. Prosimte, klid.. Taky se všude psalo, že dítě nemá spát s tebou v posteli, protože by se mohlo nakazit atd.. Pokud nejsi prasátko, nic nehrozí. Nesil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21485
25.5.21 13:00

Úplně zbytečná panika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
25.5.21 13:01

Klid. Mor to není. Stačí bezna hygiena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
25.5.21 13:03

Je to naprosto zbytečná panika. Určitě je lepší mít 2 ručníky a samozřejmě umýt si ruce, kliku si otevři třeba loktem, pokud tě to tak tíží, ale jinak to vůbec neřeš. Je to stejné jako s hygienickými potřebami při MS. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
25.5.21 13:04

Je to zbytečná panika, očistky jsou infekční ale pokud nejsi vyloženě prase, tak to není tak hrozný, stačí dodržovat základní hygienu a sem tam doma uklidit, otřít kliky atd, předpokládám že si ruce myješ po každym wc a neocucáš si hned prsty, nebo nejdeš hned šahat na dítě… pamatuju si, jak mě v nemocnici sprdli za to, že jsem si při kojení lehla do postele - infekční pro ně byla i čistě povlečená postel jen proto, že je určená pro mě a ne pro dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
25.5.21 13:06

Dodrzuj normální hygienu, a nic se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
25.5.21 13:07

Klid, je to podobné jako menzes.To taky neplašíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
25.5.21 13:31

Když jsem byla hodně hnusna, tak jsem chodila curat do sprchy a tam jsem se celá pekne umyla… doporucuju, nebudeš z toho pak tak hystericka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
25.5.21 13:38

Klid prosimte. Je to jako bys měla silnější ms. Je to proste biologicky materiál, ale není to jedovaté/ radioaktivní a ani te to nezabije. Proste si po wc normálně umyj ruce, asi nebudeš rovnou za zachodu osahávat dítě ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
25.5.21 13:38
@Anonymní píše:
Ahoj,omlouvám se za anonym, ale je to pro mě velmi choulostivé téma. Jsem 12 dní po porodu. V porodnici jsme dostali na přečtení nějaké materiály atd. Tam bylo, že očistky jsou vysoce infekční atd. Že po každé manipulaci s vložkou umýt ruce a dva ručníky, jeden na spodek, druhý na vršek atd. Dostala jsem z nich strašný až panicky strach. Nemáme na záchodě umyvadlo, to je v koupelně. Mám strach, že třeba sáhnu na kliku a pak na malou a něčím ji nakazím. Taky jak jsem nervózní mi ta vložka minule upadla a teď vidím všude v bytě smrtelné nebezpečí. Už jsem z toho unavená. Máte někdo nějakou zkušenost s takovým strachem? Nebo je to zbytečná panika? Co si o tom myslíte? Dekuji

Ahoj, zrovna mám týden po šestinedělí a nic takového jsem nikde nečetla ani jsem o tom neslyšela. A oba kluci jsou naprosto v pořádku, i když jsem to absolutně neřešila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31832
25.5.21 13:39

Takový strach je iracionální. Doteď se přeci nic nestalo ;) Napadá mě měnit vložky ve sprše, a rovnou si umýt ruce. Nebo se ruce už na toaletě otřít, a vložku vyhodit do sáčku.
Je to na chvíli, dva týdny z šestinedělí máte za sebou :palec: A očistky nemusí být po celou dobu.
Taky nemáme na toaletě umyvadlo, myslím, že nás bude většina. Nemáme ani odpadkový koš, takže já musela jít z toalety, vyhodit vložku, umýt si ruce. Děti jsou naprosto v pořádku.
Užívej miminko :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
25.5.21 14:25
@Anonymní píše:
Ahoj,omlouvám se za anonym, ale je to pro mě velmi choulostivé téma. Jsem 12 dní po porodu. V porodnici jsme dostali na přečtení nějaké materiály atd. Tam bylo, že očistky jsou vysoce infekční atd. Že po každé manipulaci s vložkou umýt ruce a dva ručníky, jeden na spodek, druhý na vršek atd. Dostala jsem z nich strašný až panicky strach. Nemáme na záchodě umyvadlo, to je v koupelně. Mám strach, že třeba sáhnu na kliku a pak na malou a něčím ji nakazím. Taky jak jsem nervózní mi ta vložka minule upadla a teď vidím všude v bytě smrtelné nebezpečí. Už jsem z toho unavená. Máte někdo nějakou zkušenost s takovým strachem? Nebo je to zbytečná panika? Co si o tom myslíte? Dekuji

Nechceš si o tom promluvit s doktorem, treba by pomohla lehká antidepresiva, jestli je to vážně velký strach, se kterým neumíš pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 14:34

Já teda nevím, proč by měly být infekční. Podle mě nejsou, spíš se mohou infikovat a pak přes ně můžeš dostat zánět dělohy, proto je důležité dbát na hygienu. Spíš bych si umyla ruce i než jdeš na WC. Samozřejmě i pak. Ručníky jsem měla dva asi první dva týdny, pak už jsem měla jen jeden a prsa jsem prostě vůbec neutírala, nechala jsem je oschnout, abych na ně něco nepřenesla. Vůbec se toho neboj.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat