Strach z operace v obličeji

Anonymní
2.7.21 11:15

Strach z operace v obličeji

Dobrý den všem,

v obličeji nad rtem mi budou chirurgicky odstraňovat nádor bazalion, mám z toho hrozný strach. Jak ze samotné operace, která se dělá jen v lokální anestezii, jejího rozsahu, tak z následného hojení a jizev. Měli jste někdo taky takový zákrok?
Nemůžu jíst, spát, nic, jsem na tom psychicky špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2036
2.7.21 11:30

Toto konkrétně za sebou nemám, ale tak pokud se to dělá v lokální anestezii, nebude to žádná hrůza. Já jsem u operace měla největší strach z narkozy, tomu ty se vyhnes. Pak z následného hojení, to bylo dost nepříjemné, ale tak člověk to nedělá jen tak z nudy, jde o zdraví, tak se nedá nic dělat. Je lepší přežít pár dní či týdnu nepohodlí, než kvůli strachu nejít na operaci a pak mít třeba doživotní následky nebo něco podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 11:36

Nevím, o jak velký úvar se jedná, ale já teď byla na odstranění mateř. znaménka v obličeji a bylo to naprosto v pohodě. Trochu nepříjemná byla umrtvující injekce (štípání), ale pak už nic nebolelo a za pár minutek měl doktor hotovo. Hojení v pohodě, asi týden to bylo trochu citlivé, pak jsem byla na vytažení stehů a teď 3 týdny po zákroku už o jizvě vůbec nevím. Na jizvu jsem používala hemagel, což už mám ozkoušeno ze sekce, že je malý zázrak.

• Citovat
  • Nahlásit
32528
2.7.21 11:49
@Anonymní píše:
Dobrý den všem,v obličeji nad rtem mi budou chirurgicky odstraňovat nádor bazalion, mám z toho hrozný strach. Jak ze samotné operace, která se dělá jen v lokální anestezii, jejího rozsahu, tak z následného hojení a jizev. Měli jste někdo taky takový zákrok?

Neboj se, bolet to nebude, dostaneš znecitlivující inj. a nic neucítíš.
Pokud z toho máš nervy, klidně si nech napsat před zákrokem třeba neurol, oxazepam atd., budeš v klidu.

Šla bych na Tvém místě na plastickou chirurgii, budou to muset vyříznout i s ochranným lemem, pošlou na histologii, jestli byl lem dostatečný.

V obličeji se všechno hojí rychle, budeš muset ale dávat pozor na sluníčko a mazat si jizvu padesátkou.

A chodí se pak na kontrolu na kožní.
Bude to dobré :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 11:59
@free333 píše:
Neboj se, bolet to nebude, dostaneš znecitlivující inj. a nic neucítíš.
Pokud z toho máš nervy, klidně si nech napsat před zákrokem třeba neurol, oxazepam atd., budeš v klidu.

Šla bych na Tvém místě na plastickou chirurgii, budou to muset vyříznout i s ochranným lemem, pošlou na histologii, jestli byl lem dostatečný.

V obličeji se všechno hojí rychle, budeš muset ale dávat pozor na sluníčko a mazat si jizvu padesátkou.

A chodí se pak na kontrolu na kožní.
Bude to dobré :kytka:

Ano, bude to kvůli tomu lemu dost velké. Budou mi to dělat právě na plastické estetické chirurgii.

• Citovat
  • Nahlásit
36876
2.7.21 12:05
@Anonymní píše:
Dobrý den všem,v obličeji nad rtem mi budou chirurgicky odstraňovat nádor bazalion, mám z toho hrozný strach. Jak ze samotné operace, která se dělá jen v lokální anestezii, jejího rozsahu, tak z následného hojení a jizev. Měli jste někdo taky takový zákrok?

určitě ti to udělají hezky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
2.7.21 13:00

Mozna bych jeste zvazila brat wobenzym, ten se obecne doporucuje po ruznych zakrocich ci operacich.. a hlavne klid, dopadne to dobre :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2405
2.7.21 13:14

Ahoj včera jsem na tom byla měla jsem ho 20mm velký je pryč a mám zasitou pusu a měla sem to na bradě blízko rtu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2405
2.7.21 13:18

A jsem 35 tt tehotna a sem stresar a zvládla sem to injekce jsou nepříjemné na umrtvení ale pak už nic necítís ani to sítí… Taky sem se bála a zvládla sem to bylo mi u toho sice blbě ale to je tím. Tehu stavem držím. Palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 13:44
@Misasisi píše:
Ahoj včera jsem na tom byla měla jsem ho 20mm velký je pryč a mám zasitou pusu a měla sem to na bradě blízko rtu

Opravdu? Injekci jsem mela u biopsie, celkem bolela.
Jak dlouho to operace trvala? Mela jsi to velke 2cm viditelne nebo jen tecku a nakonec museli tolik vyrezat? Musis to mit cele natekle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 13:45
@Misasisi píše:
A jsem 35 tt tehotna a sem stresar a zvládla sem to injekce jsou nepříjemné na umrtvení ale pak už nic necítís ani to sítí… Taky sem se bála a zvládla sem to bylo mi u toho sice blbě ale to je tím. Tehu stavem držím. Palce.

Bojim se, ze u toho omdlim.

• Citovat
  • Nahlásit
2405
2.7.21 13:47
@Anonymní píše:
Opravdu? Injekci jsem mela u biopsie, celkem bolela.
Jak dlouho to operace trvala? Mela jsi to velke 2cm viditelne nebo jen tecku a nakonec museli tolik vyrezat? Musis to mit cele natekle.

Holka kdyby to byla jen tečka tak by to bylo super bylo to 2 cm velké bylo to velké jako třešeň… Furt mi to praskalo a hodně krvacelo a tím že v srpnu rodim muselo se to řešit.. Dala mi na sále 3 injekce a bylo to nepříjemné ale dalo se to pak se mi udělalo špatně 😁tak mi tam dávali hadr na hlavu dr to vyrizla… Opalila protože ta cevka mi tam dělala neplechu zasílá a hotovo byla sem tam asi cca 30 min. Ale teď mám klid za týden vytažení stehů zvládneš to tak se neboj taky jsem se včera bála ale dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2405
2.7.21 13:48
@Anonymní píše:
Bojim se, ze u toho omdlim.

Tak omdlis já sem taky omdlela ale byla při smyslech moc dobře se o mě starali 🙂 🙂 😊takže neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 13:51
@Misasisi píše:
Tak omdlis já sem taky omdlela ale byla při smyslech moc dobře se o mě starali 🙂 🙂 😊takže neboj

Dekuji za povzbuzeni. Cloveka by nenapadlo, co se muze stat. Mivaji to spis starsi lidi. Ja to mam jak vyrazku, exem, opar, nehoji se to. Jaky typ bazaliomu jsi mela, nevis? Ja mam bohuzel infiltrativni, invazivni, ktery nejde na rozdil od povrchoveho odstranit fotodynamickou terapiu.

• Citovat
  • Nahlásit
2405
2.7.21 13:54
@Anonymní píše:
Dekuji za povzbuzeni. Cloveka by nenapadlo, co se muze stat. Mivaji to spis starsi lidi. Ja to mam jak vyrazku, exem, opar, nehoji se to. Jaky typ bazaliomu jsi mela, nevis? Ja mam bohuzel infiltrativni, invazivni, ktery nejde na rozdil od povrchoveho odstranit fotodynamickou terapiu.

Ty jooo já to mám. Napsané ve zprávě tak kdyztak vecer se na to mrknu.. Me se to udělalo hormonama nejspíš těhotenskýma… Poslala bych ti i foto ale ses anonym… Jako sem ráda že to je pryč měla sem. S tím. Měsíc trápení… 😳Pusa mě bolí od stehů ale jako lepší tohle. Než tamto 😁na porod už budu zase hezká 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat